collapse

Reklama


Autor Wątek: SERUM co to jest?  (Przeczytany 41983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej S

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: SERUM c oto jest?
« Odpowiedź #60 dnia: Maja 04, 2018, 16:07:06 pm »
Szkolenia zapewnia Kamsoft SERUM. Rozmawiaj z Nimi. Ja jako Administrator Serum uczyłem się od pracownika Kamsoft Serum, zdalna sesja z współdzieleniem mojego komputera.
Potem pytania w miarę jak poznawałem Serum.
Sporo czasu potrzeba na zapoznanie się z systemem przez Administratora i ma on do wykonania trochę pracy z ustawieniem całego programy, personelu i wyuczeniem się jak to się robi w Serum. Siedziałem nad tym długo a potem szkoliłem personel.
Indywidualne szkolenie pewnie 30 minut na pracownika???
Rejestracja wymaga dłuższych szkoleń.
Nie wiem jak z Sometu , bo nie poszedłem w Somed tylko w Serum, ale z KSPPS nie da się przenieść do Serum Terminarza i dlatego warto uruchomić serum wcześniej tak aby zacząć od prowadzenia terminarza.
Zacznij od wymagań połączenia internetowego.
Trochę pogubiłem się; Somed czy Serum?

Offline jawala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Odp: SERUM c oto jest?
« Odpowiedź #61 dnia: Maja 04, 2018, 16:26:47 pm »
Przepraszam oczywiście to moje przejęzyczenie, cały czas chodzi o SERUM. Czyli rozumiem, że Kamsoft nie szkolił pracowników tylko admina ? i dalej admin pracowników. Czy możesz pracę włożoną w swoją naukę i szkolenie pracowników oraz konfigurację Serum przeliczyć na godziny ? chociaż w dużym przybliżeniu. Muszę jakoś wycenić swoją pracę bo robię na zlecenie i chciałbym uniknąć niedoszacowania :-).

Offline Maciej S

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: SERUM c oto jest?
« Odpowiedź #62 dnia: Maja 04, 2018, 17:22:00 pm »
Kogo, za ile i jak szkoli Kamsoft to pytaj Kamsoftu. Mają cenniki, ofertę, oddziały terenowe.
Nie potrafię przełożyć takiego  wdrożenie  na godziny. Zależy co pracownicy ( i Admin) potrafią teraz.
Ale może tak: załóż sesję 2 godziny z Kamsoftem dla przyszłego Administratora i wiele godzin na opanowanie tego i wypraktykowanie. Jedni uczą się szybko inni powoli :)))
Serum jest systemem chmurowym więc łatwo zlecić jego obsługę komuś z zewnątrz.
Trzeba przemyśleć kto co ma robić, u mnie Rejestracja jest od rejestracji, pilnowania ubezpieczeń, oświadczeń, ewentualnie od poprawiania błędnie wprowadzanych świadczeń przed i po wysyłce.
Lekarze rozliczają, prowadzą EDM i zapisują sobie pacjenta na kolejne terminy.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: SERUM co to jest?
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 05, 2018, 16:48:19 pm »
Może ktoś ze swojego doświadczenia podzieli się opinią na temat serwisu Serum? Czy można się dodzwonić, czy w ogóle pomagają na telefon, czy mail i odpowiedź za 3 dni? Kilka razy podchodziłem do Serum i dotychczasowy kontakt, delikatnie mówiąc, daje mi podstawy do niepokoju.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: SERUM co to jest?
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 06, 2018, 10:52:57 am »
Ja się wypowiem. Od miesiąca wdrożono duże zmiany w tym zakresie przez KAMSOFT. Uruchomiono między innymi dedykowany system wspólny dla KAMSOFT i SERUM https://mrk.kamsoft.pl/ , w którym zgłasza się wszystkie niedogodności, awarie, uwagi, sugestie i reakcja jest niemal natychmiastowa przez personel KAMSOFT, który później zajmuje się przekazaniem i egzekwowaniem od informatyków SERUM. Na przełomie ostatniego miesiąca rozwiązanie każdej zgłoszonej sytuacji nie trwało dłużej niż godzinę czasu.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: SERUM co to jest?
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwca 06, 2018, 23:22:20 pm »
Dzięki, z MRK korzystam i jeśli jest szybciej niż telefon do Gdańska to może nie jest źle.

Offline Maciej S

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: SERUM co to jest?
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwca 07, 2018, 11:06:52 am »
Może ktoś ze swojego doświadczenia podzieli się opinią na temat serwisu Serum? Czy można się dodzwonić, czy w ogóle pomagają na telefon, czy mail i odpowiedź za 3 dni? Kilka razy podchodziłem do Serum i dotychczasowy kontakt, delikatnie mówiąc, daje mi podstawy do niepokoju.
Nie musisz serwisować SERUM, tylko umieć go obsłużyć.
Szkolenie, wersja demo, konfiguracja początkowa przez pracownika Serum i zaczynasz pracę. 26 instrukcji dotyczących poszczególnych modułów. Można pracować a problemy związane z samym użytkowaniem, a takie na pewno będą,  nie wymagają rozwiązania na telefon. Ja wysyłam maila, odpowiedz zazwyczaj w tym samym dniu. Nie wiem jakie wsparcie zapewniają oddziały regionalne, nie korzystałem.
To KSPPS wymaga szybkiego serwisu, bo jak się posypie np przy aktualizacji to wszystko stoi. W Serum nie wiesz jak coś tam zrobić ale system działa i poradnia pracuje. A do tego łatwa praca zdalna ułatwiająca serwis i konfigurację. Możliwy serwis z ingerencją w Twoją bazę bez twojego udziału w tle. To zalety rozwiązań typu chmury obliczeniowej.
Problemem jest: częste zapominanie haseł zwłaszcza w poniedziałki, przestawianie konfiguracji drukarki na inny format, układ, sposób otwierania pliku PDF.
Porobiłem obrazkowe instrukcje ze zrzutami ekranu typu " drukowanie recepty pod daną drukarkę" ale personel nie chce czytać i woli dzwonić zgłaszając awarię. To jest problem, bo trzeba podejść do komputera i sprawdzić ustawienia drukarki czy przeglądarki.
Jako użytkownik, będąc na miejscy pracy musisz umieć ustawić drukarkę ( przeglądarkę) do prawidłowego wydruku poszczególnych dokumentów. Resztę może robić najęty administrator ( nie koniecznie Kamsoftu) Drukarkę też może Ci ustawić przez jakiegoś TimeViewera. Nie masz Bazy, nie masz serwera, nie musisz mieć "służb" na miejscu czy na telefon. Na telefon i natychmiast musisz mieć dostęp do internetu. Wysiada internet i gabinety stoją, nie ma dokumentacji i można tylko wystawić papierową receptę na podstawie bieżącego wywiadu.

Offline Slawek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 1
  • ŚOW NFZ
Odp: SERUM co to jest?
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwca 14, 2018, 18:16:59 pm »
Witam.
To w takim razie co wybrać do małej przychodni POZ, AOS i REH na wsi?
Waham się między Serum a Mediporta.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: SERUM co to jest?
« Odpowiedź #68 dnia: Września 17, 2019, 23:01:53 pm »
Postaraj sie o dostęp do dema tych programów potestuj to sam ogarniesz , który bardziej intuicyjny dla personelu

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: SERUM co to jest?
« Odpowiedź #69 dnia: Września 17, 2019, 23:40:47 pm »
Postaraj sie o dostęp do dema tych programów potestuj to sam ogarniesz , który bardziej intuicyjny dla personelu

Myślę, że po ponad roku to już dawno wybrał ;-)

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 1

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]