collapse

Reklama


Autor Wątek: POZ - rozliczenie stycznia w Wlkp.  (Przeczytany 7660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
POZ - rozliczenie stycznia w Wlkp.
« dnia: Stycznia 05, 2010, 21:28:24 pm »
Tak dla informacji poniżej wklejam treść komunikatu WOW NFZ nt. rozliczenia stycznia. Nie mam ochoty go komentować :)

Komunikat dla świadczeniodawców
dotyczący rozliczenia umów POZ za miesiąc styczeń 2010r.

Ze względu na spowodowane trudnościami o charakterze obiektywnym wydłużenie się czasu przygotowania dla świadczeniodawców POZ przez WOW NFZ elektronicznych wersji umów informujemy:

- Wygenerowanie i dostarczenie do weryfikacji list aktywnych POZ za styczeń 2010 (oraz miesiące kolejne) możliwe będzie po uzyskaniu (za pośrednictwem systemu SZOI) nowych plików z umowami;

- Świadczeniodawcy, którzy złożyli poprawne dokumentacje aktualizacyjne / wnioski POZ otrzymają umowy sukcesywnie po przygotowaniu ich w WOW NFZ;

- Świadczeniodawcom, którzy nie złożyli wniosku POZ umowy zostaną udostępnione po 27 stycznia 2009 (w tym dniu WOW NFZ otrzyma techniczne możliwości kopiowania umów z roku 2009);

- Warunkiem udostępnienia wersji elektronicznej będzie odesłanie podpisanej kopii papierowej umowy. Przypominamy o konieczności przekazywania wniosku o rachunek bankowy.

- O sposobie rozliczenia miesiąca stycznia w zakresie stawki kapitacyjnej zostaną Państwo poinformowani odrębnym komunikatem;

- Rozliczenia realizacji świadczeń finansowanych w poszczególnych zakresach na podstawie innych niż stawka kapitacyjna jednostek rozliczeniowych, należy dokonywać na podstawie prawidłowo sporządzonych i przekazanych przez świadczeniodawców dokumentów rozliczeniowych, zgodnie z postanowieniami umów.

- Poprawne rozliczenie niektórych świadczeń dla nowo zapisanych pacjentów uzależnione w weryfikacji od listy POZ będzie możliwe dopiero po złożeniu listy za styczeń 2010.

Z-ca Dyrektora ds. Medycznych
Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego
Narodowego Funduszu Zdrowia
Barbara Murawska
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: POZ - rozliczenie stycznia w Wlkp.
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 05, 2010, 21:49:20 pm »
Nic nowego :(. Można się było tego spodziewać. Mam tylko nadzieję, że umowy w zadaniówce pojawią się jeszcze w styczniu.
Pozdrawiam!

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: POZ - rozliczenie stycznia w Wlkp.
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 05, 2010, 21:53:00 pm »
- W celu umilenia Państwu czasu oczekiwania na umowy w wersji elektronicznej uruchomiliśmy nowe funkcje weryfikujące świadczenia za okres styczeń - grudzień 2009.

- Zapewniamy, że termin na uzupełnienie świadczeń za okres styczeń 2010 nie będzie dłuższy niż 5 dni roboczych i przypadnie w okresie pomiędzy 1 a 10 luty 2010r.






PS. oczywiście to taki żarcik  ;)

edit
teraz lepiej  :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2010, 21:55:28 pm wysłana przez pav »

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: POZ - rozliczenie stycznia w Wlkp.
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 05, 2010, 22:00:09 pm »
Nic nowego :(. Można się było tego spodziewać. Mam tylko nadzieję, że umowy w zadaniówce pojawią się jeszcze w styczniu.
Wątpię...
Gdyż do 11.01.2010r w WLKP należy złożyć dok. akt.
Więc myślę że żarcik z postu powyżej wcale nie będzie żartem :)
Pozdrawiam

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: POZ - rozliczenie stycznia w Wlkp.
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 05, 2010, 22:07:08 pm »
Wiem, że to "bezsensowne", ale jeśli złożyłem aktualizację 30 grudnia to powinienem dostać umowę wcześniej niż świadczeniodawca, który złoży ją 11 stycznia. Ale znając życie, wszyscy dostaniemy je po 30 stycznia ;D
Pozdrawiam!

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: POZ - rozliczenie stycznia w Wlkp.
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 05, 2010, 22:13:42 pm »
edit
teraz lepiej  :D



fakt..., zapomniałem że niektóre Oddziały potrafią lepiej zadbać o swoich świadczeniodawców  :D

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: POZ - rozliczenie stycznia w Wlkp.
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 05, 2010, 22:22:31 pm »
W Mazowieckim NFZ jest taka praktyka (przynajmniej było tak rok temu a może i dwa też nie pamiętam ;) ), że w styczniu nie weryfikują list POZ tylko biorą dane z grudnia poprzedniego roku, dopiero w lutym jest pełna weryfikacja.

Oczywiście jasne jest, że Księstwo księstwu nie równe, chociaż jest ten sam KRÓL :D oczywiście zakładam, że Pan Jacek to nie książę  :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2010, 22:49:12 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: POZ - rozliczenie stycznia w Wlkp.
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 06, 2010, 09:16:35 am »

Ze względu na spowodowane trudnościami o charakterze obiektywnym wydłużenie się czasu przygotowania dla świadczeniodawców POZ przez WOW NFZ elektronicznych wersji umów informujemy:  
(...)

- Świadczeniodawcom, którzy nie złożyli wniosku POZ umowy zostaną udostępnione po 27 stycznia 2009 (w tym dniu WOW NFZ otrzyma techniczne możliwości kopiowania umów z roku 2009);


Po prostu kocham Porozumienie Zielonogórskie :d  Wtajemniczeni wiedza o co chodzi ;-)

Cytuj
że w styczniu nie weryfikują list POZ tylko biorą dane z grudnia poprzedniego roku, dopiero w lutym jest pełna weryfikacja

W lutym (pod koniec) jest pelna weryfikacja, ale w Wielkopolsce weryfikowali wtedy ponownie liste za styczen, tak, ze wystawiana byla pozniej korekta do rachunku za styczen. Wyjatkiem moze byc rok ubiegly, bo zadnej korekty nie widzialem (ale "mam" tylko jednego lekarza POZ)  wiec albo tak jak piszesz zostali na danych z grudnia z poprzedniego roku i lista POZ za styczen nie byla ponownie weryfikowana (mniej prawdopodobne) albo po prostu lekarzowi uznali wszystkich pacjentow (trzeba przyznac, ze jest dosc skrupulanty pod tym wzgledem - pacjenci informuja go z reguly, ze rezygnuja;, zgony wyrzuca na biezaco, rotacja osob miedzy oddzialami tez jest znikoma. Byly miesiace, ze oddzial NFZ uznawal mu wszystkich pacjentow z listy aktywnej). Sam lekarz nie pamieta co bylo rok temu :D

Mialem okazje wieczorem ta przyjemnosc pozaznajamiac sie jak to wygladalo w latach ubieglych w Wielkopolsce i nabyc niebedna wiedze na przyszlosc :D To naprawde ciekawe co moga ludzie w Polsce wymyslec :D Kreatywnosc Polakow jest ogromna, nie mowcie mi, ze tak nie jest;p

Cytuj
- W celu umilenia Państwu czasu oczekiwania na umowy w wersji elektronicznej uruchomiliśmy nowe funkcje weryfikujące świadczenia za okres styczeń - grudzień 2009.

- Zapewniamy, że termin na uzupełnienie świadczeń za okres styczeń 2010 nie będzie dłuższy niż 5 dni roboczych i przypadnie w okresie pomiędzy 1 a 10 luty 2010r.

PS. oczywiście to taki żarcik 

Bez takich zartow, chociaz lepiej teraz niz gdyby sie za rok mieli obudzic o te dane. Wypluwam to, tfuuu ;p
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2010, 09:20:41 am wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: POZ - rozliczenie stycznia w Wlkp.
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 06, 2010, 09:24:51 am »

Ze względu na spowodowane trudnościami o charakterze obiektywnym wydłużenie się czasu przygotowania dla świadczeniodawców POZ przez WOW NFZ elektronicznych wersji umów informujemy: 
(...)

- Świadczeniodawcom, którzy nie złożyli wniosku POZ umowy zostaną udostępnione po 27 stycznia 2009 (w tym dniu WOW NFZ otrzyma techniczne możliwości kopiowania umów z roku 2009);


Po prostu kocham Porozumienie Zielonogórskie :d  Wtajemniczeni wiedza o co chodzi ;-)

(...)
w latach wcześniejszych też czekaliśmy na umowy a PZ jeszcze nie było, więc to nie tylko ich zasługa, ale trzeba przyznać że namieszali w tym roku :)

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: POZ - rozliczenie stycznia w Wlkp.
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 06, 2010, 21:07:53 pm »
Ja nie mogę zrozumieć uzależniania udostępnienia elektronicznego pliku umowy od otrzymania przez nfz podpisanego egzemplarza umowy  ??? Dzieje się tak po raz kolejny.

Jeśli się tak boją, że ich nie poodsyłamy, to wystarczyłoby uzależnić od tego rozliczenie stycznia... A tak to chyba tylko pretekst, żeby NFZ miał więcej czasu na eksperymenty z nowymi umowami. W razie przejawów buntu świadczeniodawców (np. na łamach Faktu, nadawałoby się prawda  ;) ) NFZ zawsze może się bronić, że gdyby wszyscy w terminie umowy odsyłali itp., itd. to pliki elektroniczne byłyby gotowe pewnie jeszcze w grudniu  ;)
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: POZ - rozliczenie stycznia w Wlkp.
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 06, 2010, 21:20:49 pm »
(np. na łamach Faktu, nadawałoby się prawda  ;) )

może akurat ta pozycja nie jest dobrym przykładem  ;) ale też uważam że niezły reportaż by można było nakręcić pod tytułem "rok z życia świadczeniodawcy". Począwszy od składania oferty/wnisoku/dokumentacji aktualizacyjnej aż do rozliczenia całego roku. Wszystkie kontakty z poszczególnymi pracownikami NFZ, absurdalne porady uwidaczniające głupotę i brak kompetencji, komunikaty z których nic nie wiadomo, przerwy na SZOI itd... Myślę, że mógłby konkurować z filmami Barei :)

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: POZ - rozliczenie stycznia w Wlkp.
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 07, 2010, 11:04:46 am »
Myślę, że mógłby konkurować z filmami Barei :)
Propozycja do Admina - może założyć wątek pn. "Humor rodem z NFZ"
Będziemy opisywać autentyczne zdarzenia z których albo się śmiać, albo płakać.
Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline anluk

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: POZ - rozliczenie stycznia w Wlkp.
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 18, 2010, 15:45:35 pm »
Witam!
Gdzieś tam wyczytane i zapisane do notatnika i przy okazji takiej dyskusji przytaczam:
"Sytuacja jest chora, system jest chory. Problem w tym, że na biurokrację brak
jest odpowiedniego antidotum w naszym kraju. Czy "finansuje" się sama? Nie. Jest
przecież opłacana z naszych podatków. Bez negocjacji, kontraktów i nadwykonań."

zdecydowanie należy przemyśleć ogłoszenie konkursów na zarządzanie służbą zdrowia!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 59
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9316 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]