collapse

Reklama


Autor Wątek: Komputer z RAID1  (Przeczytany 1852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Komputer z RAID1
« dnia: Lipca 05, 2021, 14:05:12 pm »
Witam,
jaki nowy komputer polecicie jako serwer dla małego gabinetu, na którym można by skonfigurować RAID 1 ? Obecnie kleknął DELL OPTIPLEX 7070 i dell uznał, że nie jest w stanie naprawić sprzętu, sprzedawca ma oddać pieniądze. Komputer był na gwarancji on-site.
Najchętniej jakby to był komputer w windows 10, ale windows server też rozważę. Najważniejszym kryterium jest cena.
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Komputer z RAID1
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 06, 2021, 10:18:27 am »
Szukałem ostatnio taniego serwera do znajomego gabinetu stomatologicznego.
Chyba najtaniej z markowych co znalazłem to Dell który w zestawie z Windows Server 2019 Essentials kosztuje brutto poniżej 5 tyś zł.
Np coś takiego
https://dell24.pl/p/12779/Zestaw-serwer-DELL-PowerEdge-T140-E-2124-8GB-2x1TB-SATA-3-5-039-039-S140-DVD-RW-3yNBD-Windows-Server-2019-Essentials
Do tego fajnie byłby ramu dołożyć do 16GB.
Proponuję szukać u różnych sprzedawców bo różnice w cenach naprawdę duże!

Patrzyłem też na używki ale używany serwer w specyfikacji słabszej niż powyższy nowy to ok 2-2,5tyś zł + ok 1500zł za Windows Server w wersji Essentials a to już nie dużo mniej niż nowy sprzęt.

Ew można wziąć jakąś mocną starszą stację roboczą na i5-i7 albo Xeonie i do niej nowe dyski twarde. Większość jak nie wszystkie takie komputery mają możliwość stworzenia RAID (kontroler na płycie głównej), ale są to rozwiązania wbudowane a nie dedykowany kontroler
z cachem i baterią (ale to już kosztuje).

Pozdrawiam

Offline ekspert1

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Pomógł? 13
Odp: Komputer z RAID1
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 06, 2021, 10:33:39 am »
Patrzyłem też na stacje robocze i okazuje się, że cena jest wyższa niż serwerów (jest tak w przypadku DELLa).
Tylko czy chce jeszcze della, skoro serwis tak podchodzi to klienta. Zamiast dać nowy komputer, daje orzeczenie o nienaprawialności i kieruje do sklepu, z którego się kupiło sprzęt. Słabe rozwiązanie wg mnie...
Jeżeli pomogłem, kliknij 'Pomógł'.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Komputer z RAID1
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 13, 2021, 07:32:31 am »
Patrzyłem też na stacje robocze i okazuje się, że cena jest wyższa niż serwerów (jest tak w przypadku DELLa).
Tylko czy chce jeszcze della, skoro serwis tak podchodzi to klienta. Zamiast dać nowy komputer, daje orzeczenie o nienaprawialności i kieruje do sklepu, z którego się kupiło sprzęt. Słabe rozwiązanie wg mnie...

No co najmniej dziwnie to wyszło..
Dell jest znany raczej z bardzo dobrego serwisu u klienta.. a przynajmniej tak mi się wydawało ;-)

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 86
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]