collapse

Reklama


Autor Wątek: Test na Covid z kspps  (Przeczytany 1669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Test na Covid z kspps
« dnia: Grudnia 16, 2020, 11:48:45 am »
Witam, nie mogę wystawić skierowania na test covid z kspps, do tej pory było to możliwe
Może ktoś miał podobnie, będę wdzięczna, pozdrawiam

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Test na Covid z kspps
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 16, 2020, 11:54:16 am »
Czy przez WWW możesz?

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Test na Covid z kspps
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 16, 2020, 12:08:49 pm »
Na gabinet gov bez problemów

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Test na Covid z kspps
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 16, 2020, 12:54:40 pm »
Proszę sprawdzić, czy wszędzie jest poprawnie wpisana V część kodu resortowego oraz nazwy. Od soboty CeZ włączył dodatkowe weryfikacje i niestety są "odrzuty" . Akurat nie znam się na KS-PPS. ale dl SOMED wczoraj wysłaliśmy taką informację:

"Szanowni Państwo,
W wyniku zmiany w usłudze EWP odpowiedzialnej za rejestrowanie zleceń na wykonanie testu COVID19, sprawdzaniu wyników tych testów itp.  niezbędne jest uzupełnienie konfiguracji poradni o zgodne z RPWDL: V część kodu resortowego oraz nazwę jednostki organizacyjnej, przykładowo:
Jeśli po prawidłowym wypełnieniu tych danych nadal maja Państwo problemy z dostępem do usługi uprzejmie prosimy o zgłoszenie tego faktu do Centrum e-Zdrowia."

Zasada jest identyczna, więc, może poza nazwami kontrolek, reszta powinna się zgadzać. A więc zweryfikować nazwy i kody z tym co w RPWDL.


Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Test na Covid z kspps
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 16, 2020, 14:03:41 pm »
Mam zgodne, może trzeba zaktualizowac program,

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Test na Covid z kspps
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 16, 2020, 14:34:19 pm »
Ten sam błąd mam w SERUM, KAMSOFT kazał napisać do P1 CSIOZ, napisałem a ci prosili o jakieś dane nagłowkowe z aplikacji gabinetowej więc poprosiłem KAMSOFT o nie i czekam.Kamsoft sugeruje że odebrano placówce prawo do wystawiania testów, ale przez gabinet.gov.pl idą normalnie

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Test na Covid z kspps
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 16, 2020, 14:43:48 pm »
Zaktualizowanie systemu nigdy nie zaszkodzi ;-) Natomiast tak, mieliśmy sporo zgłoszeń - mówię o KS-SOMED - i powody były:
-niepoprawne dane V kod resortowy czy te nazwa - w przypadku KS-SOMED chodziło o poradnie. I zazwyczaj było tak, że faktycznie ,klient nam przysyłał poradnie było wszystko OK, ale nie zauważał, że jednak dane idą z innej poradni niż mu się początkowo wydawało. No i tam konieczna była poprawa
-błędy w danych po stronie CeZ. Poprosiliśmy, by się kontaktował. No i po kilku godzinach zaczynało wszystko działać.
Zakładam, że w innych systemach jest podobnie. Trzeba dokładnie, wszystko zweryfikować i jakby co, uderzać do CeZ. Jasne, mogą być też inne powody, ale jak na razie o tych dwóch słyszałem. I jak na razie, żadne dodatkowe modyfikacje na systemie nie były konieczne, a klientom wysyłki ruszały.

Offline mmss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Pomógł? 3
Odp: Test na Covid z kspps
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 16, 2020, 16:37:06 pm »
@MK, a nie prościej było wprost powiedzieć, że potrzebna aktualizacja KS-PPS?  :(
Wg opisu (obrazek) potrzebna wersja 2020.03.3.2 z 11.12.2020
Przy okazji - wielka szkoda że już się nie pojawiają wpisy o aktualizacjach KS-PPS, ułatwiało to życie  :(

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Test na Covid z kspps
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 16, 2020, 17:15:34 pm »
Przy okazji - wielka szkoda że już się nie pojawiają wpisy o aktualizacjach KS-PPS, ułatwiało to życie  :(

Bo leniwy jestem ale obiecuję poprawę.

Offline mmss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Pomógł? 3
Odp: Test na Covid z kspps
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 16, 2020, 19:56:52 pm »
Bo leniwy jestem ale obiecuję poprawę.
Z góry dzięki wielkie  :)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Test na Covid z kspps
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 16, 2020, 21:29:47 pm »
@mmss Może i prościej, ale przecież napisałem, że specjalistą od SOMEDa jestem a nie PPS :-). I opisywałem jakie - identyczne - problemy mieliśmy z SOMEDEM i jakie były rozwiązania.  Nie, nie znam kompletnie PPS, a teraz, gdy większość z nas we własnych domach pracuje, to i plotki do mnie nie dochodzą. Więc napisałem com napisał ;-)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Test na Covid z kspps
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 16, 2020, 21:39:10 pm »
@mmss
@MK nie jest od PPSa i nie wie, co się w aktualizacjach czai, przynajmniej tak wynika z jego wpisów (że się Somedem zajmuje to wiemy, ale może hobbystycznie śledzi aktualizacje PPSa), stąd też nie rozumiem czemu odczuć można wyrzut w Twoim wpisie "nie prościej".
@MK raczej się odniósł o tego w kontekście Somedu, co napisano w opisie aktualiacji odnoście V części kodu resortowego. Przynajmniej ja to tak zrozumiałem.

Odnośnie zgłaszania z aplikacji covida, to sprawa się ma tak wg mnie, że z gabinet.gov.pl można dać radę pisać zlecenie, a z aplikacji nie, a może być to wina ustawień po stronie CEZ. Sytuacja związana z NiŚOZ - od niedawna mogą zlecać lekarze w ramach nocnej covida. W pierwszych dniach z gabinet.gov.pl się dało, z aplikacji nie (aplikacja na pewno dobrze skonfigurowana). Zgłoszenie do CEZ, poprosili o jakieś zrzut komunikacji wychodzącej od nas, ale zanim ją dosotali, to zaczęło magicznie działać. Wg mnie są oddzielne bramki i walidatory na wejściu z danego systemu i przez www może się dać wystawić, a w aplikacji nie.

--edit
No to @MK potwierdził tylko co napisałem.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Test na Covid z kspps
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 17, 2020, 08:07:47 am »
Mnie CeZ poprosił o " payload'u operacji, wraz z nagłówkami" i teraz czekam aż kamsoft odpowiedzialny za SERUM mi to udostępni...Dam znać jak sprawa się zakończyła

Offline mmss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Pomógł? 3
Odp: Test na Covid z kspps
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 17, 2020, 11:39:45 am »
@MK a to przepraszam i dziękuję za więcej informacji. Jak zobaczyłem w nagłówku "Kamsoft" "Ekspert" to myślałem że również do KSPPS...
Dziś/jutro będę wiedział, czy aktualizacja KSPPS pomogła (bez zmian konfiguracyjnych). Czekam aż ktoś skierowanie wystawi...

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Test na Covid z kspps
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 17, 2020, 12:59:54 pm »
Mój problem został rozwiązany. Powodem była niezgodność V części kodu resortowego poradni lekarza poz wpisanej w systemie gabinetowym w stosunku do części kodu która widnieje w gabinet.gov.pl, w ramach której lekarz ma nadane uprawnienia do wystawiania zleceń na COVID-19.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 84
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]