collapse

Reklama


Autor Wątek: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid  (Przeczytany 8669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jurek44

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł? 4
Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« dnia: Października 19, 2020, 11:37:42 am »
Świętokrzyski Odział Wojewódzki NFZ uprzejmie informuje, iż z finansuje produkt (zgodnie z zarządzeniem Nr 140/2020/DSOZ PREZESA NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA z dnia 10 września 2020 r. w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z późn. zmianami) :

    Teleporada lekarska na rzecz pacjenta z dodatnim wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 - 40 zł za poradę.
    Porada lekarska na rzecz pacjenta z dodatnim wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2- 75 zł
    Lekarska wizyta domowa na rzecz pacjenta z dodatnim wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2- 100 zł za poradę w miejscu pobytu pacjenta.

Czy ktoś orientuje się gdzie wpisać te swiadczenia, w produktach nie mam takich pozycji.

Offline mischelle

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 1
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #1 dnia: Października 19, 2020, 12:19:51 pm »
a masz już umowę ?

Pytanie gdzie wpisać jest pytaniem, które też zadam - czy na gov.pl czy w programie gabinetowym ?
Próbowałam zrozumieć treść Zarządzenia, ale nie ma tam nic napisane.
Opcje są 3:
w gov.pl - i CeZ przekazuje info do NFZ
w programie gabinetowym - i tworzymy raport świadczeń - naliczanie - szablon-faktura
wykaz z wykonanych świadczeń w xls - i faktura za ilość bez szablonu.

Inne/jakie??


Offline KiK

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 1
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #2 dnia: Października 19, 2020, 12:32:34 pm »
W xls i faktura bez szablonu - do zarządzenia jest załącznik w zakładce świadczenia należy go sporządzić, do 10ego każdego miesiąca wystawić fakturę bez szablonu za wykonaną ilość
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2020, 14:26:22 pm wysłana przez KiK »

Offline monpoz

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #3 dnia: Października 19, 2020, 18:26:06 pm »
To się tyczy zarządzenia nr 159/2020 tam sa teleporady w POZ dla pacjenta z COVID-19, dokładnie załącznik nr 1 poz od nr 36
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2020, 18:45:30 pm wysłana przez monpoz »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #4 dnia: Października 19, 2020, 19:35:56 pm »
z tego co ja słyszałem to mają być dodatkowe produkty do tej dodatkowej umowy covidowej (nie podstawowej POZ) i trzeba będzie wybrać odpowiednią usługą. Pamiętać należy, że ta dodatkowa usługa może być wykazana dopiero gdy pacjent jest dodatni, czyli pierwsza teleporada gdzie wysyłamy na test jest w ramach kapitacji a dopiero kolejne są płatne za usługę.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #5 dnia: Października 20, 2020, 07:36:57 am »
Cytuj
Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, mając na uwadze zapisy zarządzenia nr 140/2020/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 10 września 2020 r. w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej  związanych   z zapobieganiem,   przeciwdziałaniem   i   zwalczaniem   COVID-19 z późn. zm., odnoszące się do sprawozdawania oraz rozliczania świadczeń poniższymi produktami rozliczeniowymi:
  • Teleporada lekarska na rzecz pacjenta z dodatnim wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 (Kod techniczny CZS: 19.0119.101.02, Kod produktu rozliczeniowego: 99.01.0101);
  • Porada lekarska na rzecz pacjenta z dodatnim wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 (Kod techniczny CZS: 19.0119.102.02, Kod produktu rozliczeniowego: 99.01.0102);
  • Lekarska wizyta domowa na rzecz pacjenta z dodatnim wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 (Kod techniczny CZS: 19.0119.103.02, Kod produktu rozliczeniowego: 99.01.0103);
informuje:
  • W celu rozliczenia przedmiotowych świadczeń podmiot przekazuje do Oddziału, do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu ich udzielenia, sprawozdanie i rachunek z tytułu udzielania tych świadczeń. Wzór sprawozdania jest określony w załączniku nr 3 do w/w zarządzenia  Prezesa NFZ. Komplet dokumentów (faktura oraz załączniki)   za miesiąc październik 2020 roku należy przekazać do Pomorskiego OW NFZ wyłącznie za pośrednictwem portalu świadczeniodawcy w ramach umów związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
  • Jako  załącznik  do  faktury  należy  rozumieć  Sprawozdanie  z  realizacji  świadczeń  (z wyłączeniem testów na obecność wirusa SARS-CoV-2) w okresie od dnia? do dnia ?, który został określony załącznikiem nr 3 do zarządzenia nr 140/2020/DSOZ Prezesa NFZ z późn. zm. (arkusz: świadczenia).
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2020, 15:13:14 pm wysłana przez C.M. Legionów w Lęborku »

Offline ewapinka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 02, 2020, 10:25:25 am »
Wie ktoś jak to rozliczyć? Ja nie mam ani aneksu w SZOI, ani takiej usługi w KS-PPS.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 02, 2020, 11:05:30 am »
Wie ktoś jak to rozliczyć? Ja nie mam ani aneksu w SZOI, ani takiej usługi w KS-PPS.
to się sprawozdaje tak samo jak pacjentów leżących na oddziałach z powodu covid, wykazuje się to w excelu do rachunku, który robi się od ręki a te usługi to są zakresy w umowie(sprawdź czy na szoi nie zrobili wam nowej umowy pod covida), a w załączniku podajesz dane jakie wymagają w załączniku. Tylko warunek jest taki że pacjentów covidowych nie można wykazywać w raporcie swx.

Offline bakopa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 02, 2020, 17:08:47 pm »
Wie ktoś jak to rozliczyć? Ja nie mam ani aneksu w SZOI, ani takiej usługi w KS-PPS.
to się sprawozdaje tak samo jak pacjentów leżących na oddziałach z powodu covid, wykazuje się to w excelu do rachunku, który robi się od ręki a te usługi to są zakresy w umowie(sprawdź czy na szoi nie zrobili wam nowej umowy pod covida), a w załączniku podajesz dane jakie wymagają w załączniku. Tylko warunek jest taki że pacjentów covidowych nie można wykazywać w raporcie swx.

Dlaczego nie można ich wykazywać w raporcie statystycznym?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 02, 2020, 20:39:46 pm »
Ogólnie - rozporządzenie mówi jak @Nyahaha napisał, a Podkarpacki NFZ mówi, żeby czekać aż producent dostosuje system (NFZtu) do rozliczania. Nie wiem czy zmieniać umowy będą czy coś, ale drugi raz już pośrednio takie info usłyszałem.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 02, 2020, 20:44:50 pm »
Mi dzisiaj Pani z K-P OW NFZ z działu POZ powiedziała żebym poczekał do jutra bo wcześniej myślała, że normalnie statystycznym a dzisiaj się dowiedziała, że jednak w excelu i sama już nie wie.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Pomógł? 2
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 03, 2020, 02:04:43 am »
cytuję z otrzymanego pisma z NFZ łódzkiego:
Podstawą rozliczenia wykonanych świadczeń w ramach podpisanej umowy w ww. zakresie jest przekazanie dokumentu rozliczeniowego (faktury) w formie elektronicznej (e-dokument) poprzez aplikację Portal Świadczeniodawcy z dołączeniem wypełnionego załącznika - Sprawozdanie z realizacji świadczeń (z wyłączeniem testów na obecność wirusa SARS-CoV-2) - w formacie XLS lub XLSX (zgodnie ze wzorem załącznika nr 3 do zarządzenia Nr 140/2020/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 10 września 2020 r. w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 299
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 03, 2020, 07:55:15 am »
w kuj-pom nowa umowa się pojawia
CHZT
jest umx
tylko po co przy aos

« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2020, 07:58:16 am wysłana przez cobratw »

Offline Tomek811

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Pomógł? 7
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 03, 2020, 07:57:39 am »
Dalej nie ma informacji czy na fakturze może być tylko kwota końcowa (wtedy wystawiamy tak jak za dodatek Covid -gotowość do świadczeń) czy ma być rozdzielone na 3 usługi: teleporada, gabinetowa i domowa, bo wtedy potrzebujemy wgranych aneksów.

Offline prima

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Pomógł? 2
Odp: Finansowanie porad udzielonych pacjentom z covid
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 03, 2020, 08:05:46 am »
są 3 produkty - czyli maksymalnie 3 pozycje, musi być plik umowy nowy - tak jakby to była nowa umowa

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 93
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]