collapse

Reklama


Autor Wątek: Długie uruchamianie SOMED  (Przeczytany 1394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grumens

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
  • warmińsko - mazurski NFZ
Długie uruchamianie SOMED
« dnia: Stycznia 05, 2021, 12:27:35 pm »
Dzień dobry,
Mam problem taki, że SOMED podczas uruchamiania wyświetla info: "Trwa weryfikowanie wersji modułów programu" i bardzo długo się uruchamia. Dzieje się tak na serwerze, na kliencie jest ok. Czyściłem pliki, co jeszcze mogę zrobić?
Pozdrawiam
Grumens

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Długie uruchamianie SOMED
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 05, 2021, 22:28:53 pm »
Dzień dobry,
Mam problem taki, że SOMED podczas uruchamiania wyświetla info: "Trwa weryfikowanie wersji modułów programu" i bardzo długo się uruchamia. Dzieje się tak na serwerze, na kliencie jest ok. Czyściłem pliki, co jeszcze mogę zrobić?
Pytanie, czy na tym serwerze nie jest czasem "dziwny" dostęp do plików. Proszę pamiętać, że zazwyczaj ścieżka aktualizacji jest wspólna na wszystkich końcówkach. To znaczy jest ona zapisana w pliku kspl.ini i powinna być identyczna dla każdej końcówki, bo plik kspl.ini jest po prostu dla wszystkich końcówek wspólny. Zazwyczaj więc posługujemy się zapisem \\serwer\sciezka, tak, by każda końcówka widziała to samo i nie było to uzależnione od mapowania dysków. Taki sam zapis jest stosowany na "swój własny dysk",  no bo jeśli serwer udostępnia pliki ze swojego dysku i jednocześnie uruchamia z tego samego dysku system SOMED, to aby zachować spójność, tu też musi taki sam zapis obowiązywać. Słyszałem o przypadkach konfiguracji sieci, że po prostu taki zapis dla plików na "własnym" dysku po prostu mocno spowalniał do nich dostęp. Oczywiście dostęp bezpośredni, jako, dajmy na to C:\katalog, był szybki. Nie jestem fachowcem od konfiguracji sieci ani od serwerów, ale skoro ten fragment działania systemu, czyli weryfikacja plików, który polega na sprawdzaniu, czy pliki są poprawne, trwa długo na serwerze, a na końcówkach szybko, to szukałbym właśnie problemu na poziomie konfiguracji sieci.

Offline Grumens

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Pomógł? 0
  • warmińsko - mazurski NFZ
Odp: Długie uruchamianie SOMED
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 02, 2021, 19:51:36 pm »
Jest jedna końcówka zdalna i ma podany zmapowany katalog do aktualizacji. Druga działa na komputerze gdzie jest serwer Oracle i na niej właśnie jest długo. Adres serwera na jednej i drugiej jest w postaci adresu IP/(udostępniony katalog bazy).
Pozdrawiam
Grumens

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Długie uruchamianie SOMED
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 03, 2021, 00:04:23 am »
Katalog bazy? Po co udostępniamy katalog bazy???

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 73
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 11
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]