collapse

Reklama


Autor Wątek: Komunikat e-skierowanie - błędne wpisy dla miejsca udzielania siadczeń  (Przeczytany 1487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ann_mal

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Witam,

jestem nowym użytkownikiem, mam nadzieję że umieściłam wątek w odpowiednim miejscu.

Dostaliśmy pismo z Centrum eZdrowia o następującej treści:

Cytuj
"Podczas weryfikacji danych e-skierowań przekazanych przez Państwa podmiot we wrześniu br. ujawniły się błędne wpisy dla miejsca gdzie nastąpić miało udzielenie świadczeń. Wszystkie błędne przypisania zostaną odrzucone podczas próby rozliczenia przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W związku z powyższym przesyłamy zestawienie e-skierowań, które pobrane zostały do realizacji w Państwa placówce we wrześniu br. z prośbą o uzupełnienie brakującej informacji o komórce organizacyjnej, która przyjęła skierowanie do realizacji. Należy podać wyłącznie trzy cyfrowy kod komórki (VII cz. kodu resortowego) przy każdym skierowaniu.

Plik z załączenia należy uzupełnić i odesłać na adres [...]"

W załączeniu znajduje tabelka Excel - a w niej 8 pozycji, oznaczonych: dokument_root, dokument_ext oraz nr księgi.

Nie wiem za bardzo jak to ugryźć - poszperałam, i rozumiem, że ma to związek z tym?
https://ezdrowie.gov.pl/portal/artykul/aktualizacja-reguly-weryfikujacej-miejsce-udzielania-swiadczen-dla-e-skierowan


Zauważyłam również, że w wymienionych w zestawieniu e-skierowaniach przy próbie pobrania - po wpisaniu kodu PIN wyskakuje jakiś dziwny - nieprawidłowy kod resortowy VIII, niezgodny z kodem na oryginale skierowania. Nie wiem, czy ma to związek z powyższym, tym bardziej, że piszą o kodzie VII.

Czy ktoś mierzy się z podobnym problemem? Proszę o pomoc, pozdrawiam  :)




Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Komunikat e-skierowanie - błędne wpisy dla miejsca udzielania siadczeń
« Odpowiedź #1 dnia: Września 24, 2020, 07:57:14 am »
Wygląda na to, że w komórkach w których przyjmujesz eSkierowania nie masz, lub nie miałaś uzupełnionego VII kodu resortowego. W zasadzie skierowanie nie powinno się wtedy pobrać, ale dziwniejsze rzeczy już się udawały ;-)

Co ostrzeżenia o niezgodnym kodzie VIII przy przyjęciu eSkierowania - pojawia się to wtedy, gdy nie zgadza się kod wstawiony przez zleceniodawcę (przykładowo eSkierowanie do komórki 7998 - inne pracownie diagnostyczne), z kodem realizatora (realizacja w pracowni endoskopii - 7910).

Tyle teorii. Musisz sobie teraz przełożyć na swój ogródek.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 132
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]