collapse

Reklama


Autor Wątek: e-deklaracja  (Przeczytany 2069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Pomógł? 1
e-deklaracja
« dnia: Września 22, 2021, 08:20:35 am »
dzień dobry,
czy ktoś mi powie dlaczego składając e-deklarację na IKP,  przy gabinecie położnej nie podpina mi się żaden personel.....
gdzie mogę szukać błędu, skąd IKP zaciąga dane.

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: e-deklaracja
« Odpowiedź #1 dnia: Września 29, 2021, 13:32:52 pm »
Sprawdź czy na gabinet.gov.pl masz w danych podmiotu komórkę Gabinet położnej (kod resortowy 008) a w użytkownikach położną przypisaną w strukturze do Gabinetu położnej. Zmiany trzeba wykonać z uprawnieniami administratora podmiotu

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: e-deklaracja
« Odpowiedź #2 dnia: Października 06, 2021, 10:26:42 am »
Trochę w innym kierunku.

Czy ktoś zidentyfikował podstawę prawną normującą zasady przyjmowania e-deklaracji?

Czy trzeba je drukować i trzymać razem z innymi papierowymi?
Czy wystarczy, że są one w gabinet.gov.pl?
Co w sytuacji kontroli oraz braku możliwości dostępu do gabinet.gov.pl?

Czy jest gdzieś określony czas na wpisanie deklaracji złożonej przez gabinet.gov.pl na listę poz?
Jak powinna wyglądać realizacja obowiązku potwierdzenia uprawnień w dniu przyjęcia e-deklaracji jeśli została ona złożona w dniu wolnym od pracy? Z jaką datą wówczas należy wpisać deklarację POZ?

I wiele, wiele innych...

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3177
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-deklaracja
« Odpowiedź #3 dnia: Października 11, 2021, 11:34:47 am »
Polecam kontakt z CeZ w tej sprawie. Ja już nie mam siły. Kiedyś przy okazji jednego zgłoszenia, napisałem o części wątpliwości, które przedstawiłeś i 17 lutego 2020 roku otrzymałem taką oto odpowiedź:

Cytuj
Dzień dobry,
w weekend została wydana poprawką która powinna w pełni usnąć problem polegający na braku informacji który raz została złożona e-deklaracja.

-------------------------------

Dzień dobry,
Nie ma konieczności przechowywania wydruku e-deklaracji. Jest ona zapisana w systemie i dostępna w gabinet.gov.pl oraz w systemie gabinetowym jeśli zostanie dostosowany do obsługi e-deklaracji. Natomiast sprawozdawczość odbywa się na dotychczasowych zasadach. Dostaliśmy zgłoszenie o braku informacji która to deklaracja w roku, zostało to zaadresowane do zespołu odpowiedzialnego za gabinet.gov.pl. System P1 nie blokuje możliwości złożenia e-deklaracji do tego samego lekarza co ma się papierową deklaracje. Można taką e-deklaracje odrzucić argumentując że pacjent jest już pod opieką wskazanego pracownika w ramach deklaracji papierowej.

---------------

Dzień dobry,
Informacje odnośnie jak dostosować aplikacje gabinetową można znaleźć tutaj: https://ezdrowie.gov.pl/portal/home/dla-dostawcow/interfejsy w sekcji "Środowisko integracyjne P1:" o nazwie "Usługi systemu P1 w zakresie e-deklaracji POZ". W kwesti obsługi e-deklaracji z wykorzystaniem aplikacji gabinet.gov.pl opis znajduje się w instrukcji w rozdziale 9.
W kwestii podstawy prawnej:
Zgodnie z ustawą z dnia 27 października 2017r.o podstawowej opiece zdrowotnej, art.10.1. wybór, o którym mowa wart.9ust.1 i2, świadczeniobiorca potwierdza oświadczeniem woli, zwanym dalej ?deklaracją wyboru":
1) w postaci papierowej;
2) w postaci elektronicznej, złożonym za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, opatrzonym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym;

Taka deklaracja powinna być wysłana razem z deklaracjami złożonymi w postaci papierowej bezpośrednio w placówce.

Daj znać co Ci CeZ odpisał :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: e-deklaracja
« Odpowiedź #4 dnia: Października 14, 2021, 15:42:59 pm »
Tylko po co pisać do CeZ? Ich wypowiedzi nie są źródłem prawa. CeZ nie jest stroną umów zawartych ze świadczeniodawcami. Ich dorobek intelektualny jest jedynie oprogramowaniem, które stworzyli. Nasze obowiązki (świadczeniodawców) wynikają z zwartych umów i przepisów prawa. Zatem brak jest podstawy prawnej do podawania uzasadnień przy anulowaniu deklaracji tudzież spełniania innych wymogów lub ograniczeń formułowanych przez oprogramowanie CeZ jeśli nie są one określone w umowach lub przepisach prawa.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3177
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-deklaracja
« Odpowiedź #5 dnia: Października 14, 2021, 18:10:07 pm »
ale mogą Ci podać podstawę prawną, a Ty wtedy zweryfikujesz czy jest prawidłowa :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: e-deklaracja
« Odpowiedź #6 dnia: Października 15, 2021, 11:06:33 am »
dzwoniłem, odsyłają do MZ, MZ doradza aby pytać w CeZ i tak w koło Macieju. dlatego tutaj poszukuję mądrzejszych ...

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3177
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-deklaracja
« Odpowiedź #7 dnia: Października 15, 2021, 11:28:23 am »
telefony telefonami. Najlepiej wysłać oficjalnego maila a potem będziesz posiłkował się oficjalnymi odpowiedziami w kolejnych oficjalnych mailach.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Pomógł? 2
Odp: e-deklaracja
« Odpowiedź #8 dnia: Października 15, 2021, 12:57:13 pm »
Dz.U.2021.1050 t.j. | Akt obowiązujący
Wersja od: 10 czerwca 2021 r.
Art.  10.  [Deklaracja wyboru]
1.
Wybór, o którym mowa w art. 9 ust. 1 12, świadczeniobiorca potwierdza oświadczeniem woli, zwanym dalej "deklaracją wyboru":
1)
w postaci papierowej;
2)
w postaci elektronicznej, złożonym za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, opatrzonym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym;
3)
złożonym za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta, o którym mowa w art. 7a ust. 1 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2021 r. poz. 666).

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: e-deklaracja
« Odpowiedź #9 dnia: Października 27, 2021, 16:22:14 pm »
Ludzie! rozróżniajcie obowiązek od prawa!

Jeśli ktoś ktoś ma prawo złożyć oświadczenie woli to wcale nie powoduje to obowiązku po stronie osoby wobec której skierowano oświadczenie woli.

Ja mam prawo sąsiadowi złożyć oświadczenie woli że kupię jego dom za 1zł (a kto mi zabroni?), ale po stronie sąsiada nie implikuje to obowiązku sprzedania mi swojego domu, a w szczególności sprzedania go po cenie zadeklarowanej przeze mnie.

Ustawa o podstawowej opiece zdrowotnej przyznaje pacjentowi prawo złożenia oświadczenia woli w postaci deklaracji wyboru, ale gdzie jest przepis ustawiający obowiązek lekarza jej przyjęcia? Obowiązek prawny musi wynikać wprost z przepisu prawa, nie może wynikać z domniemania.

Definicja: obowiązek prawny, nakaz lub zakaz określonego zachowania się, skierowany do adresata normy prawnej

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3177
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: e-deklaracja
« Odpowiedź #10 dnia: Października 27, 2021, 20:36:26 pm »
ale przecież to samo dotyczy formy papierowej!
Zobowiązujesz się do przyjęcia podpisując umowę z NFZ :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: e-deklaracja
« Odpowiedź #11 dnia: Października 28, 2021, 15:31:34 pm »
Zobowiązujesz się do przyjęcia podpisując umowę z NFZ :)

... który zapis umowy masz na myśli?

Offline dydzia

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Pomógł? 0
Odp: e-deklaracja
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 22, 2023, 22:08:06 pm »
Jak dodać personel na którego można składać deklarację poz??? W gabinet.gov

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 53
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 13
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]