collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie na podstawie deklaracji ROK 2010 - Pielegniarka Szkolna  (Przeczytany 4925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Witam mam problem, w Nowym 2010 roku zmianiło się rozliczanie pielegniarki szkolnej to zrobiłem według kolegi Bartosza i wtedy zaktywowało mi wszystkie deklaracje. Problem powstał w momencie kiedy NFZ przesłał mi zwrotny raport deklaracji gdyż przy lekarzu, położnej były stawki jednak przy szkolnej widniała tylko ilość a stawki nie było. Moje pytanie co zrobić? Prosze o pomoc.
:-)

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Rozliczanie na podstawie deklaracji ROK 2010 - Pielegniarka Szkolna
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 08, 2010, 21:58:09 pm »
Moduł rozliczenia -> kontrakty -> umowy -> wybrać punkt umowy 401004113501 - Świadczenia Pielęgniarki Szkolnej -> przegląd -> zakładka: pakiet usług szczegółowych -> pokaż nie aktywne usługi [F8] -> aktywuj.

Stawka powinna się pojawić w rachunku refundacyjnym.

Jeśli będziesz musiał aktywować deklaracje szkolne to musisz dezaktywować usługi na zakładce pakiet usług szczegółowych.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: Rozliczanie na podstawie deklaracji ROK 2010 - Pielegniarka Szkolna
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 09, 2010, 06:57:03 am »
Witam czyli mam rozumieć, że po aktywacji deklaracji piel. szkolnej mam znów włączyć stawki, przed wysłaniem raportu deklaracji? Konkretnie chodzi mi o to że w raporcie zwrotnym deklaracji (po zmianie sposobu rozliczania piel. szkolnej -2010) nie było stawki przy piel. szkolnej (była suma uczniów jednak stawka była 0) przy lekarzu OK przy położnej OK a nawet co dziwne przy profilaktyce fluorkowej też OK. Teraz, czy mam z tego co mam wyżej podpowiedziane robić drugi raport deklaracji? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

Ps. Rachunek refundacyjny zawiera stawke jednak NFZ zwraca po wysłaniu go droga elektroniczna tzw. "bład techniczny" dlatego, że jest niezgodność z wysłanymi deklaracjami/0-przy szkolnej (patrz - opis problemu).
:-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Rozliczanie na podstawie deklaracji ROK 2010 - Pielegniarka Szkolna
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 09, 2010, 08:29:58 am »
Zanim zadasz pytanie wypadałoby poszukać: http://forumpps.pl/index.php?topic=2238.msg11496#msg11496
Można jeszcze poradzić sobie w inny sposób czyli ponownie importując umowę.
U mnie schemat był następujący i wszystko (łącznie z listami POZ w lutym) było ok.
- przed aktywacją dekl. piel. szkolnej deaktywujemy pakiety szczegółowe umowy zgodnie z komunikatem kamsoftu
- aktywujemy deklarację do umowy
- robimy raport z deklaracji i wysyłamy na SZOI
- ponownie aktywujemy pakiety szczegółowe
- zaczytujemy raport zwrotny deklaracji
- wystawiamy rachunek na podstawie szablonu

Jeżeli wysyłamy kolejną listę POZ to właściwie nie musimy ponownie deaktywować pakietów szczegółowych bo wszystkie deklaracje piel. szkolnej są już aktywowane do umowy.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: Rozliczanie na podstawie deklaracji ROK 2010 - Pielegniarka Szkolna
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 09, 2010, 08:57:48 am »
Witam dziękuje za rady, wszystko już rozumiem Temat uważam za rozwiązany. Dziękuje Wam i Pozdrawiam
:-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 99
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]