collapse

Reklama


Autor Wątek: Psycholog,terapeuta jak podpisze edm  (Przeczytany 2109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Psycholog,terapeuta jak podpisze edm
« dnia: Grudnia 07, 2020, 16:27:44 pm »
Witam jak to u was wygląda czym w/w personel podpisuje wizyte pacjenta w edm , która ma spełniać możliwość eksportu poza placówke medyczną?

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Psycholog,terapeuta jak podpisze edm
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 16, 2021, 10:11:57 am »
odpowiedź z ZUSU odnośnie zapytania czy psycholog lub terapeuta może dostać taki sam certyfikat Zus Pue jak lekarz aby mógł podpisać dokumentacje med (za darmo) wg zapisu w roporządzeniu ( gdzie jest napisane ,że zus  udostępnia nieodpłatnie taka możliwość a gdzie w zapisie nie ma mowy tylko o lekarzach)

   
Dzień dobry,

w nawiązaniu do dokonanego wcześniej zgłoszenia: SD3557686 przesyłam informację, którą otrzymałem od Centrum Wsparcia Informatycznego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnia bezpłatnie do podpisywania dokumentów elektronicznych (w tym recept i dokumentacji medycznej) certyfikaty zaawansowane na podstawie przepisów, m.in.:
- ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych,
- ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia,
- ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne.

Zakład nie obsługuje bezpośrednio pracowników ochrony zdrowia, a wydaje certyfikaty na żądanie systemu IT Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.
System ten:
- potwierdza tożsamość i uprawnienia pracowników ochrony zdrowia,
- przyjmuje oświadczenia o zapoznaniu się z zasadami używania certyfikatu,
- udostępnia certyfikaty uprawnionym pracownikom ochrony zdrowia,
- zapewnia obsługę unieważniania i zawieszania certyfikatu,
- powiadamia o zbliżającym się terminie wygaśnięcia ważności certyfikatu.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Psycholog,terapeuta jak podpisze edm
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 16, 2021, 11:14:28 am »
Czy te osoby pracują w podmiocie medycznym? Jeżeli tak to niech administrator podmiotu doda ich w gabinet.gov.pl a wtedy te osoby po zalogowaniu do gabinet.gov.pl będą mogły same sobie wygenerować certyfikat ZUSowski: https://www.youtube.com/watch?v=TUgLg6dv8zc
U mnie to zadziałało dla pielęgniarek, ale myślę że dla dowolnej osoby dodanej w gabinet.gov.pl jest taka opcja.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Psycholog,terapeuta jak podpisze edm
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 21, 2021, 11:05:33 am »
Witam, masz racje jako administrator w aplikacji podmiotu w gabinet.gov.pl mam mozliwoośc dodania personelu do odp, komórki np psychologa do Poradni Zdrowia Psychicznego,jako inny profesjonalny personel medyczny- wówczas ten psycholog musi sie zalogowac na swoim osobistym koncie w gabinet.gov i tam ma możliwosc wygenerowania takiego certyfikatu jak ma lekarz, po wczytaniu do serum podpisywanie edm działa ok ...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 134
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]