collapse

Reklama


Autor Wątek: Punkty szczepień covid 19  (Przeczytany 5956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jm89

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 1
Punkty szczepień covid 19
« dnia: Stycznia 12, 2021, 16:05:31 pm »
Hej, od 15 stycznia rusza rejestracja na powszechne szczepienia dla osób 80 plus. Czy ktoś organizuje prace takiego punktu ? Gdzie przesłać grafik pracy punktu ? Ile osób ma być szczepionych dziennie ? Coś wiecie bo wszędzie cisza ?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Punkty szczepień covid 19
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 12, 2021, 16:26:53 pm »
Cytuj
Szanowni Państwo,
 

Ważny komunikat z CeZ - proszę niezwłocznie przekazać do Wszystkich Punktów Szczepień populacyjnych, które przystąpiły do Narodowego Programu Szczepień przeciwko SARS-CoV-2.

 
Przypominamy o konieczności wyrażenia zgody w aplikacji gabinet.gov.pl (zgodnie z komunikatem pod linkiem https://ezdrowie.gov.pl/portal/artykul/zgloszenia-danych-o-uzytkownikach-systemow-sds-i-e-rejestracji ) na przekazanie danych użytkowników ww. aplikacji na potrzeby nadania dostępu do aplikacji e-Rejestracja, służącej do obsługi procesu szczepień przeciwko COVID-19.
 
Tych z Państwa, którzy tego jeszcze nie zrobili, prosimy o jak najszybsze wykonanie ww. czynności. W przeciwnym wypadku, nie będziecie mieć Państwo dostępu do systemu e-Rejestracja, a tym samym nie będziecie mieć możliwości wprowadzenia grafiku szczepień, co z kolei uniemożliwi Państwu zarówno zamówienie szczepionek jak i umawianie i przyjmowanie pacjentów.
 
W związku z rozpoczęciem od 15.1.2021 zapisów na szczepienia, grafiki muszą zostać wprowadzone najpóźniej do 14.1.2021, a od momentu wyrażenia ww. zgody w aplikacji gabinet.gov.pl do momentu nadania dostępu do aplikacji e-Rejestracja upływa ok. 24h.
 
Tym samym, zgody w aplikacji gabinet.gov.pl (na przekazanie danych użytkowników ww. aplikacji na potrzeby nadania dostępu do aplikacji e-Rejestracja) powinny zostać udzielone najpóźniej do 13.1.2021 do godz. 15h.
 
Dodatkowo informujemy, iż dziś na koniec dnia zaplanowane jest uruchomienie produkcyjne aplikacji e-Rejestracji (instrukcja obsługi dostępna będzie przed zalogowaniem do aplikacji) dla tych podmiotów, które zgodę wyraziły wczoraj do końca dnia. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o kontakt z naszą infolinią 19 457 lub dedykowanym adresem e-mail szczepienia_IT@cez.gov.pl (prosimy o załączenie zrzutu ekranu z błędem na etapie logowania).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: Punkty szczepień covid 19
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 12, 2021, 17:02:50 pm »
08.01. wysłałem zgłoszenie przez gabinet.gov i niestety jeszcze nie dostałem dostępu do obu systemów

Offline jm89

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 1
Odp: Punkty szczepień covid 19
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 12, 2021, 21:56:41 pm »
Dzięki za info, ja tez już wyraziłam zgodę. Ale nadal nie wiem gdzie dać te grafiki pracy punktów bo w gabinecie.gov.pl jest tylko opcja umów termin szczepienia...

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: Punkty szczepień covid 19
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 12, 2021, 22:04:16 pm »
Dzisiaj uruchamiają system erejestracji. Dostępy przyjdą razem z dostępami do sds.
Sugeruję uczestnictwo w szkoleniach :)
https://www.cmkp.edu.pl/vaxstopcovid

Offline kuba812

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: Punkty szczepień covid 19
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 12, 2021, 22:41:34 pm »
z tego szkolenia nie zapisałem linku do strony eRejestracji dla podmiotów, a nie mogę nigdzie odnaleźć

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Punkty szczepień covid 19
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 12, 2021, 22:55:33 pm »
https://pwdl.erejestracja.ezdrowie.gov.pl

u mnie logowanie już działa.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 442
  • Pomógł? 14
Odp: Punkty szczepień covid 19
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 13, 2021, 11:57:18 am »
Działają u Was SDS i e-rejestracja?
Zgoda wysłana na gabinet.gov.pl kilka dni temu a nie można wejść do tych portali.

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Punkty szczepień covid 19
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 13, 2021, 12:13:28 pm »
Info z SZOI sprzed chwili:
"W przypadku problemów z logowaniem, prosimy o wykonanie następujących weryfikacji:
1)      Czy od przekazania w gabinet.gov.pl zgody w imieniu podmiotu minęło ok. 24h
2)      Czy na pewno osoba, która próbuje się zalogować jest aktywnym użytkownikiem w gabinet.gov.pl przypisanym do podmiotu, w którym jest punkt szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień, import użytkowników (nowych) jest realizowany w tych samym okresach jak transfer zgód tj. raz na dobę

Jeśli dwa powyższe warunki są spełnione tj. zgoda została przekazana w gabinet.gov.pl ponad 24h przed próbą zalogowania oraz użytkownik istniał w strukturze podmiotu na 24h przed próbą logowania, a nadal są problemy z logowaniem - prosimy o kontakt pod adresem szczepienia_IT@cez.gov.pl wraz z następującymi informacjami: nr księgi rejestrowej podmiotu, nazwa punktu szczepień wraz z adresem, dane użytkownika u którego jest problem z logowaniem do e-Rejestracji, kontakt mailowy oraz telefoniczny do osoby z którą możliwe będzie wyjaśnienie problemu"
.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2021, 12:16:00 pm wysłana przez puciol »

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: Punkty szczepień covid 19
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 13, 2021, 13:38:10 pm »
Czy logując się przez https://pwdl.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth widzicie coś więcej niż dane punktu szczepień i dodaj grafik? Taka baardzo podstawowa funkcjonalność.
Bo puki co link z gabinet.gov.pl jest nieaktywny (to też normalne?).

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Punkty szczepień covid 19
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 13, 2021, 14:56:27 pm »
 Czy logując się na pwdl.erejestracja.ezdrowie.gov.pl macie wszystkich pracowników, którzy są na liście użytkowników na gabinet.gov.pl?

Offline korniewicz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Punkty szczepień covid 19
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 13, 2021, 15:24:45 pm »
Po zalogowaniu widać tylko dwóch administratorów. Brak pozostałych użytkowników.

Dodatkowo placówka w której pracuje posiada dwa punkty szczepień. Do e-rejestracji został wgrany tylko punkt z siedziby. Natomiast punkt w którym odbędą się szczepienia nie został wgrany. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2021, 15:34:54 pm wysłana przez korniewicz »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Punkty szczepień covid 19
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 13, 2021, 20:11:00 pm »
U mnie są dodani wszyscy pracownicy z gabinet.gov.pl (asystenci medyczni, lekarze, pielęgniarki i personel administracji).
SDS ma ruszyć dopiero 18 stycznia 2021 roku.

Ja mam za to inne problemy.

Stworzyłem grafik i opublikowałem terminy zewnętrzne pomiędzy 25 stycznia o 12 lutego 2021r.
Chciałem dodać kolejne terminy, które będą obowiązywały od 15 lutego 2021 roku, ale nie mogę tego zrobić ani pojedynczo ani zbiorczo. Pomimo ukazania się komunikatu "Terminy zostały utworzone", terminy nie są widoczne.

Kolejne niejasności.
Czy dodając termin szczepienia ze statusem zewnętrzny jest on widoczny od razu dla IKP i Infolinii czy trzeba go dodatkowo opublikować?
Jeżeli trzeba dodatkowo opublikować to czy jest sens rozróżniania statusu terminów (wewnętrzny zewnętrzny) podczas ich dodawania, skoro później i tak trzeba opublikować terminy, które chcemy żeby były widoczne dla IKP i Infolinii?
Czy jest tak, że nawet jak mamy dodane terminy ze statusem wewnętrzny a później je opublikujemy to ich status zmieni się na zewnętrzny?

Na infolinii usłyszałem: "Proszę zgłosić mailowo".
Dzisiaj na drugim terminie szkolenia padły podobne pytania i podobna odpowiedź.

Sami nie wiedzą jak ten ich system działa.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Punkty szczepień covid 19
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 14, 2021, 09:28:27 am »
Po zalogowaniu widać tylko dwóch administratorów. Brak pozostałych użytkowników.
U mnie dopiero dzisiaj pojawili się wszyscy.

Offline puciol

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 216
  • Pomógł? 7
Odp: Punkty szczepień covid 19
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 14, 2021, 10:35:35 am »
Czy dodając termin szczepienia ze statusem zewnętrzny jest on widoczny od razu dla IKP i Infolinii czy trzeba go dodatkowo opublikować?
Jeżeli trzeba dodatkowo opublikować to czy jest sens rozróżniania statusu terminów (wewnętrzny zewnętrzny) podczas ich dodawania, skoro później i tak trzeba opublikować terminy, które chcemy żeby były widoczne dla IKP i Infolinii?
Czy jest tak, że nawet jak mamy dodane terminy ze statusem wewnętrzny a później je opublikujemy to ich status zmieni się na zewnętrzny?
W instrukcji https://ezdrowie.gov.pl/portal/home/podrecznik-uzytkownika-systemu-e-rejestracji-punkt-szczepien w części "Publikowanie terminów" (str. 14 i 15) jest zapis, że:
"W zakładce Publikowanie Użytkownik może ustawić terminy z wybranego przedziału czasu jako zewnętrzne (dostępne dla Pacjenta poprzez Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl), dla Pracowników Infolinii Narodowego Programu Szczepień oraz dla wszystkich Punktów Szczepień). W tym celu musi wypełnić informacje takie jak: Data od, data do - zakres dni, w którym będą zamienione statusy terminów z "wewnętrznych" na "zewnętrzne" (łącznie z tymi dniami)" ... itd.

Wychodzi na to, że przez publikację zmieniasz statusy z "wewnętrznych" na "zewnętrzne".
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2021, 10:51:43 am wysłana przez puciol »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 101
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]