collapse

Reklama

Autor Wątek: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid  (Przeczytany 2340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

• Ekspert
  • Pomógł? 31
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 13, 2020, 08:16:55 am »
W moim przypadku tak.

Offline WSPL

• Początkujący
  • *
  • Pomógł? 1
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 13, 2020, 10:28:58 am »
To powiem tak ja na początku też sprawdzałem po U07.1 ale to bez sensu bo cześć lekarzy robiła to ICD jak jeszcze wysyłała na wymaz (a to mają być pacjenci którzy mają już potwierdzony wynik) więc ten raport mi się na nic nie przydał.

Zrobiłem tak: Na Portalu (Opolskie) w plikach technicznych jest taki folder Kwarantanna i w nim podfoldery na każdy dzień i w środku plik CSV z ludźmi od nas którzy są na IZOLACJI (potwierdzony wynik) wraz z datą od kiedy do kiedy i kwarantannie. Po czym złączyłem wszystkie pliki w jeden wykasowałem dublujące (jeśli ktoś jest od np. 10 do 15 na izolacji to w każdym z tych dni się pojawi w pliku) się pozycje zosawiłem tylko jak data była wydłużona czyli ktoś miał dalej pozytywny więc był na liście więcej razy i zacząłem sprawdzać ludzi z izolacją w zestawieniach którzy w tym czasie mieli wizyty/teleporady i wpisywać do raportu.

Offline Michał

• ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • Pomógł? 84
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 13, 2020, 10:38:42 am »
dlatego trzeba na bieżąco śledzić zmiany w przepisach i zastanowić się jak dane porady będzie można w przyszłości odnaleźć.
Ja lekarzy od razu poinformowałem jak mają stosować ICD-10 dotyczące covida (jeszcze zanim pojawiły się przepisy o wizytach dodatkowo płatnych), pomimo, że wydawało się logiczne :)
Zdarzyły się pojedyncze przypadki U07 (bez rozszerzenia po kropce), ale na podstawie wpisów w dokumentacji i te nieliczne przypadki zostały poprawione.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline vera

• Początkujący
  • *
  • Pomógł? 0
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 13, 2020, 11:21:59 am »
data udzielenia porady pacjentowi, nie data izolacji. Poniżej umieszczam przykład załącznika prawidłowo wypełnionego (pieniądze są już wypłacone za te porady)

W Świętokrzyskim OW mamy wpisać kod 99.01.0101

« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2020, 11:26:10 am wysłana przez vera »

Offline Tomek811

• Początkujący
  • *
  • Pomógł? 0
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 13, 2020, 17:57:51 pm »
To powiem tak ja na początku też sprawdzałem po U07.1 ale to bez sensu bo cześć lekarzy robiła to ICD jak jeszcze wysyłała na wymaz (a to mają być pacjenci którzy mają już potwierdzony wynik) więc ten raport mi się na nic nie przydał.

Zrobiłem tak: Na Portalu (Opolskie) w plikach technicznych jest taki folder Kwarantanna i w nim podfoldery na każdy dzień i w środku plik CSV z ludźmi od nas którzy są na IZOLACJI (potwierdzony wynik) wraz z datą od kiedy do kiedy i kwarantannie. Po czym złączyłem wszystkie pliki w jeden wykasowałem dublujące (jeśli ktoś jest od np. 10 do 15 na izolacji to w każdym z tych dni się pojawi w pliku) się pozycje zosawiłem tylko jak data była wydłużona czyli ktoś miał dalej pozytywny więc był na liście więcej razy i zacząłem sprawdzać ludzi z izolacją w zestawieniach którzy w tym czasie mieli wizyty/teleporady i wpisywać do raportu.

W tych plikach nie ma pacjentów nowo zadeklarowanych. W październikowych raportach csv nie ma pacjentów zapisanych po 02.09.2020
Ja wstawiłem 3 nowe usługi covidowe - teleporada, gabinet, domowa. Stosowane są w przypadku konsultacji covid+. Jako kod BUM teleporady dałem 501000000152, więc w raporcie statystycznym idzie jako zwykła teleporada, a ja mogę sobie wyciągnąć dane na koniec miesiąca.

Offline KATARZYNA13

• Początkujący
  • *
  • Pomógł? 0
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 23, 2020, 10:28:32 am »
Czyli co jeśli lekarz zaznacza U.07. lub U.07.1 to tego nie biorę do tabelki ?dopiero jak będzie U.07.2. zidentyfikowany to raportuje to i wystawiam fakturkę? Pierwsza wizyta się nie liczy , tylko kolejne tak ? a jak pacjent ma 4 wizyty w trakcie to wpisujemy 4 czy 1 ?

Offline C.M. Legionów w Lęborku

• Ekspert
  • Pomógł? 31
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 23, 2020, 10:42:11 am »
U07 od dzisiaj występuje jako "awaryjne użycie kodu icd10" bynajmniej w SERUM kamsoftu więc teraz wychodzi U07.1 które opisane jest jako "covid-19". U07.2 to niepotwierdzony COVID, więc tego nie sprawozdajesz.

* Kalendarz Świadczeniodawcy

Grudzień 2020
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
1 [2] 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Nie znaleziono żadnych wydarzeń w kalendarzu.

* Szukaj

Reklama

* Shoutbox

Odśwież Historia
  • Nie ma jeszcze żadnych wiadomości!

* Kto jest on-line

• Kropka Gości: 57
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

* Aktywni

Paweł Paweł