collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - brak dostępu do dokumentacji pacjenta w trakcie wystawiania zaświadcz  (Przeczytany 874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Lekarz zgłosił zasadną wg mnie ułomność programu, czyli brak możliwości dostępu do dokumentacji medycznej pacjenta, w trakcie wystawiania orzeczeń, zaświadczeń itp.
Lekarz chce mieć możliwość przeglądania dokumentacji medycznej pacjenta, któremu wystawia np. zaświadczenie do ZUS, tak aby można było skopiować treść jakieś wizyty czy wyniki badań laboratoryjnych lub obrazowych.
Umożliwiłem lekarzowi otwieranie dwóch instancji KS-SOMED, ale niestety program przy próbie otworzenia wizyty tego samego pacjenta w drugim oknie informuje o blokadzie rekordu.

Czy jest na to jakiś sposób? Czy ktoś Wam również zgłaszał podobne problemy?

na MRK dowiedziałem się że dział produkcji nie przewiduje zmian w tym zakresie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
No ale skoro tak jest jak Pan pisze, to znaczy, że mamy wizytę. I na tej wizycie można było zapoznać się z dokumentacją medyczna. I następnie wystawić, w oparciu o tę wiedzę, orzeczenie. To nie jest tak, że my nie chcemy bo mamy focha. Każdy element systemu ma ściśle określone miejsce i ... ja wiem, może akurat tu tak do końca to nie jest, ale często mamy sytuację, gdy z funkcji A mamy dostęp do funkcji B oraz funkcji C Z funkcji C ktoś znów chce mieć dostęp do funkcji A z której znów dostęp do funkcji B i tak dalej i tak dalej. To nawet nie chodzi o techniczne rozwiązania, choć tu naprawdę zaczynają się schody w rekurencyjnym wywołaniu, ale bardziej prozaiczne przyczyny to znaczy jeśli coś wprowadzimy w funkcji A i jeszcze nie zatwierdzimy, następnie przejdziemy do funkcji B, w której znów chcemy wywołać funkcję A to będziemy tu mieli stare dane - bo tamte nie są jeszcze zatwierdzone - no i co ważne jakikolwiek zmiany tu mogą interferować ze zmianami w bazowym wywołaniu, gdy już tak w końcu wrócimy. Stąd biorą się te wszystkie blokady i ograniczenia.
Dlatego się zastanawiam, skoro w wizycie, bo jak rozumiem od tego wychodzimy, można zapoznać się z dokumentacją medyczną aby na tej podstawie, krok kolejny, wystawić orzeczenie, to naprawdę musi ta dokumentacja być dostępna również w orzeczeniu? Czy tak samo to ma być no podczas wystawiania skierowania, recepty itp. itd. To po prostu zaczyna się robić coraz trudniejsze, zasobożerne i powodować potencjalne problemy z systemem.
Może ja czegoś nie rozumiem, a jest to możliwe, bo akurat wizyta nie jest moja specjalnością, ale czy nie można najpierw zapoznać się z dokumentacją a potem wystawiać orzeczenia?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
oczywiście, że można się najpierw zapoznać, ale to nie znaczy, że trzeba wszystko zapamiętać. Jeżeli lekarz nie jest pewien czegoś to musi zakończyć wypisywanie orzeczenia i odszukać wpisu, co do którego ma wątpliwości, zapamiętać/skopiować odpowiedni fragment, wrócić do aktualnej wizyty, edytować orzeczenie i wpisać/wkleić to czego nie byliśmy pewni. Jeżeli takich wątpliwości jest więcej to lekarz traci na to naprawdę sporo czasu.
Do tej pory, korzystając z papierowej dokumentacji, wypełniając orzeczenie, w każdej chwili miał możliwość weryfikacji czy to co wpisuje w orzeczeniu jest zgodne z tym co zapamiętał.
Żeby była jasność. Ja nie mam pretensji o blokadę rekordu. Sam nawet prosiłem o dodanie kolejnej blokady, bo notorycznie się zdarza, że rejestracja przypadkiem usuwa w terminarzu rezerwację dla zawieszonej przez lekarza wizyty (proszę nie pytać dlaczego, bo nie mam pojęcia) i bez "grzebania" w bazie, lekarz nie może takiej wizyty zamknąć.
Próbowałem z drugą instancją, bo szukałem jakiegoś obejścia zgłoszonego do mnie problemu.
Ja nie domagam się cudów, ale może dałoby się otworzyć tą samą wizytę w drugiej instancji w trybie podglądu? Przecież podobne rozwiązania już w KS-SOMED istnieją (nie pamiętam dokładnie, ale spotkałem się z komunikatami w stylu, że coś już zostało wysłane/zatwierdzone, więc zostanie otwarte w trybie podglądu czy przeglądania).

Niektóre zaświadczenia/orzeczenia, które wypełnia lekarz są naprawdę długie a ilość informacji, które należy wpisać jest ogromna - zazwyczaj wypełnia się je dla pacjentów z "bogatą kartoteką".

Nie porównujmy wystawienia recepty czy skierowania ze znacznie większymi objętościowo zaświadczeniami czy orzeczeniami do ZUS, dotyczącymi likwidacji barier architektonicznych itd. itp.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: KS-SOMED - brak dostępu do dokumentacji pacjenta w trakcie wystawiania zaświadcz
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 12, 2021, 12:57:08 pm »
Jest możliwość z drugiej instancji przeglądanie HZICH danego pacjenta, ale niestety tam nic nie skopiujesz i trzeba ręcznie przepisywać,
więc nie wiem, czy Ci to pomoże.

Co do tego komunikatu, że zostanie otwarte w trybie podglądu - dzieje się tak jak damy edytuj np: eskierowanie, które zostało już wysłane,
bo nie możemy edytować tego :)

Offline robowd

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Pomógł? 8
Odp: KS-SOMED - brak dostępu do dokumentacji pacjenta w trakcie wystawiania zaświadcz
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 12, 2021, 13:22:32 pm »
a nie macie tak, że okno formularza jest oddzielne i można je pomniejszyć/zminimalizować?
Wtedy można przeglądać poprzednie wizyty. Nie wiem czy to jakaś opcja jest od tego, poszukam.



EDIT: już mam Opcje wizyty -> Wygląd -> Pozwól na edycję formularzy bez blokowania....
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2021, 13:26:41 pm wysłana przez robowd »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 96
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]