collapse

Reklama


Autor Wątek: Pozycje niesprawozdane  (Przeczytany 7809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerry

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
  • Podlasie
Pozycje niesprawozdane
« dnia: Lipca 07, 2009, 17:17:04 pm »
Sprawd??cie u siebie na SZOI czy nie macie pozycji niesprawozdanych u pielÄ?gniarki poz, ten i poprzednie okresy rozliczeniowe.  (sprawozdawczo??Ä?>poz>raporty zbiorcze). U mnie pojawi??y siÄ? w tym miesiÄ?cu od lutego do czerwca. Jak to zobaczy??em, spyta??em siÄ? znajomych, i okaza??o siÄ?, ??e u nich r??wnie?? pojawi??y siÄ? takie pozycje.

Offline SERWERKA

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Pomógł? 0
Odp: Pozycje niesprawozdane
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 07, 2009, 20:01:21 pm »
Taki komunikat pojawia siÄ? w momencie, gdy po weryfikacji NFZ okaza??o siÄ?, ??e w wykazanym raporcie brakuje jakie?? us??ugi. Sprawd?? czy w raportach nie pominÄ???e?? kt??rego?? z wymaganych kod??w, np. zabiegi wykonane na zlecenie lekarza POZ.

Online Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Pozycje niesprawozdane
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 07, 2009, 20:06:39 pm »
Potwierdzam. U mnie te?? sÄ? takie pozycje, ale nie wiedzieÄ? czemu nie w ka??dym miesiÄ?cu.
Raporty kompletne w okresach: 1, 2, 3, 6
Raporty niekompletne w okresach: 4, 5,
Dziwne to bo odkÄ?d mo??na korzystam z szablonu, wiÄ?c czemu w czerwcu wszystko jest ok a w maju nie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline jerry

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
  • Podlasie
Odp: Pozycje niesprawozdane
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 07, 2009, 20:54:25 pm »
Taki komunikat pojawia siÄ? w momencie, gdy po weryfikacji NFZ okaza??o siÄ?, ??e w wykazanym raporcie brakuje jakie?? us??ugi. Sprawd?? czy w raportach nie pominÄ???e?? kt??rego?? z wymaganych kod??w, np. zabiegi wykonane na zlecenie lekarza POZ.
W odpowiedzi napiszÄ? Ci o dw??ch przyk??adach:
Przyk??ad 1 (cyfry z g??owy, chodzi jedynie o schemat): raport robiony tylko dla lekarza; pomijane by??y warto??ci zerowe i tak np. kod 100102 - wstawione by??y warto??ci powy??ej "0" (np. "11") i jest ok., a kod 100105 mia?? warto??Ä? "0", wiÄ?c nie by?? wpisywany do raportu. Na wydruku sprawozdania (KS-Somed) widnia??y warto??ci "0", tzn nale??a??o wnioskowaÄ?, ??e je??eli jest "0" na wydruku, tzn. ??e i w wyeksportowanym pliku bÄ?dÄ? warto??ci zero, i do dzi?? NFZ-owi to nie przeszkadza??o, przynajmniej nie informowa?? o b??Ä?dach. Teraz, je??eli kto?? nie wstawia?? warto??ci "0" dostaje informacjÄ? o niekompletnym raporcie.

Przyk??ad 2: pielÄ?gniarka poz, kt??ra wprowadza?? warto??ci "0", ma pozycjÄ? niekompletnÄ? 100210, kt??rej wcze??niej (jak m??wi) nie musia??a umieszczaÄ? w sprawozdaniu. Podejrzewam, ??e ma to zwiÄ?zek z aneksowaniem umowy, ale dlaczego to dzia??a wstecz?.
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2009, 20:58:21 pm wysłana przez jerry »

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Pozycje niesprawozdane
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 07, 2009, 21:13:29 pm »
Hmm, tez tak mam. A co z lud??mi kt??rzy wpisujÄ? zabiegi ??wiadczenia itp. w module POZ? Ja np. tak korzystam, uzupe??niam raport automatycznie z danych wprowadzonych w module POZ i je??li co?? nie by??o robione to nie wykazuje tego jako '0' tylko w og??le nie umieszcza w raporcie i wtedy sÄ? braki. Jak na razie tylko informujÄ? ciekawe czy bÄ?dÄ? wyciÄ?gaÄ? z tego jakie?? konsekwencje.

Offline jerry

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
  • Podlasie
Odp: Pozycje niesprawozdane
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 07, 2009, 21:34:28 pm »
Takie rzeczy powinni umieszczaÄ? w komunikatach operatora, kto sprawdza poprzednie okresy rozliczeniowe, je??eli wcze??niej by??o wszystko ok. Dziwne zachowanie.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pozycje niesprawozdane
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 07, 2009, 21:44:11 pm »
Takie rzeczy powinni umieszczaÄ? w komunikatach operatora, kto sprawdza poprzednie okresy rozliczeniowe, je??eli wcze??niej by??o wszystko ok. Dziwne zachowanie.

odpowiedzÄ? Ci, ??e jeste?? zobowiÄ?zany sprawdziÄ? czy raport siÄ? prawid??owo wys??a?? i zaimportowa?? :-) tak jak kiedy?? z kolejkami... niestety standard... ONI i tak wiedzÄ? lepiej co powinni :-)
ten komunikat pojawia siÄ?, chwilÄ? po wys??aniu, praktycznie jak wy??lesz nastÄ?py to pierwszy jest ju?? zweryfikowany, jednak ja te?? zauwa??y??em to dopiero kilka dni temu - pewnie wprowadzili tÄ? weryfikacjÄ? dopiero teraz...

ciekawi mnie czy te raporty trzeba uzupe??niÄ??

Offline jerry

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
  • Podlasie
Odp: Pozycje niesprawozdane
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 07, 2009, 22:13:44 pm »
odpowiedzÄ? Ci, ??e jeste?? zobowiÄ?zany sprawdziÄ? czy raport siÄ? prawid??owo wys??a?? i zaimportowa?? :-) tak jak kiedy?? z kolejkami... niestety standard... ONI i tak wiedzÄ? lepiej co powinni :-)
No to tak dla zasady, trochÄ? polemiki, zgadzam siÄ? ??e w czerwcu ukaza??a siÄ? zwrotka, ??e raport nie jest kompletny i powinienem poprawiÄ?, ale poprzednie miesiÄ?ce by??y na bie??Ä?co sprawdzane i mia??y adnotacjÄ?: "raport kompletny" (tak na 99%), a od 01.07.2009 ju?? nie jest kompletny. Chodzi mi tylko o to, ??e mi??o by by??o gdyby NFZ powiadomi?? o zmianie statusu z "raport kompletny" na "raport niekompletny".
Pozdrawiam.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pozycje niesprawozdane
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 07, 2009, 22:27:02 pm »
ja wiem o co Tobie chodzi, problem w tym ??e ONI nie wiedzÄ?  ;D zawsze znajdÄ? wyt??umaczenie albo powiedzÄ?, ??e i tak obowiÄ?zuje CiÄ? za??Ä?cznik do zarzÄ?dzenia prezesa NFZ a nie komunikat "raport kompletny". To tak jak niedawno kto?? pisa??, ??e musi rehabilitacjÄ? poprawiaÄ? z tamtego roku w kt??rym?? oddziale, prawdopodobnie dlatego ??e dopiero teraz ulepszyli weryfikacjÄ?...

ja nie polemizujÄ?, ??eby Ciebie przekonaÄ?  :), ja tylko ironizujÄ?... zaczynam sobie z tego wszystkiego ??artowaÄ? bo nerwicy cz??owiek dostanie  :)

a na takie co?? nerwy biorÄ?, bo tak jak m??wisz - powinni komunikat jaki?? daÄ?. U mnie w K-P wa??niejsze ostatnio by??o przypomnienie, ??e za p???? roku zmieni siÄ? zakres informacji przesy??anych w kolejkach ni?? to co siÄ? dzieje aktualnie.

A co trzeba zrobiÄ? z listami POZ na pielÄ?gniarkÄ? to chyba ca??e wojew??dztwo zdÄ???y??o siÄ? dowiedzieÄ? telefonicznie zanim na SZOI dali komunikat...

EDIT: komunikat jest z datÄ? 6 lipca (to i tak dobrze ??e nie 8 lipca), telefonicznie siÄ? dowiedzia??em 3 lipca. Czemu nie mogli tego dnia daÄ? komunikatu?  ???
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2009, 22:33:01 pm wysłana przez mpi »

Offline jerry

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Pomógł? 2
  • Podlasie
Odp: Pozycje niesprawozdane
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 07, 2009, 22:48:35 pm »
"A to Polska w??a??nie" :(
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2009, 22:55:30 pm wysłana przez jerry »

Offline Manioo

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Pomógł? 20
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pozycje niesprawozdane
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 08, 2009, 12:30:58 pm »

Dziwne to bo odkÄ?d mo??na korzystam z szablonu, wiÄ?c czemu w czerwcu wszystko jest ok a w maju nie.

mimo szablonu tez mi pozycje z warto??ciÄ? zero nie wesz??y do raportu - teraz poprawiam - pozycje z warto??ciÄ? 0 nale??y potwierdziÄ? ENTER aby zosta??a zachowana w raporcie

EDIT:
wys??a??em drugi raport pzx na maj -

zaimportowane
raport kompletny    2009    5    2


« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2009, 13:07:16 pm wysłana przez Manioo »
Spechej pomalu!  Pozdrawiam.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 13
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]