collapse

Reklama


Autor Wątek: Dodanie nowego kontaktu  (Przeczytany 11289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jola_Md

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
Dodanie nowego kontaktu
« dnia: Lutego 27, 2010, 19:55:17 pm »
Witam, na programie ks pps, pracuje od niedawna. Od nowego roku NFZ wprowadził ( chyba w moim wojewodztwie,bo nie wiem czy wszedzie) zmiany. Zmiany polegaja na tym, że kazdy nowy pacjent, który został przyjety w nowym roku, w jego świadczeniu dodaje nowy kontakt, i produkt a nie całe świadczenie jak to robiłam do tej pory. A robiłam tak wchodziłam na danym miesiac, czyli mielismy styczen 2010,dodawałam nowe świadczenie i wypisywałam całe swiadczenie, kontakt i produkt. Teraz wprowadzam swiadczenia lutowe i  w lutym nie moge juz zrobić tego samego dla tego pacjenta, gdyż musze wejsc (podobno) na świadczenia styczniowe u tego pacjenta, i dodac kontakt i produkt z datami lutowymi.  Moje pytanie jest takie czy musze zrobic to przez funkcje popraw, i czy to mi nie zmieni swiadczenia styczniowego bo jednak, te świadczenie zmieni swoj znak na "R". I czy ten kontak, i produkt wejdzie na raport statystyczny miesiaca luty.  Prosze o odpowiedz, 

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Dodanie nowego kontaktu
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 27, 2010, 21:35:02 pm »
Musisz to zrobić po przez przycisk popraw [F4] nie ma innego wyjścia. Status świadczenia zmieni się na do wysłania, to oczywiste. Natomiast nie zmieni się status pozycji rozliczeniowej (produktu jednostkowego) i w związku z tym nie będzie potrzeby utworzenia korekty rachunku. Spokojnie w ten sposób możesz przesyłać świadczenia do NFZ.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline Jola_Md

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
Odp: Dodanie nowego kontaktu
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 27, 2010, 22:45:10 pm »
Czyli pacjent bedzie widoczny w rozliczeniu statystycznym w miesiacu lutym?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Dodanie nowego kontaktu
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 27, 2010, 23:15:28 pm »
Tak, pozycja rozliczeniowa (produkt jednostkowy) z datami lutowymi, znajdzie się w raporcie statystycznym, jak i w raporcie rozliczeniowym.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Dodanie nowego kontaktu
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 28, 2010, 21:47:58 pm »
Tak, pozycja rozliczeniowa (produkt jednostkowy) z datami lutowymi, znajdzie się w raporcie statystycznym, jak i w raporcie rozliczeniowym.

Z ciekawości zapytam, w jakim OW (i na jakiej podstawie?) taki sposób sprawozdawania wymyślono,
bo brzmi to dość , powiedziałbym, rewolucyjnie  ???

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Dodanie nowego kontaktu
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 28, 2010, 22:28:00 pm »
Wymaganie przekazywania danych o hospitalizacji (o unikalnym numerze księgi głównej) z całego pobytu pacjenta w szpitalu, pomiędzy wpisem i wypisem do księgi głównej przyjęć i wypisów  w ramach jednego zestawu świadczeń z jednej instalacji aplikacji świadczeniodawcy jest podyktowane zarządzeniem nr 79/2009. I związku z tym nie można dzielić hospitalizacji między różne zestawy świadczeń.

Teoretycznie obowiązuje w całej Polsce we wszystkich OW NFZ.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Dodanie nowego kontaktu
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 01, 2010, 09:37:16 am »
Wymaganie przekazywania danych o hospitalizacji (o unikalnym numerze księgi głównej) z całego pobytu pacjenta w szpitalu, pomiędzy wpisem i wypisem do księgi głównej przyjęć i wypisów  w ramach jednego zestawu świadczeń z jednej instalacji aplikacji świadczeniodawcy jest podyktowane zarządzeniem nr 79/2009. I związku z tym nie można dzielić hospitalizacji między różne zestawy świadczeń.
Teoretycznie obowiązuje w całej Polsce we wszystkich OW NFZ.

.. aaa ... to chodzi o hospitalizacje - jakoś nie pokojarzyłem , a z pierwszej wypowiedzi to nie wynikało.
 

Offline Jola_Md

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
Odp: Dodanie nowego kontaktu
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 31, 2010, 10:48:01 am »
A mam pytanie.
Czy dodawanie kolejnego świadczenia dla pacjenta, zawsze robimy wracajac do m-c w którym po raz pierwszy zostało udzielone świadczenie. Mowie tu o opiece długoterminowej. i mowie o klejnych m-c, jesli pacjent został przyjety w styczniu to czy swiadczenie za marzec mamy dodac przez styczen, czy możemy również juz przez luty? 

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Dodanie nowego kontaktu
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 31, 2010, 13:49:09 pm »
Nie zawsze...tzn nie ma potrzeby wracać do miesiąca w którym dajmy na to pacjent był przyjęty....robisz tylko popraw na świadczeniu i tam dodajesz nowe świadczenie z odpowiednimi datami....czyli swiadczenie za marzec można dodać także w lutym
Pozdrawiam

Piotr

Offline Jola_Md

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
Dodanie nowego kontaktu i wypis
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 30, 2010, 12:02:37 pm »
A jak zakończyć świadczenie. Pacjent wychodzi w kwietniu, a był od stycznia. To wchodze na świadczenie styczniowe dodaje " świadczenie przez Af2"czyli produkt i naliczam na tyle ile był dni. A jesli chodzi o wypis to na świadczeniu wpisuje date wypisu, i to wystarczy?

Najpierw trzeba dodać świadczenie jednostkowe za kwiecień?, Bo najpierw zaznaczyłam wypis kwietniowy i wyskoczył  mi komunikat.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2010, 12:20:55 pm wysłana przez Jola_Md »

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Dodanie nowego kontaktu
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 02, 2010, 17:19:55 pm »
no trzeba....pacjent był od stycznia i wypisany jest w kwietniu czyli dodajesz mu normalnie kolejne świadczenie z kwietnia, wpisujesz osobodni czy jak tam masz....a na karcie świadczenie tej głównej wpisujesz datę wypisu.
Pozdrawiam

Piotr

Offline Jola_Md

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
Odp: Dodanie nowego kontaktu
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 04, 2010, 09:20:05 am »
Zrobiłam tak jak Pan Piotr, mi doradził.
I świadczenie jednostkowe dobrze sie zapisało na kwiecień. Ale jak juz chciałam w swiadczeniu zapisać wypis, to wyskoczył mi komunikat:
" Daty świadczenia jednostkowego poza datami hospitalizacji. Nie można zawezić dat hospitalizacji, gdyż świadczenie zostało usunięte, ale musi zostać sprawozdane w celu wysłania korekt pozycji rozlicz. Świadczenie o datach 01-04 do 30-04-2010r. "
Ja tego świadczenia nie usuwałam nigdy wczesniej. Wszystko było tak jak trzeba, co mieisiac i bez błędów.
Prosze o pomoc.
 Co mam teraz zrobic?

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Dodanie nowego kontaktu
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 04, 2010, 09:41:26 am »
No to jeszcze raz powoli....

w module rozliczenia w zakładce świadczenia na pacjencie naciskasz popraw (F4)...następnie (AF2) dodajesz świadczenie kwietniowe jak rozumiem...czyli wpisujesz tam co trzeba....ile dni od ...do...i produkty ...w produktach nie zaznaczasz że z dniem ostatnim....i zatwierdzasz....a na zakładce świadczenia podajesz date wypisu i tryb wypisu....i zatwierdzasz i już to tyle ....z tego co wyczytałem to pacjent ma wpisane w produktach od 1 do 30 kwietnia a data wypisu jest wcześniejsza....
Pozdrawiam

Piotr

Offline Jola_Md

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
Odp: Dodanie nowego kontaktu
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 04, 2010, 09:57:11 am »
Panie Piotrze, bardzo dobrze Pan rozumie.
Pacjent, jest w kwietniu od 1 do 6, i tak ma zaznaczone na świadczeniu jednostkowym (czyli robiac przez przycisk AF2), produkty tez sa dobrze policzone.
A jak juz chciałam wpisac wypis, ze z dniem 6 kwietnia, to wyskoczył mi komunikat te co wczesniej napisałam. Nie wiem czym ten kominukat jest spowodowany, ani ja tego swiaadczenia nie usuwałam, a daty sa dobrze znaznaczone, (juz nie jednoktornie je sprawdziłam) czy sie wszystko zgadza.
Tylko co teraz jak to naprawic. ???
I jeszcze dodam, że tez mam pacjenta innego który zakonczył leczenie w kwietniu po 2 miesiacach, i normalnie przebieg wypis. (zanaczenie itd.)

Offline Jola_Md

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
Odp: Dodanie nowego kontaktu
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 10, 2010, 09:42:16 am »
Wracam do problemu, w którym miałam bład z wypisaniem pacjenta, gdzie faktycznie wychodził 6 kwietnia, a program mi pokazywał ze moge jedynie go wypisac z dniem 30.04.10r.
I faktycznie jesli komuś przydarzy sie taka sytuacje to trzeba z taka data wypisac,czyli 30.04.  a produkt i świadczenie jednostkowe zaznaczyc w dobrych datach, czyli w takich jakich pacjent był.  Nawet programisci z kamsoftu nie wiedzieli jak ten problem rozwiazać.
Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 129
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]