collapse

Reklama


Autor Wątek: Rozliczenia pobranej 1/12 a rachunek za rzeczywiste wykonanie od września  (Przeczytany 1894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AnnaWoj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Witam, czy ktoś się orientuje jak wygląda rozliczenie wykonanych świadczeń po tym jak od kwietnia do sierpnia włącznie było rozliczenie bez sprawozdawczości. Gabinet znajduje się w szkole i było niewielu pacjentów w czerwcu, lipcu i sierpniu. Teraz przyjmujemy normalnie. zastanawia mnie czy wszystkie procedury, które wprowadzę będą zabrane na ten ogon? czy trzeba jakieś wnioski pisać do nfz? czy przez kolejne miesiące pracujemy za friko?

Offline agam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczenia pobranej 1/12 a rachunek za rzeczywiste wykonanie od września
« Odpowiedź #1 dnia: Września 18, 2020, 08:59:53 am »
Dopóki nie zrobisz korekty na minus z miesięcy zaliczkowanych, nowe świadczenia będą się naliczać normalnie. Na razie wg nfz te 1/12 trzeba odpracować. Jeśli masz 3 miesiące na zaliczkach, a normalnie gabinet działał, tylko pacjentów było mało i z niskopłatnymi procedurami- to tak wychodzi- teraz praca za free.. Ja wzięłam za jeden miesiąc i zastanawiam się, jak to odrobić..

Offline agam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczenia pobranej 1/12 a rachunek za rzeczywiste wykonanie od września
« Odpowiedź #2 dnia: Września 18, 2020, 09:25:10 am »
jeszcze dodam, że jest nowa ustawa, która mówi o przesunięciu okresu rozliczeniowego,na wniosek, do 31.06.21, dla tych ,którym ten okres konczy się  z końcem 2020. Na stronie NIL jest to zinterpretowane w ten sposób,że będzie to dotyczyć tych, którym kończy się umowa. Mnie się wydaje, że okres rozliczeniowy z końcem roku w kontraktach wieloletnich też się kończy, więc nie wiem..
Na razie pracuję normalnie, kontraktu nie wyrabiam i do końca roku nie zdążę na pewno.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Rozliczenia pobranej 1/12 a rachunek za rzeczywiste wykonanie od września
« Odpowiedź #3 dnia: Września 18, 2020, 10:31:18 am »
Wątpię by ktoś odrobił jeśli ktoś ma tak jak zawsze z ilością pacjentów i usługami, chyba że za każdą usługę zwiększą punktację 4 krotnie a limit zostawią to wtedy można nadrobić.

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Rozliczenia pobranej 1/12 a rachunek za rzeczywiste wykonanie od września
« Odpowiedź #4 dnia: Września 18, 2020, 10:39:21 am »
Myślę, że najprościej będą mieli ci, którzy mają jakieś nierozliczone nadlimity ;)

Offline agam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 1
Odp: Rozliczenia pobranej 1/12 a rachunek za rzeczywiste wykonanie od września
« Odpowiedź #5 dnia: Września 18, 2020, 11:05:26 am »
"Wątpię by ktoś odrobił jeśli ktoś ma tak jak zawsze z ilością pacjentów i usługami, chyba że za każdą usługę zwiększą punktację 4 krotnie a limit zostawią to wtedy można nadrobić."

Tak, pomarzyć można :) Z ilością pacjentów też nie jest jak zwykle, bo jednak dezynfekcje, wywiady i inne cuda czas zabierają.

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Odp: Rozliczenia pobranej 1/12 a rachunek za rzeczywiste wykonanie od września
« Odpowiedź #6 dnia: Września 18, 2020, 12:29:55 pm »
Ostatnio moja koleżanka która jest lekarzem, poszła do NFZ do Działu umów w sprawie aneksu podpytała na temat tych 1/12 kto brał bez sprawozdawczości i jak bedzie trzeba się z tego rozliczać, powiedzieli jej że nie będzie trzeba wogóle nic oddawać do NFZ kto nie wyrobi.

Offline WSPL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 3
Odp: Rozliczenia pobranej 1/12 a rachunek za rzeczywiste wykonanie od września
« Odpowiedź #7 dnia: Września 18, 2020, 12:50:35 pm »
Ostatnio moja koleżanka która jest lekarzem, poszła do NFZ do Działu umów w sprawie aneksu podpytała na temat tych 1/12 kto brał bez sprawozdawczości i jak bedzie trzeba się z tego rozliczać, powiedzieli jej że nie będzie trzeba wogóle nic oddawać do NFZ kto nie wyrobi.
Tak po cichu mówią, ale jak będą szukać pieniędzy to wiesz.

Offline Nyahaha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Pomógł? 15
  • ...
Odp: Rozliczenia pobranej 1/12 a rachunek za rzeczywiste wykonanie od września
« Odpowiedź #8 dnia: Września 18, 2020, 14:48:31 pm »
Chyba zacznę u Bukmachera grać :P

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 120
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9306 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]