collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19  (Przeczytany 3541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« dnia: Października 20, 2020, 22:28:41 pm »
W dzisiejszej aktualizacji KS-SOMED można już zlecać testy w kierunku COVID-19 zamiast robić to przez gabinet.gov.pl. Samego zlecania jeszcze nie testowałem, ale udało mi się ściągnąć wynik pacjenta, któremu wcześniej zlecono badanie przez gabinet.gov.pl.
Napotkałem jednak na pewien problem a może to nie problem tylko tak ma być.

KS-SOMED umożliwia również:
Cytuj
Pobieranie wyników badań dla wszystkich pacjentów realizowane jest w module Gabinet w menu Dodatki. W oknie wyświetlane są wszystkie wysłane skierowania na wykonanie testu SARS-CoV-2 (COVID-19), które jeszcze nie posiadają wyniku badania.

nie wiem jak to dokładnie mam rozumieć ponieważ pojawia mi się tutaj tylko ten jeden wynik pacjenta, którego sprawdziłem "ręcznie". Przy próbie odświeżenia wszystkich wyników pokazuje się komunikat: "Brak zleceń".

Ktoś wie dlaczego?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« Odpowiedź #1 dnia: Października 21, 2020, 20:54:22 pm »
U mnie na dzień dobry taki błąd. Przy próbie wysyłki lub odczytu wyniku.
Błąd wysyłki dokumentu HL7/CDA:
Serwer zdalny zwrócił błąd: (401) Bez autoryzacji.
{"error":{"severity":null,"diagnostics":"Weryfikacja czy placówka ma dostęp do zlecania badań COVID zakończona sukcesem - placówka nie ma dostępu","location":null},"accessToken":null}

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« Odpowiedź #2 dnia: Października 22, 2020, 08:41:51 am »
czy komórka, w której jest lekarz, który sprawdza/wysyła lekarz jest w umowie z NFZ i czy na gabinet.gov.pl ma w tej komórce dostęp do sprawdzania/wysyłania?
Ja mam identyczny problem w jednej komórce i podejrzewam, że wynika on właśnie z tego, ale nie mam teraz czasu żeby to dogłębnie zweryfikować.

sprawdzanie w innej komórce działa sprawdzanie wyniku, ale mam problem z wysyłaniem:

Błąd wysyłki dokumentu HL7/CDA:
Serwer zdalny zwrócił błąd: (400) Złe żądanie.
Błąd w polu: miejscowosc o treści: nie znaleziono miejscowości o kodzie teryt 928989

Cytuj
{"errors":[{"fieldName":"miejscowosc","error":"nie znaleziono miejscowości o kodzie teryt 928989"}]}

---
921289


Opis wewnętrzny:
PL-A0366;Błąd wysyłki dokumentu HL7/CDA:
Serwer zdalny zwrócił błąd: (400) Złe żądanie.
Błąd w polu: miejscowosc o treści: nie znaleziono miejscowości o kodzie teryt 928989

{"errors":[{"fieldName":"miejscowosc","error":"nie znaleziono miejscowości o kodzie teryt 928989"}]}

Sprawdzałem wszędzie gdzie się da i wg mnie kod jest dobry.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Pravusik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 6
Odp: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« Odpowiedź #3 dnia: Października 22, 2020, 09:43:50 am »
A kody TERYT nie są 7 cyfrowe? I pierwsze 2 cyfry to od 02, 04, 06, ... , 32?
Jak dodać 0 na początku to 0928989 kod SIMC Innowrocławia(miasto)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« Odpowiedź #4 dnia: Października 22, 2020, 13:53:37 pm »
po dopisaniu "0" faktycznie zaczęło działać. Problem w tym, że bazy miast itd. są od początku wdrożenia someda i możliwe, że większość instalacji o ile nie wszystkie tak mają. Mogę oczywiście zrobić import miast w module serwis tylko obawiam się żeby mi się nie zdublowały pozycje.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« Odpowiedź #5 dnia: Października 22, 2020, 16:07:13 pm »
czy komórka, w której jest lekarz, który sprawdza/wysyła lekarz jest w umowie z NFZ i czy na gabinet.gov.pl ma w tej komórce dostęp do sprawdzania/wysyłania?
Ja mam identyczny problem w jednej komórce i podejrzewam, że wynika on właśnie z tego, ale nie mam teraz czasu żeby to dogłębnie zweryfikować.

sprawdzanie w innej komórce działa sprawdzanie wyniku, ale mam problem z wysyłaniem:

Teoretycznei wszyscy lekarze należą do tej samej poradni POZ i są w umowie NFZ oraz korzystają z gabinet gov

Sprawdzałeś może czy zgadza się VII część kodu resortowego z karty KS i gabinet.gov?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« Odpowiedź #6 dnia: Października 22, 2020, 19:20:42 pm »
W jednej instalacji mam tak samo - stary somed. Zgłaszaj do KS, niech jakąś funkcję dadzą albo skrypta. Teoretycznie można samemu (jak długość kodu krótsza niż 7 to doklej 0 na początku - proste), tylko czy czegoś się po drodze nie przeoczy, bo ma inaczej niż inne.
Pytanie z innej strony - czy nie interesują nas tylko miejscowości z struktury jednostki (wewn. podmiot, wewn. poradnia) - tego raczej jest skończona ilość. Inna sprawa jak o pacjenta też chodzi.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« Odpowiedź #7 dnia: Października 23, 2020, 08:07:53 am »
wg mnie dotyczy to miejscowości pacjenta. Zgłosiłem do KS. Rozwiązanie wg nich to import miejscowości.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« Odpowiedź #8 dnia: Października 23, 2020, 14:53:19 pm »
Faktycznie rozwiązaniem jest import miejscowości - plik SIMC podstawowy na stronie GUS- chociaż mnie Kamsoft wprowadził w błąd informując że:
Proszę wykonać import jednostek podziału terytorialnego z poziomu modułu Serwis/zakładka Bazy. Kod GUS musi być 7 znakowy. Państwu brakuje cyfry 0 na początku. W załączniku przesyłam prawidłowy numer tego kodu dla wskazanej miejscowości.
Kod GUS można poprawić ręcznie dopisując 0 lub też wykonać import  na stronie GUS pobierając plik TERC-podstawowy.

a tu nie TERC a SIMC należy zaimportować. Import nie powoduje duplikacji plików w bazie.
Ponieważ kod GUS dotyczy adresu pacjenta to najlepiej zaimportować wszystkie miejscowości z województwa w którym pracujemy
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2020, 14:55:51 pm wysłana przez kajtek »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« Odpowiedź #9 dnia: Października 23, 2020, 16:11:10 pm »
w trakcie pracy pojawiła się jeszcze jedna wątpliwość. Nie wiadomo jaki adres pacjenta jest wysyłany przy zlecaniu testu. Powinno to być gdzieś napisane. W trakcie przeprowadzania wizyty widać chyba adres zameldowania/zamieszkania (nie pamiętam jak to dokładnie jest opisane) a jest jeszcze tymczasowy.
Przydałaby się jakiś mechanizm umożliwiający wybór, który adres ma być przesłany razem ze zleceniem testu.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« Odpowiedź #10 dnia: Października 26, 2020, 08:12:08 am »
Mam problem może ktoś wie jak rozwiązać. Przy zlecaniu badania COVID SOMED usiłuje jeszcze przed wysłaniem skierowania wydrukować jakiś formularz. Ponieważ pole formularza jest puste  to należy klikać anuluj żeby je zamknąć wydruk ?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« Odpowiedź #11 dnia: Października 26, 2020, 08:38:47 am »
mam to samo. Nie miałem czasu się tym zająć, ale chyba gdzieś w opcjach jest opcja automatycznego drukowania zleceń/skierowań i tam pewnie trzeba szukać przyczyny.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« Odpowiedź #12 dnia: Października 26, 2020, 16:17:57 pm »
To ja mam lepszy numer.
Nie działało, bo wyskakiwał błąd
Błąd wysyłki dokumentu HL7/CDA:
Serwer zdalny zwrócił błąd: (400) Złe żądanie.
Błąd w polu: id_miejscowosc o treści: pole nie może być puste

Wpisałem ręcznie teryt dla miasta Szczecin. 2 skierowania przeszły bez problemu.
Przy kolejnym wyskakuje błąd
Błąd wysyłki dokumentu HL7/CDA:
Serwer zdalny zwrócił błąd: (400) Złe żądanie.
Błąd w polu: miejscowosc o treści: nie znaleziono miejscowości o kodzie teryt 3262000

Ta sama miejscowość.

Offline kajtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 3
  • Lubelski OW
Odp: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« Odpowiedź #13 dnia: Października 26, 2020, 18:15:43 pm »
Id_miejscowości pole nie może być puste. Każda miejscowość ma dwa kody : kod terytorialny i kod GUS. Kod GUS jest 7-cyfrowy  i jest podany w kartotece/lokalizacja/miejscowości. Ten kod - dotyczy miejscowości zamieszkania pacjenta - jest potrzebny i jest sprawdzany podczas wysyłania.             Kody teryt były poprawiane niedawno w programie i każdy ma  poprawne.
U mnie baza miejscowości była wgrywana w 2004 roku i wtedy kody GUS miejscowości zapisane były w bazie jako 6-cyfrowe a nie 7-cyfowe( w moim województwie brakowało 0 na początku każdego kodu). I po wysłaniu skierowania na COVID pojawiał się komunikat :
Błąd w polu: miejscowość o treści: nie znaleziono miejscowości o kodzie teryt xxxxxx
Jest to mylące bo napisano "kodzie teryt" zamiast kod GUS
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2020, 18:27:21 pm wysłana przez kajtek »

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: KS-SOMED - zlecanie testów w kierunku COVID-19
« Odpowiedź #14 dnia: Października 26, 2020, 19:52:46 pm »
To chyba P1 szalało. U pacjenta z błędem terytu udało się wysłać bez dokonania zmian ok. 18

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 84
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]