collapse

Reklama


Autor Wątek: Zniknęły szablony wydruków ze skierowań  (Przeczytany 3572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maxmaj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 0
Zniknęły szablony wydruków ze skierowań
« dnia: Listopada 16, 2009, 15:16:22 pm »
Witam. W jakiś sposób zniknęły szablony wydruków ze skierowań nie mam możliwości drukowania na karcie A4 tylko na wyśrodkowanej kartce i to format recepty. Jak dodać drukowanie na A4 ?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2010, 07:35:35 am wysłana przez pav »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
szablony skierowań
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 27, 2010, 20:35:27 pm »
Ja mam ten sam problem:

Nie wiem w którym momencie, ale w ciągu ostatniego miesiąca również w jakiś sposób przestawiły mi się podtypy szablonów skierowań. I tak np. chcąc wydrukować skierowanie do specjalisty mam do wyboru jedynie szablon WYŚRODKOWANE SKIER. DO P. SPECJALISTYCZNEJ. W szablonach widzę że ten szablon ma podtyp SPCDRK_S.

W tym czasie zainstalowałem PPSa na kilku stanowiskach (licencja była rozszerzana i importowana do programu dużo wcześniej i szablony wtedy były) i utworzyłem użytkowników oraz nadałem im odpowiednie uprawnienia. Może to zbieg okoliczności ale w kopii zrobionej przed tymi czynnościami drukując skierowanie mam 3 szablony do wyboru (SKIEROWANIE... , SKIEROWANIE A4..... i SKIEROWANIE A5 - wszystkie mają podtyp SPCDRK) a teraz tylko ten jeden.

Teoretycznie mógłbym utworzyć nowy szablon na podstawie tego co mi się pokazuje i zrobić go na A5 ale czemu tak się zrobiło i gdzie to zmienić? Bo ja po 2 godzinach poszukiwań się poddałem...

Offline Norbert

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Pomógł? 8
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: Zniknęły szablony wydruków ze skierowań
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 28, 2010, 09:11:07 am »
Jeżeli to się stało po ostatnich aktualizacjach to sie nie dziwię.
Niektóre aktualizacje "gubią" własne ustawienia nie tylko szablonów.
Mi W POZ-cie nagle zaczęły sie podstawiać kody usług z 2008roku.
Nie zwróciłbym na to uwagi gdyby nie komunikaty w raportach zwrotnych.
Od tej pory po zrobieniu aktualizacji w POZ robię dodatkowo Konfigurację+Sekwencje i wywalam umowy z 2008 roku

Jak przywrócić szablony ? - Nie mam pojęcia

Nieświadomi żyją dłużej.......

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Zniknęły szablony wydruków ze skierowań
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 28, 2010, 09:24:36 am »
To się nie stało po aktualizacji ponieważ na tej samej wersji (programu oraz bazy danych) i kopii sprzed jakiegoś czasu jest wszystko ok. Sam już nie wiem kiedy to się mogło stać.  ???

Domyślam się, że gdzieś można skonfigurować - przyporządkować do danego rodzaju wydruku odpowiedni podtyp szablonu. Być może zrobił to lekarz, który ma uprawnienia do wszystkiego - chociaż twierdzi że nie.
Prawidłowo powinien być SPCDRK (w przypadku skierowania do poradni specjalistycznej) i w tym podtypie są dostępne 3 wzory szablonów. Tak mam w kopii i we wszystkich pozostałych przychodniach.
Teraz natomiast przyporządkował się SPCDRK_S do którego należy jeden wzór szablonu - w formacie takim jak recepta.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 138
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]