collapse

Reklama


Autor Wątek: Dokumentacja aktualizacyjna POZ  (Przeczytany 15297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vers

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 0
Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« dnia: Grudnia 12, 2009, 18:30:02 pm »
Witajcie,

Pierwszy raz robie dokumentacje aktualizacyjna i mam pare oczywistych zapewne pytan:
1. do POZ mam 3 umowy : lekarz+polozna, pielegniarka, nocna i wyjazdowa. do kazdej umowy po pare zakresow swiadczen. Gdy chce to wydrukowac, powiedzmy lekarz i polozna drukuje mi 45 stron. Wiekszosc wyglada identycznie - tj. dla kazdego swiadczenia sa podawane dane lekarza, sprzet, podwykonastwa ect. Nie widze jednak nigdzie wypisanej nazwy tego swiadczenia. Czy to normalne?
2. do tej pory profilaktyka odtytoniowa (pochp) byla w swiadczeniach lekarza POZ. Gdzie to teraz sie znajduje? przy wydruku umowy jest niby punkt "swiadczenia lekarza POZ, w tym rowniez 1) swiadczenia w ramach programu profilaktyki chorob odtytoniowych (w tym POCHP), tyle ze w programie do wyboru takiego swiadczenia nie mam. Znalazlem POCHP w profilaktycznych programach zdrowotnych  (PRO) tyle, ze tam wystepuje POCHP - leczenie specjalistyczne. U nas w przychodni robi sie to badanie ze spirometria. Co powinienem zrobic?
3. czy dane musza byc identyczne z tymi na szoi? Np jesli chce dodac certyfikat ISO, albo zmienic date aktualizacji wpisu do rejestru, ktorych na szoi nie moge zmienic, to moge to zrobic tylko w programie?

z gory dzieki panowie!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2009, 19:13:48 pm wysłana przez pav »

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 13, 2009, 00:31:27 am »
Witajcie,

Pierwszy raz robie dokumentacje aktualizacyjna i mam pare oczywistych zapewne pytan:
1. do POZ mam 3 umowy : lekarz+polozna, pielegniarka, nocna i wyjazdowa. do kazdej umowy po pare zakresow swiadczen. Gdy chce to wydrukowac, powiedzmy lekarz i polozna drukuje mi 45 stron. Wiekszosc wyglada identycznie - tj. dla kazdego swiadczenia sa podawane dane lekarza, sprzet, podwykonastwa ect. Nie widze jednak nigdzie wypisanej nazwy tego swiadczenia. Czy to normalne? (...)

tymi stronami się nie przejmuj, niektórzy mają znacznie więcej, ja tylko dla lekarza POZ mam 30 stron z bzdurami... tak to już niestety musi być
pamiętaj o
Cytuj
Uwaga: przed rozpoczęciem wydruku należy zmienić domyślne ustawienia wydruku, tj. w menu Narzędzia-Opcje-Zakładka:Wydruk należy zaznaczyć wszystkie dostępne opcje.
co do kolejnych pytań to nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 13, 2009, 02:05:52 am »
3. czy dane musza byc identyczne z tymi na szoi? Np jesli chce dodac certyfikat ISO, albo zmienic date aktualizacji wpisu do rejestru, ktorych na szoi nie moge zmienic, to moge to zrobic tylko w programie?

Tylko w programie.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 13, 2009, 10:21:30 am »
to mi zostało odpowiedzieć na 2  :)

POCHP zostało "wyłączone" z POZ i przynajmniej u mnie w Kujawsko-Pomorskim był konkurs ofert w PRO właśnie na POCHP etap podstawowy, gdzie termin składania upłynął 11 grudnia w piątek.

Offline mariusz291

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? -2
  • Zachodniopomorski OW NFZ
Odp: Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 14, 2009, 11:58:23 am »
Polecam stanowisko Kolegium Lekarzy Rodzinnych w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej w POZ:
http://klr.szczecin.pl/ANEKSY_na_rok_2010_w_POZ_-_Komunikat_nr_2__autor__Wieslawa_Fabian-ab9-9-161.html

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 14, 2009, 12:15:39 pm »
Wow, no i co z tego wynika? Żądamy, bla bla..., bo jak nie to pacjenci, bla bla , kasy za mało, bla bla. Nikt nikogo nie zmusza. Niech napiszą do Kamsoftu jeszcze.

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 14, 2009, 12:33:32 pm »
ja wczoraj wszystko wydrukowałem, nagrałem płytę i przekazałem szefowi, a co on z tym zrobi to już nie moją w tym głowa

Offline mariusz291

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? -2
  • Zachodniopomorski OW NFZ
Odp: Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 14, 2009, 12:34:23 pm »
Wow, no i co z tego wynika? Żądamy, bla bla..., bo jak nie to pacjenci, bla bla , kasy za mało, bla bla. Nikt nikogo nie zmusza. Niech napiszą do Kamsoftu jeszcze.
Musimy uzbroić się w cierpliwość...
...tylko jak długo można czekać.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 14, 2009, 12:36:26 pm »
ja wczoraj wszystko wydrukowałem, nagrałem płytę i przekazałem szefowi, a co on z tym zrobi to już nie moją w tym głowa

I nie Ty jeden. Pewnie wszyscy już robią. Pismo pismem, ale zabezpieczonym lepiej być.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 14, 2009, 12:39:55 pm »
u nas termin minął w piątek. Tego dnia jeszcze słyszałem, że jednak jest wszystko ok i w poniedziałek będzie można jednym oświadczeniem wszystko załatwić.

Dziś  z ciekawości wszedłem na stronę PZ a tam cisza.... nie ma śladu po tym ostatnim słynnym komunikacie.

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 14, 2009, 21:27:37 pm »
Ze strony www.klr.pl

"11.12.2009, 21:36:31
Komunikat w sprawie aneksowania - 10.12.2009
Zgodnie z zapowiedzią zostały podpisane przez Panią Minister Zdrowia Ewę Kopacz zmienione rozporządzenia koszykowe warunkujące zmiany w Zarządzeniach Prezesa NFZ i aneksowanie umów na 2010 .
 
POZ- Na podstawie powyższych rozporządzeń zostanie wydane nowe zarządzenie po wprowadzeniu uzgodnionych zmian, co jest jeszcze tematem końcowych ustaleń z Prezesem NFZ Panem Jackiem Paszkiewiczem, do Zarządzenia 72/2009 Prezesa NFZ, które będzie stanowić podstawę do przedłużenia dotychczasowych umów na 2010 w POZ na podstawie złożonych oświadczeń.
 
W tej sytuacji informujemy, że w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej aneksowanie umów na 2010 rok nastąpi na podstawie złożonych oświadczeń zgodnie z ustaleniami z Panią Minister Zdrowia Ewą Kopacz i Prezesem NFZ Jackiem Paszkiewiczem. Na podstawie których Dyr. OW NFZ prześlą do świadczeniodawców aneksy do obecnych umów.                                     
 
W zakresie wersji elektronicznej umów na 2010 rok informujemy, że w sytuacji braku jakichkolwiek zmian po stronie świadczeniodawcy, zostaną zaktualizowane przez OW NFZ dotychczasowe umowy, bez wypełniania wersji aktualizacyjnej elektronicznie.
 
Powyższe forma przedłużenia obecnych umów, jest prostą wersją aneksowania, zgodną z obecnym prawem i zapisanym trybem w Ogólnych Warunkach Umów.
 
Opisany tryb aneksowania umów na 2010 rok został przyjęty Uchwałą Zarządu Federacji PZ z dnia 9.12.2009.
 
Czekając na zamknięcie rozmów w Centrali NFZ zalecamy zapoznanie się z obecnymi uzgodnieniami, a dalsze informacje czyli składanie oświadczeń i zalecenia w tym zakresie zostaną przekazane w kolejnym komunikacie.
 
 
Pozdrawiam
Prezes Federacji PZ
Bożena Janicka "

Hmm, mi już brak słów. Udam chyba, że nie widziałam tego komunitaktu.

Dokumentacje porobiłam i zobaczymy, co będzie.
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 14, 2009, 22:25:27 pm »
No kuz... jego mać to POZ ma robić aktualizacje czy nie, niech oni się w końcu zastanowią!
Jutro czeka mnie generowanie aktualizacji dla 2 świadczeniodawców i nie wiem czy robić (wolałbym nie).
Zrobię wezmę kasę a później panie piel. mi  wypomną że nie trzeba było :/
Ojj... będę dzwonił do NFZ jutro, dzisiaj Panie były bardzo miłe i zaklinały się, że to nie ich wina  ;D

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 14, 2009, 22:41:47 pm »
Nie do ciebie należy decyzja a do pielęgniarek. Przedstaw im wszystkie informacje na ten temat i niech one zdecydują czy chcą ryzykować nie składając dokumentacji aktualizacyjnej.
Ja już złożyłem dla świętego spokoju. Podejrzewam jednak, że nie trzeba będzie składać tej dokumentacji, ale z tego co słyszałem NFZ nie ma obecnie możliwości kopiowania umów z zeszłego roku a w związku z tym niezbędna będzie interwencja kamsoftu. Jak wszyscy dobrze wiemy różnie to bywa z ich prędkością i jakością pracy. Co roku na początku stycznia są opóźnienia z generowaniem nowych umów elektronicznych co skutkuje brakiem możliwości wpisywania świadczeń na bieżąco w PPS'ie.
Można się więc spodziewać, że umowy w wersji elektronicznej dla świadczeniodawców nie składających oferty aktualizacyjnej (z której nfz generuje umowę) będą udostępnione jeszcze później.

PS.
To wszystko to takie moje gdybanie :)

PS.2
Na stronie Porozumienia Zielonogórskiego też jest zacytowany trochę wyżej komunikat:
http://www.fpz.nazwa.pl/komunikaty_one.php?nr=1994
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 15, 2009, 00:06:45 am »
jak już pisałem wyżej ja wszystko mam zrobione, ale intruguje mnie jedna sprawa:
Cytuj
(...)W zakresie wersji elektronicznej umów na 2010 rok informujemy, że w sytuacji braku jakichkolwiek zmian po stronie świadczeniodawcy, zostaną zaktualizowane przez OW NFZ dotychczasowe umowy, bez wypełniania wersji aktualizacyjnej elektronicznie.(...)
więc jeżeli zostaną w nowym roku zmienione chociaż godziny pracy jednego z lekarzy to już trzeba aktualizacje składać, podobnie chyba gdy zmienił się sprzęt (a z tego co kojarzę to kilka pozycji ze słowników zostało usuniętych więc stan się zmienił ;) ).... jak zwykle nic nie wiadomo, poczekamy zobaczymy :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2009, 00:08:25 am wysłana przez miszol »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Dokumentacja aktualizacyjna POZ
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 15, 2009, 00:21:39 am »
Oczywiście jeżeli godziny pracy lekarza się zmieniły to należy to uwzględnić w dokumentacji aktualizacyjnej, ale z drugiej strony zawsze można tego nie uwzględnić w dokumentacji aktualizacyjnej a na początku roku zgłosić zmiany w umowie w tym zakresie na portalu SZOI (po to jest ta funkcjonalność).
Jeżeli zaś chodzi o sprzęt to to że usunęli daną pozycję ze słownika nie znaczy, że stan sprzętu się zmienił bo jest cały czas taki sam. Poza tym jak tworzyłem dokumentację to sprzęt nie występujący w aktualnych słownikach pomimo tego, że na SZOI jest podświetlony na czerwono i przekreślony, to w dokumentacji aktualizacyjnej się znalazł (zarówno w wersji elektronicznej jak i na wydruku). :)
Obowiązek tworzenia co roku dokumentacji aktualizacyjnej jest chyba pomyślany dla tych, którzy nie aktualizacją potencjału na bieżąco w ciągu roku.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 90
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]