collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych  (Przeczytany 25244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« dnia: Lutego 24, 2010, 16:16:14 pm »
W celu rozliczenia nadwykonań (w przypadku kiedy NFZ wystawia nową umowę - nie aneks zwiększający limit) konieczne jest pobranie umowy ugodowej i wczytanie jej do programu KS-PPS.

Kolejnym krokiem jest przepięcie potwierdzonych pozycji rozliczeniowych z umowy pierwotnej do umowy ugodowej. W tym celu należy wejść do modułu SERWIS i nacisnąć przycisk [C6]Ugody. W otwartym oknie 'Zmiana umowy potwierdzonych pozycji rozliczeniowych', w którym wskazać należy umowę źródłową i umowę docelową (umowę ugodową), zaznaczyć odpowiednie punkty umów i kliknąć przycisk [F2]Powiąż. Po powiązaniu wszystkich zakresów należy upewnić się ,że w polu wyboru znajduje się "Wszystkie potwierdzone (ugoda)" i zatwierdzić okno przyciskiem [ENT]OK. Następnie należy wygenerować Raport wykonanych świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych i przekazać go do NFZ.

źródło: www.kamsoft.pl
Pozdrawiam
Bartosz

Offline km49

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 24, 2010, 18:19:06 pm »
No dobrze, a jak kwota ugody w formie papierowej jest wyższa od kwoty zamieszczonej na szoi?
Powiązałam ugody z umowami wg kolejności opisanej przez Bartosza. Wysłałam statystyczne mam zatwierdzone. Zrobiłam  rozliczeniowe i tu już kwoty się nie zgadzają.  >:( >:( >:( >:( >:(

Online kotpiotr7

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 24, 2010, 18:51:36 pm »
mam to samo ..... czy nie może być jakoś normalnie ??? może rachunek poprawić ręcznie ???

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 24, 2010, 20:20:03 pm »
1. Rachunku nie można poprawić ręcznie
2. Jakie błędy były w zwrotnym raporcie rozliczeniowym?
Pozdrawiam
Bartosz

Online kotpiotr7

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 56
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 24, 2010, 20:46:36 pm »
błąd w raporcie zwrotnym rozliczeniowym to
- liczba produktów zgłoszona do zafakturowania jest większa od liczby produktów jeszcze możliwych do zafakturowania z powodu częściowego przekroczenia limitu

Offline km49

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 25, 2010, 10:32:48 am »
Jeszcze nie otrzymałam raportów zwrotnych (mają czas na wszystko). Ale przed wysłaniem już wiem, bo jest możliwość zajrzenia, że kwota w raporcie do ugody  jest mniejsza od kwoty w formie papierowej.
Do NFZ-u strach dzwonić, bo Panie tam urzędujące jakieś nerwowe są.
Jak mam dwie ugody na każdy oddział szpitalny, to wysyłam dwa raporty rozliczeniowe, tak. A czy muszę wysyłać jakiś trzeci raport rozliczeniowy ogólny? Już sama nie wiem, najłatwiej to wypisać ręcznie rachunek i bez bólu głowy by się obeszło.
Pozdrawiam

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 25, 2010, 11:10:19 am »
Raporty rozliczeniowe wysyła się do umowy, więc jeśli masz dwie umowy to jednym raportem rozliczeniowym tego się nie załatwi.

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 25, 2010, 12:08:58 pm »
...
Jak mam dwie ugody na każdy oddział szpitalny, to wysyłam dwa raporty rozliczeniowe, tak. A czy muszę wysyłać jakiś trzeci raport rozliczeniowy ogólny? Już sama nie wiem, najłatwiej to wypisać ręcznie rachunek i bez bólu głowy by się obeszło.
Pozdrawiam

A nie dostaliście instrukcji ?
Ja mam np w ramach ugody: zmianę struktury + umowa ugodowa + umowa do zrzeczenia.
Czyli: pierwszy przypadek --> wgranie aneksu + rozliczeniowy
drugi --> przepinanie + raport statystyczny + rozliczeniowy
trzeci --> przepinanie + raport statystyczny (ta umowa z końcówką Z, ma w pakietach zerową wartość punktową.)
 

Offline km49

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 25, 2010, 14:41:38 pm »
Nie dostaliśmy instrukcji. Co do Z to masz rację raport statystyczny jest zerowy i rozliczeniówka nie chce nawet się załadować.
Tylko dlaczego forma papierowa ma np. 5000, a rozliczeniówki np. 1000. Tu mam problem rozliczeniówki nie zgadzają się z papierem.

Offline Piotr29

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Pomógł? 40
  • Warmińsko - Mazurski OW
Odp: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 26, 2010, 07:54:11 am »
Rozumiem że umowa podpisana na papierze miała np. 5000...a ta pobrana z SZOI już tylko 1000? czy na SZOI w umowach w linku zakresy świadczeń też ma 1000 czy 5000? bo jeśli ma 1000 a w podpisanej było 5000 to trzeba dzwonić do oddziału i wyjaśniać z Paniami od wgrywania aneksów.

A jeśli się zgadza na SZOI to co z podpisaną to problem jest w KS i prawdopodobnie albo złym przepięciem ze starej umowy albo źle wygenerowanym rozliczeniowym..sprawdź jeszcze czy masz wszystkie potwierdzone w statystycznym pod nową umowę...bo może któryś zbłądził:) i sprawdź na jaką kwotę ten statystyczny jest sprawozdany....
Pozdrawiam

Piotr

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 26, 2010, 19:30:47 pm »
... nie wiadomo co to "rozliczeniówki" :)

Tak czy owak dobrze jest sprawdzić umowę przed przepinaniem.
Zbilansować - wykonanie z SZOI z wykonaniem z PPS-a, gdzieś może po drodze się "rozjechało",
potwierdzić w NFZ kwotę zafakturowania za cały rok. Powgrywać wszystkie zaległe zwroty itd.
I co chyba najważniejsze przed samym przepięciem - upewnić się że nie przepinamy więcej niż mamy nadlimitów ;) (tak, tak potrafi się tak dziać)
zdarzyło mi się w latach ubiegłych że jakimś cudem przepinały się opłacone zestawy ...

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 17, 2011, 12:06:48 pm »
Witam, wczytałem ugodę za 2009 (dotyczy ona tylko nadwykonań za luty 2009) zgodnie z widomością bartosza w module serwis->ugody następnie wybrałem odpowiednie umowy ale kwota w umowie źródłowej jest prawie 3 razy wyższa od kwoty w umowie docelowej (ugodzie) nie wiązałem póki co nic bo nie wygląda to prawidłowo, co z tym fantem zrobić bo rozumiem, że kwoty powinny być sobie równe?

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 17, 2011, 21:28:10 pm »
Nie koniecznie muszą być kwoty równe. Bywa często tak że kwota za punkt w ugodzie jest niższa niż w umowie.
Spójrz jaką masz cenę za punkt w module rozliczenia -> kontrakty -> umowy -> przegląd
Pozdrawiam
Bartosz

Offline kotek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 18, 2011, 12:44:24 pm »
słuszna uwaga, kwota za punkt jest znacząco niższa ale po przeliczeniu liczby punktów razy kwote za punkt z umowy źródłowej wychodzi i tak 7 zł więcej niż kwota w ugodzie:) Powiązać te usługi czy trzeba to teraz rozwiązać?

Offline gregor_z

  • Zaśmiecacz Forum
  • Kompletny nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 0
  • PODLASKI OW
Odp: Rozliczanie nadwykonań w ramach ugód pozasądowych
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 23, 2011, 18:33:29 pm »
Czy możecie mi pomóc w takiej sprawie.....W ramach umowy ugody mam zakres 6 pozycji z 11.
Chciałem to przepiąć w module Serwis. W związku z tym, że mam 2 stanowiska - 1 do hospitalizacji, 1 do ambulatoryjnych wgrałem umowę ugody na w/w stanowiska. Następnie w module serwis wybrałem umowę źródłową za 2010 i docelową - ugoda.
W źródłowej w obu zakresach widzę w sumie 4 pozycje. Nie widzę 2 zakresów, które wydaje mi się powinienem móc powiązać i rozliczyć.

Z czego to może wynikać??

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 97
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]