collapse

Reklama


Autor Wątek: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???  (Przeczytany 56803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #90 dnia: Grudnia 08, 2009, 23:00:51 pm »
Przynajmniej firma, która ma podpisaną umowę na niszczenie starych dokumentów ma zapewnioną przyszłość.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #91 dnia: Grudnia 08, 2009, 23:07:27 pm »
Ten kto wymyślił dodawanie wszystkich zakresów, których w moim przypadku było 19 albo 20 zamiast 4 podstawowych (lekarz, pielęgniarka, położna, pielęgniarka szkolna) jest niespełna rozumu. Każdy kolejny zakres jest drukowany z personelem, harmonogramem (dobrze, że w tych dodatkowych zakresach nie trzeba było chociaż wizyt domowych uwzględniać), sprzętem i podwykonawcami (w dodatkowych zakresach odpuściłem sobie dodawanie sprzętu i podwykonawców i oferta została zatwierdzona).

zrobiłem (a właściwie robię cały czas) podobnie - tylko podstawowe punkty uzupełnione o sprzęt i podwykonawców, pozostałe tylko personel. U tych lekarzy co mają naprawdę wizyty (zbierający deklaracje) w pozostałych zakresach też je wprowadzałem. U tych któzy nie mają tylko w podstaowwym.
Pomimo tego co powiedział B.S - że wizyty domowe nie będą się "gryzły" z ewentualnym harmonograem u innego świadczeniodawcy jednak zabrałem minutę u siebie i w zamian wprowadziłem wizyty.
Mam nadzieję, że podczas weryfikacji oferty nie powstanie błąd polegający na tym, że w podstawowym zakresie lekarz ma np. 13:00 - 17:59 i 17:59-18:00 wizyty a w pozostałych 13:00-18:00 gabinet.

A ktoś pisał wcześniej, ze ma w dokumentacji tylko 3 pozycje (te podstawowe) - czyli jednak można?  :)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #92 dnia: Grudnia 08, 2009, 23:11:28 pm »
A ktoś pisał wcześniej, ze ma w dokumentacji tylko 3 pozycje (te podstawowe) - czyli jednak można?  :)
W zeszłym roku u nas też tylko 3 pozycje podstawowe były, więc na pewno można. Kto sobie wymyślił, że w tym jest inaczej to ja już nie wiem.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #93 dnia: Grudnia 08, 2009, 23:16:58 pm »
No tak, tylko że w tym roku powiedzmy że ktoś na górze mógł inaczej skonstruować umowę i dlatego wszystkie zakresy musimy wykazywać (tak jak kiedyś przedziały wiekowe w ofertach wykazywaliśmy). I powiedzmy bym się z tym pogodził jeśli we wszystkich oddziałach by tak było. Ale jeśli tak nie jest, świadczy to o braku kompetencji w niektórych oddziałach....

a przy okazji:

zastanawia mnie w ankietach pytanie o podopiecznych DPS. W ankietach zawsze były pytania mające wpływ na ocenę oferty/dokumentacji.
Aż zacząłem tu szukać jakiegoś kruczka. No bo tylko jedna z moich przychodni ma podopiecznych DPS.

Nie wiecie po co to pytanie?

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #94 dnia: Grudnia 09, 2009, 01:33:16 am »
Ten kto wymyślił dodawanie wszystkich zakresów, których w moim przypadku było 19 albo 20 zamiast 4 podstawowych
......
Ładną ekologie propaguje NFZ skoro na wydruk oferty poszło ponad 50 stron zamiast najwyżej 15.

a widziałeś oznaczenie dokumentacji aktualizacyjnej? (wydruk na kopertę)

Chyba nie wszystko się mieści  ;D

Offline agin2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #95 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:01:47 am »
No, po prostu zapraszają tych co nie mieli umów na zwykły POZ do składania wniosków i podpisywania umów na nowy rok.
U nas też jest taki komunikat.


no ja rozumiem  że zapraszają nowych, ale co ze starymi??, mamy czekać na nowe zapytanie czy jak??, no bo tak mi się wydaje, bo to jest ewidentnie kierowane tylko do nowych i nocnej i świątecznej opieki. p.s. jest ktoś z świętokrzyskiego??

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #96 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:02:46 am »
Wszyscy czekamy.

Offline agin2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #97 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:27:28 am »
Wszyscy czekamy.

no już się dowiedziałam że dzisiaj będą zapytania dla starych świadczeniodawców :((, i znowu papiery

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #98 dnia: Grudnia 09, 2009, 09:11:49 am »
W Wielkopolsce są w zapytaniu ofertowym są tylko trzy zakresy świadczeń - lekarz, pielęgniarka szkolna i położna. Nie widzę nigdzie rozbicia na grupy wiekowe, DPS itp.

Pozdrawiam,

Patrycja

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #99 dnia: Grudnia 09, 2009, 09:17:35 am »
Nie widzę nigdzie rozbicia na grupy wiekowe, DPS itp.

bo nigdzie nie ma.
Dokładnie napisałem, że KIEDYŚ rozbijaliśmy na grupy wiekowe. A o DPS też napisałem że jest pytanie w ANKIECIE

Offline Patrycja

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #100 dnia: Grudnia 09, 2009, 12:59:51 pm »
Dzwoniłam dziś do poznańskiego oddziału NFZ.

Pani powiedziała mi, że mamy się nie sugerować komunikatem PZ, bo oni mają od prezesa NFZ jasną instrukcję, że dokumentacja ma być sporządzona.

Teraz próbuję ustalić, co u nas mówią nt. wizyt domowych, ale albo nikt dłuuuuugo nie odbiera, albo jest zajęte.
Pozdrawiam,

Patrycja

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Brak obowiązku wyk. dokumentacji aktualizycyjnej w POZ ???
« Odpowiedź #101 dnia: Grudnia 09, 2009, 13:12:17 pm »
U nas też ciężko się dodzwonić, ale udało się. Niestety musimy robić dokumentację aktualizacyjna, niestety trzeba dodać wszystkie zakresy świadczeń, niestety trzeba drukować kilkadziesiąt stron oferty.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 86
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]