Komunikaty i informacje > Komunikaty Kamsoft

Wersja słownika kodów ICD-9

(1/11) > >>

Bartosz:
Wersja słownika kodów ICD-9

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi możliwości poprawy wersji procedur medycznych wg. klasyfikacji ICD-9 (komunikat NFZ: http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=7&dzialnr=1&artnr=3882) informujemy:
- świadczenia za rok 2009 należy wprowadzać w starej klasyfikacji (5.6)
- świadczenia za rok 2010 należy sprawozdawać w wersji nowej (5.7)

W celu zablokowania mozliwości dodawania usług w wersji 9 słownika ICD9 - prosimy ustawić opcję WYLACZ_ICD9 (Admin -> Opcje) na "9".

W przypadku importu świadczeń z plików .xls, .csv - ustawienie opcji VERSION_ICD9 na "5" umożliwi import usług w obowiązującej wersji - 5.7.

W załączniku skrypt (skompresowany ZIPem), który zamieni wersję "9" słownika ICD-9 na obowiązujące w danych okresach wersje słownika 5 - przed użyciem proszę upewnić się, że kod po zmianie wersji będzie posiadać to samo znaczenie (wersje słowników mogą się różnić). Po wykonaniu skryptu i sprawdzeniu poprawności można przygotować zestawy świadczeń do ponownego przesłania (funkcja serwisowa Raportowanie do OWNFZ -> Zbiorcze korekty świadczeń) na podstawie odrzuconego raportu i utworzyć nowy raport świadczeń do NFZ.

Skrypt należy wykonać w module Serwis -> Wykonanie polecenia SQL -> Wykonaj.

Grzegorz00pl:
Ale w jaki sposób można zrobić raport mając słownik 5.7 za grudzień?? Czy można wczytać wersję słownika 5.6 żeby zrobić ten grudniowy raport?

Bartosz:
Jeśli nie masz słownika w wersji 5.6, musisz dodać ręcznie procedury ICD9. Rozliczenia -> słowniki -> dodaj -> wersja: wybieramy 5.6 i wcześniejsze.

Grzegorz00pl:
Słownik 5.6 pobrałem z www i mam go w xls ale w ks-pps jest 5 w wersji 5.7. Czy można to jakoś  zaimportować z xls.

Grzegorz00pl:
zarówno przed aktualizacją jak i po aktualizacji Numery błędów w raporcie to:3700011 i 50601011

różnica tylko taka że przed aktualizacją słownik w wersji 9 a po aktualizacji w wersji 5.7 a nie jak trzeba 5.6.

Odtworzyłem kopię bezpieczeństwa z momentu przez aktualizacją do najnowszej wersji to w ogóle program się sypał że bazy trzeba zaktualizować.

czy da się to jakoś naprawić? Wczym może tkwić problem?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej