Komunikaty i informacje > Narodowy Fundusz Zdrowia

Porady lekarskie na rzecz pacjentów z dodatnim wynikiem testu Sars-Cov-2

(1/2) > >>

Ekert:
Z ważnością od 10 października mam umowę o porady lekarskie na rzecz pacjentów z dodatnim wynikiem testu diagnostycznego w kierunku Sars-Cov-2: teleporada 40 zł, porada 75 zł, wizyta domowa 100 zł.
Nie znam treści tej umowy.
Czy może mi ktoś z koleżeństwa naświetlić krótko "czym to się je?", jak się to sprawozdaje i rozlicza?
I skąd mam wiedzieć, czy teleporady lekarz udzielał osobie z dodatnim wynikiem testu, skoro komunikaty z SZOI tylko informują o objętych kwarantanną albo izolacją domową.
Rozliczam poradnię POZ i AOS w aplikacji KSPPS.
Pozdrawiam

Paweł:
izolacja = pozytywny
A rozlicza się pewnie tak samo jak inne świadczenia "covidowe" czyli cofamy się do prehistorii i robimy zestawienia w excelu zgodnie z załącznikiem do zarządzenia.

Ekert:
Dzięki Pawle.
Zaskoczyłeś mnie - nie takiej odpowiedzi się spodziewałem.
SZOI nie przyjmuje, o ile wiem, sprawozdań w Excelu - czyli jak? Pocztą prehistoryczną?
Może to już ktoś robił i się podzieli?

Paweł:
Z mojej strony wygląda to tak:

1. zestawienie w excelu wysyłam do funduszu
2. tam sprawdzają czy jest ok
3. wystawiam fakturę
4. do faktury na SZOI dołączam zestawienie w excelu jako załącznik
5. drukuję zestawienie i osoba uprawniona podpisuje
6. wysyłam podpisany papier do funduszu

Oczywiście nie dotyczy to akurat tych świadczeń ale wszystkie "covidowe" robi się dokładnie tak samo.

adamus:
Umowy te, tak jak i 3%-owe nie są umowami w sensie prawnym. To tylko umowy techniczne służące do rozliczenia dlatego nie mają treści i nie są podpisywane.
Ja robiłem zestawienie w excelu + informację o numerze rachunku bankowego (załączniki 3 i 4 do komunikatu z SZOI) podpisaną certyfikatem kwalifikowanym i to wrzuciłem jako załączniki do rachunku bez szablonu (bez wcześniejszej weryfikacji NFZ). Wszystko rozliczone.
Należy pamiętać, aby nie sprawozdawać tych porad SWX-em.
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej