collapse

Reklama


Autor Wątek: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank  (Przeczytany 63069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 30, 2009, 16:16:21 pm »
Myślę, że wniosek czeka na swoją kolej. Moje wnioski zostały przyjęte dopiero wczoraj. Wybrałem identyczne typy umów.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 03, 2010, 13:57:11 pm »
Powrot do tematu w calach informacyjnych. Dotyczy lekarzy POZ (Porozumienie Zielonogorskie) w Wielkopolsce.

Zgodnie z zalaczona instrukcja w SZOI w grudniu wybralem typ 01/5 a nie 01/7, bo:
wg instrukcji, a takze przeprowadzonej w grudniu rozmowy telefonicznej 01/5 (lekarz POZ, pielegniarka POZ, polozna POZ, pielegniarka szkolna.) dotyczyl swiadczeniodawcow, ktorym umowa wygasala 31.12.2009 (!!!!) (a lekarzowi wygasala z konczem grudnia).
01/7 (lekarz POZ, polozna POZ, pielegniarka szkolna) dotyczyl swiadczeniodawcow, ktorych umowa wygasa 31.12.2010 (czarno na bialym jest napisane, mam ten komunikat przed soba)

Wszystko piekne - wniosek przekazany, podpisany, wyslany, status po kilku dniach zmienil sie na przyjety i tak widnieje do dzis.

1 lutego umiescili w skrzynce komunikat dla swiadczeniodawcow, ktorzy zlozyli pisemne oswiadczenie, zgodnie z wzorem okreslonym w zalaczniku nr 11 do zarzadzenia prezesa NFZ w sprawie wnioskow o konto banowe. W komunikacie jest napisane, ze swiadczeniodawcy, ktorych umowa wygasla 31 grudnia 2009 (!) , a zostala nastepnie przedluzonona powinni zlozyc wniosek o konto bankowe, zgodnie ze schematem (i tu mamy dla lekarza POZ nr typu 01/7 (!)).
Dzwonie do Wielkopolskiego Oddzialu i Pani mnie informuje, ze ok -tamtrn wniosek zostal przyjety, wszystko bylo ok, ale teraz Porozumienie Zielonogorskie (nie skladalo dokumentacji aktualizacyjnej, ale nie wiem co to ma do rzeczy, bo instrukcja dotyczyla wszystkich podmiotow) musi zlozyc jeszcze raz wniosek o konto bankowe z typem 01/7.

I tym sposobem, zgodnie z jej poleceniem, sa teraz dwa wnioski o konto bankowe. Inni lekarze, ktorzy dzwonili NFZ-u otrzymali taka sama informacje i sobie grzecznie wniosek wypelniaja.

Niech sie w koncu zdecyduja jaki ma byc nr typu, bo komunikaty (obydwa podpisane przez Pania Barbare Murawska) sie wzajemni wykluczaja. Nawiasem mowiac jestem pewien, ze czesc lekarzy nie zlozy drugiego wniosku, bo poprzedni (gdzie byl typ 01/5) widnieje ze statusem przyjety i zignoruja komunikat myslac, ze byl wyslany w celach informacyjnych. Zgodnie z komunikatem, ktory ukazal sie na stronie wielkopolskiego oddzialu, jednym z warunkow optrzymania elektronicznej wersji umowy jest sprawdzenie status wniosku o konto banowe (a tu jest ok). Nawiasem mowiac usuneli stare komunikaty ze strony, sek w tym, ze w szoi w archiwum takowe jeszcze sa i mozna je ladnie przejrzec ;-)
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 13:59:48 pm wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 03, 2010, 22:56:10 pm »
najśmieszniejsze jest to że typ 01/7 wybrałem na początku grudnia (jeszcze przed wszystkimi komunikatami), oczywiście wniosek nie został zatwierdzony, zatwierdzili dopiero typ 01/5 który zrobiłem po stosownych komunikatach z wyjaśnieniami.

jutro będę dzwonił i wyjaśniał sprawę :) bo faktycznie oba komunikaty są dostępne na SZOI i oba się wykluczają

Offline miszol

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Pomógł? 32
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 04, 2010, 09:17:03 am »
wrrrrrrrrrr

nie mają możliwości usunięcia/odrzucenia wniosku z SZOI i dlatego wnioski typ 01/5 są przyjęte i tak zostanie

a typ 01/7 trzeba zrobić ze względu na to że jak po 27 stycznia zaczęli kopiować umowy z 2009 na 2010 to umowy z 2009 zostały przedłużone do 2010 (były aneksy do podpisania), a skoro umowa jest ważna do grudnia 2010 to typ 01/7.

za to mieszanie powinniśmy wszyscy podziękować PZ.

Offline Tomek R

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Pomógł? 43
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Komunikat w sprawie dokumentacji aktualizacyjnej na 2010 r. dotyczący konta bank
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 05, 2010, 09:10:36 am »
A u mnie jest problem z zadaniową formą finansowania u pielęgniarki. Umowy kończyły im się 31.12.2009. Wg wytycznych zrobiłem wniosek do umowy typ 01/5. Dostałem komunikat:
Powód odrzucenia zły typ umowy 01/5, powinno być 01/8.
Poprawiłem wnioski. We wtorek zawiozłem do NFZ. Dzisiaj telefon, że wnioski są złe i trzeba poprawić na 0111. Teraz znowu trzeba wysłać formę papierową do Poznania, czekać na zatwierdzenie i umowę dostaniemy pewnie pod koniec przyszłego tygodnia.
Pozdrawiam!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 97
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]