collapse

Reklama


Autor Wątek: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji  (Przeczytany 21960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chaczyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 2
  • PEPE
Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« dnia: Stycznia 29, 2010, 17:44:50 pm »
Mam pytanie tego typu. Dotyczy to wprowadzania zabiegów w rehabilitacji a szczególnie kinezyterapii. Mam wątpliwości bo do jednego zabiegu np. 5.11.01.0000073 (indywidualna praca z pacjętem) jest kilka procedur ICD-9. Czy ja mogę zdefiniować te wszystkie procedury ICD-9 w SŁOWNIKI - BUM, czy ja muszę zawsze wpisywać tylko jedną procedurę ICD-9 w zależności od miejsca jakiego ono dotyczy. ??? ??? ??? ???
chaczyk

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 29, 2010, 19:37:26 pm »
Mam pytanie tego typu. Dotyczy to wprowadzania zabiegów w rehabilitacji a szczególnie kinezyterapii. Mam wątpliwości bo do jednego zabiegu np. 5.11.01.0000073 (indywidualna praca z pacjętem) jest kilka procedur ICD-9. Czy ja mogę zdefiniować te wszystkie procedury ICD-9 w SŁOWNIKI - BUM, czy ja muszę zawsze wpisywać tylko jedną procedurę ICD-9 w zależności od miejsca jakiego ono dotyczy. ??? ??? ??? ???

Ja przynajmniej do kodu 5.11.01.0000073 procedurę ICD-9 dopisuję ręcznie, bo czym innym jest np. mobilizacja a czym innym ćwiczenia bierne, więc wydaje mi się, że przypisanie do tego kodu procedury icd-9 nie wchodzi w grę, no ale mogę się mylić... ;)   
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline chaczyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 2
  • PEPE
Odp: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 29, 2010, 21:24:59 pm »
A czy ktoś wie czy tak można zrobić bo to by znacznie sprawę ułatwiło, a tak znowu więcej klepania. :-\ :-X :-[ :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ???
chaczyk

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 31, 2010, 00:48:12 am »
A czy ktoś wie czy tak można zrobić bo to by znacznie sprawę ułatwiło, a tak znowu więcej klepania. :-\ :-X :-[ :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ???

Chyba nie można, to tak jakbyś informował NFZ że wykonujesz wszystkie możliwe rodzaje mobilizacji i ćwiczeń, a tak naprawdę wykonujesz jeden zabieg, a nie wszystkie możliwe. Z drugiej strony jak wyślesz tak do NFZ świadczenia to się nikt nie zorientuje, bo pracownicy rzadko sprawdzają co znajdują się w przesyłkach.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline chaczyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 2
  • PEPE
Odp: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 31, 2010, 20:27:27 pm »
Powiem tak trudny temat, ale sam program KSPPS daje taką możliwość, że można przypisać kilka procedur przypisać do jednego zabiegu, a z NFZ jest tak że nigdy nie wiadomo kiedy można a kiedy nie można, jednym słowem beznadzieja.
chaczyk

Offline paulis0686

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 02, 2010, 12:40:31 pm »
Masakra z NFZ, nic tam nie wiedzą, i nie umieją udzielić konkretnej odpowiedzi, jedyne co usłyszałam to że mogę wysłać usługi na próbę, bo to centrala ustawia filtry. Jednym słowem porażka kto wprowadza kody, które służą po to by mieć więcej do wpisywania i nic więcej....

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 02, 2010, 16:45:02 pm »
Powiem tak trudny temat, ale sam program KSPPS daje taką możliwość, że można przypisać kilka procedur przypisać do jednego zabiegu, a z NFZ jest tak że nigdy nie wiadomo kiedy można a kiedy nie można, jednym słowem beznadzieja.

Moim zdaniem nie można, jak wykonujesz mobilizację odcinka szyjnego kręgosłupa, no to nie możesz napisać że wykonujesz jeszcze mobilizację odcinka piersiowego kręgosłupa, odcinka lędźwiowego kręgosłupa, małych stawów, dużych stawów, ćwiczeń czynno-biernych itp. Możliwości jest dużo w przypadku produktu: indywidualna praca z pacjentem (np. ćwiczenia bierne, czynno-bierne, ćwiczenia według metod neurofizjologicznych, metody reedukacji nerwowo-mięśniowej, ćwiczenia specjalne,mobilizacje i manipulacje)- nie mniej niż 30 min.**. W przypadku innych zabiegów także. Ja dodaje ręcznie kody, nie wiadomo jaką weryfikację NFZ wymyśli w ciągu najbliższego roku.

Masakra z NFZ, nic tam nie wiedzą, i nie umieją udzielić konkretnej odpowiedzi, jedyne co usłyszałam to że mogę wysłać usługi na próbę, bo to centrala ustawia filtry. Jednym słowem porażka kto wprowadza kody, które służą po to by mieć więcej do wpisywania i nic więcej....

Nowe procedury medyczne w fizjoterapii ambulatoryjnej w wersji 5.7 (obecnie wersja 5.8 )  obowiązują od 1 stycznia 2010r, więc starymi nie można się posługiwać w wersji 5.6 od stycznia 2010r.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 02, 2010, 19:48:37 pm »
Witam,
Dziś ukazał się komunikat na stronie NFZ o kolejnej zmianie wersji słownika ICD-9  z wersji 5.7 na 5.8 .Ja juz rozlliczyłam zabiegi  fizjoterapeutyczne za miesiąc styczeń według wersji słonika 5.7 ale jeszcze nie wsłałam raportu , pytanie więc czy mam to poprawić na nową wersję słownika?? jeśli tak to jak to zrobić?? Na stronie kamsoftu nie ma komunikatu dotyczącego tego problemu.
Pozdrawiam,

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 02, 2010, 21:06:14 pm »
Był już na forum, nic nie robisz. Zmiany dotyczą stomatologii i jednej procedury z fizjoterapii. Chyba że używałaś tej procedury to ją musisz usunąć przed wysłaniem raportu statystycznego do NFZ.

W raporcie statystycznym nie jest przekazywana pod wersja słownika *.6, *.7 czy *.8 jest tylko przekazywana wersja 5. Kamsoft sam uaktualnia słowniki, podczas aktualizacji. Ze strony użytkownika programu nic nie trzeba robić.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 03, 2010, 08:33:26 am »
Witam,
Dziś ukazał się komunikat na stronie NFZ o kolejnej zmianie wersji słownika ICD-9  z wersji 5.7 na 5.8 .Ja juz rozlliczyłam zabiegi  fizjoterapeutyczne za miesiąc styczeń według wersji słonika 5.7 ale jeszcze nie wsłałam raportu , pytanie więc czy mam to poprawić na nową wersję słownika?? jeśli tak to jak to zrobić?? Na stronie kamsoftu nie ma komunikatu dotyczącego tego problemu.
Pozdrawiam,

Wczoraj zamknalem rozliczenia umow REH, STM i AOS za styczen i wszystko przeszlo bez problemu! Ale mozliwe ze do mojego MOW NFZ jeszcze nie dotarly te zmiany

pozdrawiam

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 03, 2010, 16:43:58 pm »
Witam,
Dziś ukazał się komunikat na stronie NFZ o kolejnej zmianie wersji słownika ICD-9  z wersji 5.7 na 5.8 .Ja juz rozlliczyłam zabiegi  fizjoterapeutyczne za miesiąc styczeń według wersji słonika 5.7 ale jeszcze nie wsłałam raportu , pytanie więc czy mam to poprawić na nową wersję słownika?? jeśli tak to jak to zrobić?? Na stronie kamsoftu nie ma komunikatu dotyczącego tego problemu.
Pozdrawiam,

Wczoraj zamknalem rozliczenia umow REH, STM i AOS za styczen i wszystko przeszlo bez problemu! Ale mozliwe ze do mojego MOW NFZ jeszcze nie dotarly te zmiany

pozdrawiam

Myślałem że nie ma różnic między wersją 5.7 i 5.8 sugerując się treścią komunikatu, a tu się okazuje że są. Jest w końcu terapuls (93.3982), pionizacja (93.2201), ćwiczenia specjalne (93.3831), Metody neurofizjologiczne (93.3811), Metody reedukacji nerwowo - mięśniowej (93.3801). Czekam na aktualizację słownika ICD9 w KSPPS.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline chaczyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 2
  • PEPE
Odp: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 24, 2010, 17:41:40 pm »
Ostatnio NFZ WLKP dał nowe wytyczne: "W związku z licznymi wątpliwościami interpretacyjnymi nowej wersji kodyfikacji, zgłaszanymi przez Świadczeniodawców w rodzaju: rehabilitacja lecznicza, WOW NFZ przygotował zestawienie świadczeń z Katalogu zabiegów fizjoterapeutycznych z zalecanymi kodami ICD-9 wersja 5.8" w załączniku.
Jest tam coś takiego w kodzie świadczenia "5.11.01.0000073,5.11.04.0000073" aby to sprawozdać świadczenie należy wykazać co najmniej 2 kody ICD-9 z listy. Tylko w module rehabilitacja nie da się wpisać 2 kodów CD-9. Co z tym fantem zrobić może ktoś wie jak to zrobić.
Pozdrawiam.    ??? ??? ??
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2010, 18:44:48 pm wysłana przez pav »
chaczyk

Offline Carlos

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 6
Odp: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 24, 2010, 18:20:40 pm »
Ostatnio NFZ WLKP dał nowe wytyczne: "W związku z licznymi wątpliwościami interpretacyjnymi nowej wersji kodyfikacji, zgłaszanymi przez Świadczeniodawców w rodzaju: rehabilitacja lecznicza, WOW NFZ przygotował zestawienie świadczeń z Katalogu zabiegów fizjoterapeutycznych z zalecanymi kodami ICD-9 wersja 5.8" w załączniku.
Jest tam coś takiego w kodzie świadczenia "5.11.01.0000073,5.11.04.0000073" aby to sprawozdać świadczenie należy wykazać co najmniej 2 kody ICD-9 z listy. Tylko w module rehabilitacja nie da się wpisać 2 kodów CD-9. Co z tym fantem zrobić może ktoś wie jak to zrobić.
Pozdrawiam.    ??? ??? ???   

Dołączam się do pytania. Szczególnie przydatne byłoby to w rehabilitacji dziennej, gdzie do osobodnia na oddziale dziennym rehabilitacyjnym należy dopisywać kilka procedur icd9.
Carlos


« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2010, 18:45:08 pm wysłana przez pav »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9310
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 24, 2010, 18:47:01 pm »
Ja w styczniu wysłałem po jednym icd9 starając się jakoś dopasować. Żadnego błędu nie wyrzuciło. Teraz widzę, że część kodów wysłałem chyba nie tak jak powinno.

Offline chaczyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Pomógł? 2
  • PEPE
Odp: Wprowadzanie ICD-9 w rehabilitacji
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 24, 2010, 21:20:43 pm »
Ja w styczniu też po jednym ICD 9 pisałem, ale teraz pojawił się taki kamunikat NFZ Poznań, aby przypisać po dwie procedyry icd9 to wtedy rozliczą, a w przeciwnym przypadku chyba nie
chaczyk

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 154
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]