collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczanie SPO  (Przeczytany 3359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline domcza

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Rozliczanie SPO
« dnia: Lutego 08, 2021, 10:21:34 am »
Witam,

Zwracam się z zapytaniem, jak Państwo rozliczają świadczenia z zakresu SPO - świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze.
 
Z uwagi na fakt, iż jesteśmy w trakcie zmiany systemu rozliczeniowego, pojawiło się pytanie w kwestii właściwego rozliczenia procedur medycznych (ICD 9).

Jeśli wykażemy produkt kontraktowy z właściwą datą wizyty u pacjenta (mamy tu na myśli produkt kontraktowy o kodzie usługi 5.01.27.0800016 - Wizyta Pielęgniarki, w przypadku SPO), to czy w takim razie ICD 9 może być rozliczone z właściwą krotnością do wykonanych usług (np. 16) na ostatni dzień danego przedziału? Czy rozliczają się Państwo przez taką formę, czy jest ona dopuszczalna?
Aktualnie stosujemy taką metodę, że wprowadzamy produkty kontraktowe na każdy z wykonanych dni i ICD9 również na każdy dzień z osobna bez wskazywania zwiększonej krotności (jeśli oczywiście ona nie wystąpiła na wizycie u pacjenta)?

Podsumowując:

Obecny dostawca oprogramowania, sugeruje nam, abyśmy rozliczali się przez wpisywanie krotności przy ICD9 z jedną datą na ostatni dzień miesiąca, do każdego ze świadczeń (zaznacza również, że inni świadczeniodawcy, również stosują taką metodę); my natomiast wykazujemy każde ICD9 odrębnie z datą i krotnością faktyczną jaka jest wykonywana u danego pacjenta (zazwyczaj krotność 1 lub 2 - w zależności ile wizyt pielęgniarki jest w ciągu jednego dnia).

Będę wdzięczna za jakąkolwiek informację zwrotną.

Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rozliczanie SPO
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 08, 2021, 10:41:18 am »
ICD9 na każdy dzień z osobna

Offline marwi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 7
Odp: Rozliczanie SPO
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 08, 2021, 10:57:12 am »
procedury wpisujemy w każdym dniu w którym było wejście pielęgniarki do pacjenta.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Rozliczanie SPO
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 08, 2021, 21:27:45 pm »
Na dzień dzisiejszy działa to i tak i tak.
Jednak dla mnie bardziej realne (i raczej nie do zakwestionowania) jest sposób wpisywania procedury w każdym dniu osobno. Z punktu widzenia Somed - jedyny sensowny sposób to jest, wspierany przez przypisanie procedury do produktu, więc dodanie procedury odbywa się samoistnie. W PPSie miałem instalacje, gdzie robiono zbiorczo, ale jest tam też mechanizm przypisania procedury do produktu i działa to tak samo jak w somedzie. Mając to na uwadze nawet nie chciałbym dodawać z palca zbiorczo.
Jednak u Ciebie inny program, więc nie wiem czy taką sytuację obsługuje.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline domcza

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Rozliczanie SPO
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 09, 2021, 15:16:27 pm »

Jednak u Ciebie inny program, więc nie wiem czy taką sytuację obsługuje.

U nas jest to SERUM.

W PPS też właśnie przypisywaliśmy pod procedurę - i szło z automatu.

Tu jak przypiszę ICD9 do WIZYTY PIELĘGNIARKI to z automatu zmienia mi tylko krotność, a nie przypisuje się do daty.

Stąd jesteśmy w kropce jak to zrobić by było jak w PPS.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 91
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]