collapse

Reklama


Autor Wątek: Kominikat przy rezzerwacji wizyty  (Przeczytany 1610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline justyna_wroblewska

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? 0
Kominikat przy rezzerwacji wizyty
« dnia: Lipca 07, 2020, 08:41:53 am »
Pp którejś z ostatnich aktualizacji podczas rezerwacji wizyty w module terminarz wyświetla się okno z komunikatem. Czy w opcjach można gdzieś ustawić by komunikat się nie wyświetlał? Szukam i nie mogę znaleźć.

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Kominikat przy rezzerwacji wizyty
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 29, 2020, 11:58:20 am »
Witam
Też poruszyłem ten problem

Ostatnio zaczęły pojawiać się dwa komunikaty w SOMED PL-62429 i  PL-62424. Komunikaty dotyczą braku informacji o wzroście i wadze pacjenta.
Komunikaty pojawiają dla lekarzy przy wejściu do WIZYTY i podczas rejestracji. W module "Administrator->Nie pokazuj tego więcej" nie ma komunikatów o takim ID.
Jak to wyłączyć ?

o ile dla lekarza ten komunikat ma jakieś uzasadnienie, to dla rejestracji jest to uciążliwe i bez sensu

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Kominikat przy rezzerwacji wizyty
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 29, 2020, 14:43:16 pm »
Ja się nie zgodzę, że dla rejestracji te komunikaty są bez sensu. Dzięki temu u nas Panie na etapie rejestracji mogą pozyskać od pacjenta te dane albo odesłać do zmierzenia/zważenia i wtedy lekarz podczas wizyty nie musi tego robić. Przypominam, że od stycznia 2020 roku przekazywanie tych danych do NFZ jest obowiązkowe przynajmniej podczas jednej wizyty w roku kalendarzowym.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Kominikat przy rezzerwacji wizyty
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 29, 2020, 15:44:15 pm »
Panie na etapie rejestracji nie powinny pozyskiwać tych danych, badanie wzrostu i wagi pacjenta musi przeprowadzić lekarz na wizycie.
Jest to zbędne, wymuszone, bezsensowne klikanie.
Zna ktoś tabelę, z której można usunąć ten komunikat PL-62429 ?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Kominikat przy rezzerwacji wizyty
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 29, 2020, 20:19:41 pm »
Poproszę o przepisy, w których jest napisane, że badanie wzrostu i wagi MUSI przeprowadzić lekarz na wizycie.
W wielu przychodniach i tak też jest też u nas w rejestracji pracują pielęgniarki, które z racji zawodu dostęp do tych danych mogą mieć a poza tym mają odpowiednie upoważnienia nadane przez ADO.
U nas takie podejście (pozyskiwanie tych danych przed wizytą lekarską) znacznie usprawnia pracę.
Oczywiście nie twierdzę, że to jedyne słuszne podejście. Tak czy inaczej zgadzam się że powinna być opcja umożliwiająca wyłączenie tego komunikatu. Nie jest mi to jednak do szczęścia potrzebne, więc nie robiłem zgłoszenia w MRK.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Kominikat przy rezzerwacji wizyty
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 30, 2020, 10:47:59 am »
Wynika to z rozporządzenia o którym Pan wspomniał, badanie masy i wzrostu pacjenta jest elementem udzielanego świadczenia przez lekarza POZ.
Wie Pan może w której tabeli są komunikaty? być może wystarczy zmienić jedną wartość i SOMED zacznie działać poprawnie. 

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Kominikat przy rezzerwacji wizyty
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 30, 2020, 11:22:01 am »
badanie ekg też, ale nikt nie oczekuje, że będzie je wykonywał osobiście lekarz. Wystarczy pielęgniarka po odpowiednim kursie. Iniekcje teoretycznie też, ale przecież robi to w gabinecie zabiegowy tzw. pielęgniarka praktyki. Staramy się tak organizować pracę aby szła ona sprawniej z korzyścią dla wszystkich a wszystko w zgodzie z prawem.

niestety ja nigdy pod maskę someda nie zaglądałem bo nie mam o tym pojęcia i więcej bym zepsuł niż naprawił :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Kominikat przy rezzerwacji wizyty
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 30, 2020, 11:49:15 am »
To złe porównanie bo na wykonanie badań i zabiegów, które Pan przytoczył lekarz musi wystawić formalne zlecenie.
Pytanie pacjentów przy okienku albo przez telefon o masę i wzrost jest co najmniej ... dziwne.



Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Kominikat przy rezzerwacji wizyty
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 30, 2020, 11:57:32 am »
Przychodzi pacjent się zarejestrować. Pani w rejestracji rejestruje i wyskakuje komunikat, że pacjent w tym roku nie miał jeszcze badanego wzrostu i wagi a dane te należy przekazywać do NFZ. Dzięki temu Pani w rejestracji prosi pacjenta aby się udał do gabinetu zabiegowego gdzie pielęgniarka zmierzy i zważy pacjenta a dane te wprowadzi do KS-SOMED.
Dzięki temu pacjentowi szybciej minie czas oczekiwania na wizytę u lekarza, lekarz nie będzie tracił czasu na coś co może zrobić kto inny wcześniej, informacja o wadze i wzroście zostanie zgodnie z przepisami przekazana do NFZ i wszyscy są zadowoleni :)

Tak jak już wcześniej napisałem, też uważam, że powinna być możliwość wyłączenia tego komunikatu, ale u mnie się sprawdza, więc nie zgłaszałem w MRK.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: Kominikat przy rezzerwacji wizyty
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 04, 2020, 13:45:58 pm »
Podbijam, czy można wyłączyć ten komunikat?

Offline Brutus69

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Pomógł? 11
Odp: Kominikat przy rezzerwacji wizyty
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 04, 2020, 22:50:28 pm »
Witam
Moduł zlecenia- opcje -ustawienia-główne - na dole  jest lista wyboru między innymi z możliwością wyłączenia komunikatu

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 136
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]