collapse

Reklama


Autor Wątek: nowe umowy umx na SZOI  (Przeczytany 12593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yaro

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
nowe umowy umx na SZOI
« dnia: Grudnia 24, 2009, 19:39:09 pm »
Gdzieś już widziałem informację o nowych umowach umx na 2009, które pojawiły się na SZOI. Nikt jednak nie rozwinął tematu. W związku z tym mam pytanko, co nowego jest w tych umowach umx. Czy należy je wgrać. Rozliczam zwykłe POZ i zastanawiam się jakie są w plikach umów zmiany. Czy ktoś może ma podobny dylemat jak ja? Proszę o odpowiedź.

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: nowe umowy umx na SZOI
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 24, 2009, 20:57:01 pm »
co nowego jest w tych umowach umx
Nowością na pewno jest konstrukcja umowy, o szczegółach technicznych można poczytać w opisie komunikatu dostępnym pod adresem http://dyskusje.nfz.gov.pl/viewtopic.php?t=255

Czy należy je wgrać. Rozliczam zwykłe POZ i zastanawiam się jakie są w plikach umów zmiany.
Jeśli umowy nie wgrasz na pewno się nie rozliczysz, stara umowa nie zawiera warunków na rok 2010

http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Offline Bartosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2375
  • Pomógł? 178
  • Kujawsko-Pomorski OW NFZ/Konsultant IT/KK
Odp: nowe umowy umx na SZOI
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 25, 2009, 22:23:00 pm »
Ukazanie się umów do ponownego pobrania na SZOI wiąże się chyba z nową funkcjonalnością - kont bankowych. Powiązano numer konta bankowego z umową. Struktura komunikat umowy jeszcze się nie zmieniła, umowy dalej są generowane przez NFZ są w wersjach 00.03.00 dla JGP i 00.02.02 dla pozostałych rodzajów umów. Przynajmniej tak jest w OWNFZ K-P. Oczywiście nie zaszkodzi pobrać nowego pliku umowy i zaimportować go do KSPPS.
O zmianach o których pisze bbsoft80 dotyczą umów generowanych przez NFZ od 2010, będą one generowane w wersji 3.1 i obowiązywały one we wszystkich rodzajach świadczeń.
Pozdrawiam
Bartosz

Offline sqlmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Pomógł? 0
    • www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
Odp: nowe umowy umx na SZOI
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 26, 2009, 16:04:30 pm »
Ukazanie się umów do ponownego pobrania na SZOI wiąże się chyba z nową funkcjonalnością - kont bankowych. Powiązano numer konta bankowego z umową.
Niewątpliwie jednym z powodów zmiany formatu może być właśnie umiejscowienie w strukturze numeru konta bankowego.
Wersje umx 00.03.00 i 00.02.02 konto mają zdefiniowane na poziomie kontrahenta, po zmianie każda z umów może posiadać inny numer.
http://www.sqlmed.pl - Darmowe oprogramowanie do rozliczeń umów z NFZ na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Offline thecla

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: nowe umowy umx na SZOI
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 29, 2009, 11:15:21 am »
Witam,

Zauważyłam ma SZOI nowy plik umowy, mam go już teraz wgrać czy zaczekać do 1 stycznia? Chodzi mi o to czy nie będzie problemów z rozliczeniem stycznia. Zauważyłam, że ten nowy plik ma taką samą nazwę jak ten z 2009, więc system będzie chciał go automatycznie podmienić- mam się na to zgodzić czy zmienić nazwę?

Nie mogę się dodzwonić do NFZ  :-\ więc pytam tutaj.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9312
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: nowe umowy umx na SZOI
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 29, 2009, 11:17:21 am »
Chyba nie sądzisz, że jest to umowa na 2010 r.

Online konzik

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Pomógł? 10
Odp: nowe umowy umx na SZOI
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 29, 2009, 11:33:08 am »
Dziś taką umowę sam zauważyłem. Jest zdecydowanie za rok 2009. Dokładnie chodzi o stom, po wczytaniu do kspps nic się nie zmieniło(monitoring wykonania pozostał taki sam). Więc nie wiem czego może dotyczyć zmiana.
Pozdr.
Kamil

Offline thecla

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 0
Odp: nowe umowy umx na SZOI
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 29, 2009, 11:42:54 am »
w sumie to faktycznie bo jest w zakładce na rok 2009  ::)

Ale raz NFZ mógłby nas mile zaskoczyć  ;D

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9312
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: nowe umowy umx na SZOI
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 29, 2009, 11:45:15 am »
Dostać umowę na nowy rok jeszcze w starym. Bezcenne.

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1305
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: nowe umowy umx na SZOI
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 29, 2009, 12:33:42 pm »
Dostać umowę na nowy rok jeszcze w starym. Bezcenne.
Najlepsze jest tłumaczenie wpisującym świadczenia, że ja sam nie mogę wygenerować umowy. Mam 20 stanowisk w sieci i każdy co roku dzwoni z tym samym pytaniem ;D

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: nowe umowy umx na SZOI
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 30, 2009, 14:53:28 pm »
Dostać umowę na nowy rok jeszcze w starym. Bezcenne.
Wiem, że wątek dotyczy raczej KS-PPS, ale gdyby zabłąkał się tu administrator KS-SOMED, przypominam, że w tym systemie jest opcja pozwalająca na ?przedłużenie? umowy za rok poprzedni. Po jej włączeniu świadczenia na 2010 są rejestrowane i oznaczane ?starym? punktem umowy. Po otrzymaniu nowej umowy jest dostępna funkcja przepinająca wykonane w ten sposób świadczenia na nową umowę. Zadziałało w styczniu i lutym 2009, zadziałało w lipcu 2009. Dzięki temu np. przychodnie rehabilitacyjne mogą spokojnie planować przyjęcia na nowy rok, a wielospecjalistyczne, a więc i wielostanowiskowe przychodnie już od 1 stycznia rejestrować dane.
Więcej szczegółów w instrukcji obsługi.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: nowe umowy umx na SZOI
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 30, 2009, 16:11:12 pm »
a w PPS nie można takiej funkcji wprowadzić? Pewnie za mało za niego płacimy ;)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9312
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: nowe umowy umx na SZOI
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 30, 2009, 16:30:11 pm »
Zawsze możemy to przegłosować w Giełdzie Pomysłów.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: nowe umowy umx na SZOI
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 30, 2009, 17:16:00 pm »
Zawsze możemy to przegłosować w Giełdzie Pomysłów.
Nie mam już punktów, które są potrzebne do dodania zgłoszenia:) Muszę czekać do nowego roku.
Jeżeli się doczekamy tej funkcji to będzie ona pewnie dostępna za kilka miesięcy. Niestety nie ma jasnych zasad dotyczących realizacji pomysłów. Jeden pomysł może mieć 1000 głosów a inny 23 i to ten drugi zostanie zrealizowany.
Spójrz też na statusy i ich daty. Chyba nikt tego nie pilnuje. Pomysły, które już dawno są zrealizowane mają status do realizacji albo głosowanie. Na niektóre pomysły głosuje się od kilku miesięcy i nie ma żadnej informacji od kamsoftu.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: nowe umowy umx na SZOI
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 31, 2009, 08:17:37 am »
a w PPS nie można takiej funkcji wprowadzić? Pewnie za mało za niego płacimy ;)
Nie w tym rzecz :D
KS-SOMED jest dużo bardziej skomplikowany, co akurat dla wielu użytkowników jest jego minusem niż plusem. To skomplikowanie polega między innymi na tym, że pomiędzy świadczeniem raportowanym do NFZ a zleceniem, które rejestruje użytkownik jest kilka tabel pośrednich.  Do tego dochodzą automaty, które powodują odwzorowanie wybranej przez użytkownika usługi na świadczenie i punkt umowy raportowane do NFZ. Proszę zauważyć, że w KS-SOMED użytkownik nie wybiera nigdzie bezpośrednio świadczenia, miejsca wykonywania ani też punktu umowy. To skomplikowanie wynika stąd, że dokładnie takie same struktury wykorzystywane są również do rozliczeń z innymi płatnikami, jak ubezpieczyciele, firmy, zakłady pracy, w których pracują pacjenci, czy też sami pacjenci.
W jednym to pomaga, dzięki takim  odwzorowaniom  i automatom dobierającym punkt umowy, oraz świadczenie, można to ?przeliczenie? zrobić po prostu później. Byle przed raportowaniem do NFZ. Czyli można automat wywołać wtedy, gdy umowa już jest. I to cała filozofia, nie ma nic to wspólnego z ceną systemu.
Zapewniam, że ci, którzy nie przemigrowali na KS-SOMED, bo PPS jest dla nich prostszy i łatwiejszy raczej nie ucieszyliby się, gdyby możliwość rejestrowania świadczeń przed wgraniem umowy uczynić kosztem tak skomplikowania systemu. Gdyby było to dla nich do zaakceptowania, to mogą wybrać KS-SOMED   ;D

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 117
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9312 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]