collapse

Reklama


Autor Wątek: Poprawa statystyki  (Przeczytany 3057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Poprawa statystyki
« dnia: Lutego 12, 2010, 22:08:33 pm »
W tym roku przesiadłem się na SOMEDa i być może to kwestia przyzwyczajenia ale nie potrafię w jakiś sensowny sposób poprawiać błędnych świadczeń w raportach zwrotnych. W przeglądaniu raportów jest wszystko ładnie podsumowane, podział na rodzaje błędów, jest przycisk F4 popraw zlecenie - ALE w PPSie taka pozycja "wyszarzała się" i wiedziałem że to już jest poprawione, z kolei w module zlecenia przy przeglądaniu świadczeń brakuje mi filtra który pokazałby odrzucone pozycje. W jaki sposób Wy to poprawiacie?

Offline NZOZ_SM

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? -1
Odp: Poprawa statystyki
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 15, 2010, 21:42:10 pm »
Ja drukuje błędy na podstawie raportu zwrotnego, a następnie je wyszukuje i poprawiem w module ZLECENIA.
Nie ma tego dużo - zwykle dwie, trzy strony :) ... może to mało praktyczne, ale tak poprawiam raporty statystyczne.   

Offline Adu

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: Poprawa statystyki
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 16, 2010, 09:47:05 am »
Błędy można jeszcze poprawiać w rejestrze świadczeń... Zaznaczasz opcję, aby pokazywało Ci tylko błędne świadczenia, później na dole klikasz lista błędów... Tam jak poprawiasz widać pracownika wprowadzającego. Jeżeli zamkniesz to okno i ponownie klikniesz listę błędów, to zobaczysz, które świadczenia były ostatnio przez Ciebie edytowane... Też wcześniej poprawiałam w module zlecenia, teraz przestawiłam się na rejestr... Są różne opcje wyszukiwania - po pacjencie, po poradni, po lekarzu, po kodzie błędu... Jedynie nie możesz z tego poziomu usunąć całego zlecenia - to robię nadal w module zlecenia... Poza tym mam możliwość jednoczesnego otwarcia kilku Somedów i w jednym mam zwrotkę z raportu, w drugim rejestr i tak sobie przeglądam... Poza tym Somed pokaże wszystkie zmiany dopiero po synchronizacji, więc wtedy możesz też w rejestrze świadczeń wybrać tylko świadczenia wykazane w raportach, zapisane w pliku w pliku, potwierdzone przez NFZ i te poprawione nie będą widoczne...
Poprawianie błędów w PPSie jest zdecydowanie prostsze, bo program jest zdecydowanie bardziej przejrzysty... Filtrujesz świadczenia ze statusem produktu odrzucone i widzisz wszystko pięknie, na dole sprawdzasz jaki komunikat przyszedł, raz F4 i po problemie... Z Somedem niestety dłuższa historia... Nie da się bez gimnastyki  ;)

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Poprawa statystyki
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 17, 2010, 21:09:04 pm »
Rzeczywiście łatwiej w rejestrze, pomysł z drukowaniem niestety upadł :) - za dużo tego jest. Dzięki za info i pozdrawiam.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 127
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]