collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - teleporady, jak można usprawnić  (Przeczytany 4870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: KS-SOMED - teleporady, jak można usprawnić
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 31, 2020, 00:46:08 am »
Niestety nie korzystam Z KSPL Demona, ja mam tak ustawione tak jak zrzucie ekranu, plus numer wpisany na karcie pacjenta w zakładce adres.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - teleporady, jak można usprawnić
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 31, 2020, 08:38:23 am »
Dzięki Sławek! Działa! Ciekawe ile będę musiał czekać na doładowanie, które wczoraj zleciłem bo przy tej liczbie recept za 2-3h pewnie mi się skończy ilość gratisowych 150 smsów :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: KS-SOMED - teleporady, jak można usprawnić
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 02, 2020, 10:44:12 am »
Pozwolę sobie o pewne zapytanie w tym temacie w kwestii poprawności numeru telefonu:
czy ciąg 9 cyfr bez +48 na początku będzie prawidłowy przy wysyłce smsów?
Jak wpisać 2 numery telefonu dla jednego pacjenta?
Co w sytuacji gdy mamy informację tekstową w polu nr telefonu przykład: 999777888 - CÓRKA
Chcę się wziąć za porządki na bazie pacjentów i ujednolicić pewne rzeczy między innymi też numery telefonów.
Co prawda nie korzystamy z wysyłki smsów, ale jak już poprawiać to na właściwy sposób.
Jak u Państwa to wygląda?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - teleporady, jak można usprawnić
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 02, 2020, 11:38:39 am »
Cytuj
9 cyfr bez +48 na początku będzie prawidłowy przy wysyłce smsów?
nie wiem (wydaje mi się że tak), ale ja kiedyś włączyłem opcję "normalizacji numerów" (nie pamiętam gdzie dokładnie jest) i teraz z automatu mi się poprawia.

Cytuj
Jak wpisać 2 numery telefonu dla jednego pacjenta?
po pierwszym numerze ";" i spacja a dopiero potem drugi. sms jest wysyłany zawsze na pierwszy numer, więc jak jest stacjonarny to dawać go jako drugi.
Nie wiem co się dzieje jak jest wpisany jakiś tekst, ale jak mamy wpisany prwidłowo numer ale jest on stacjonarny to sms się nie wysyła.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: KS-SOMED - teleporady, jak można usprawnić
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 02, 2020, 11:46:35 am »
Cytuj
9 cyfr bez +48 na początku będzie prawidłowy przy wysyłce smsów?
nie wiem (wydaje mi się że tak), ale ja kiedyś włączyłem opcję "normalizacji numerów" (nie pamiętam gdzie dokładnie jest) i teraz z automatu mi się poprawia.
Kartoteki->Opcje->Opcje->Wyświetlanie i wprowadzanie danych.

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: KS-SOMED - teleporady, jak można usprawnić
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 02, 2020, 12:18:29 pm »
u nas rozdziela się dwa numery w ten sposób: 777888999 / 555666777
czy w takiej formie przejdzie sms na pierwszy numer, czy musi być koniecznie ten średnik po numerze? jak widać tam znakiem jest spacja po numerze i dopiero potem /

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED - teleporady, jak można usprawnić
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 02, 2020, 12:47:53 pm »
Żeby się nie powtarzać i tracić czas. Polecam biuletyn do wersji 2009.00.0.03 i 2009.00.0.04 (jedne, do dwóch wersji)

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: KS-SOMED - teleporady, jak można usprawnić
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 02, 2020, 12:54:21 pm »
Dziękuję za wygrzebanie starego biuletynu - pomocne informacje :)

Offline wk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 0
Odp: KS-SOMED - teleporady, jak można usprawnić
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 18, 2020, 21:32:14 pm »
Aktywowałem powiadomienia w OSOZ. Otrzymałem startowy pakiet smsów do wysłania. W którym miejscu mogę skonfigurować wysyłkę smsmów do pacjentów z informacją o kodzie erecepty? Oraz w którym miejscu mogę wysłać sms do pojedynczego pacjenta? Czy jest możliwa hurtowa wysyłka smsów z kodami dla pacjentów np z dzisiejszego dnia?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - teleporady, jak można usprawnić
« Odpowiedź #24 dnia: Września 17, 2020, 10:26:33 am »
Hej, od dłuższego czasu korzystamy już z dobrodziejstw zamawiania recept on-line i z zadowoleniem muszę stwierdzić, że coraz więcej pacjentów z tego korzysta (musiałem dzisiaj dodać kolejne godziny w grafiku bo u jednego lekarza wszystkie możliwe terminy w ostatnich tygodniach przeznaczone do zamawiania recept były wykorzystane).

Możliwość rejestracji na telewizyty mam uruchomioną, ale korzystają z tego nieliczni pacjenci. Chyba boją się że technicznie nie dadzą rady.

Możliwość rejestracji na "standardowe" wizyty w przychodni mam wyłączone bo w pierwszej kolejności odbywają się teleporady, a jeżeli lekarz stwierdzi potrzebę badania fizykalnego to wtedy podczas teleporady ustala termin wizyty w przychodni. Poza tym w trakcie rejestracji telefonicznej przeprowadzana jest wstępna ankieta dotycząca objawów covidowych.

Chciałbym trochę odciążyć Panie w rejestracji (jednocześnie odblokować linię telefoniczną) dając pacjentom możliwość rejestracji on-line tylko na teleporadę.
Czy coś takiego jest możliwe w KS-SOMED? Czy ktoś coś podobnego wdrożył u siebie?
Najlepiej jakby podczas rejestracji on-line wyświetlał się komunikat z informacją dla pacjenta, że to rejestracja tylko na teleporadę a nie wizytę odbywającą się w przychodni a jeżeli zajdzie konieczność to w trakcie teleporady zostanie ustalony termin wizyty w przychodni, że należy podać prawdziwy numer telefonu bo na niego będzie oddzwaniał lekarz. Czy jest gdzieś możliwość zdefiniowania podobnego komunikatu?
Czy jest gdzieś możliwość ustawienia treści ankiety (covidowej), którą pacjent w trakcie rejestracji on-line musiał wypełnić a później najlepiej jakby treść tej ankiety była z automatu dołączana do dokumentacji medycznej pacjenta?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: KS-SOMED - teleporady, jak można usprawnić
« Odpowiedź #25 dnia: Września 17, 2020, 21:11:09 pm »
Witam

Nie wiem czy to Ci pomoże ale podczas konfiguracji rejestracji OSOZ można wybrać domyślną usługę ( zrzut 1 ) natomiast jeżeli chcesz żeby wyświetlała się informacja którą pacjent ma zaakceptować to w kolejnym zrzucie masz ikonę którą klikasz i wpisujesz w wymagania, to co chcesz żeby się wyświetlało.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - teleporady, jak można usprawnić
« Odpowiedź #26 dnia: Września 19, 2020, 23:25:12 pm »
Sławek, dzięki. Pomogło! Rejestrację internetową mam już skonfigurowaną, więc modyfikację robiłem w opcjach terminarza i faktycznie po wpisaniu tekstu w dodatkowych parametrach wyświetla się on w trakcie rejestracji.

Mam jedną uwagę.
W trakcie rejestracji na stronie jest wyświetlone, że "Forma wizyty: osobista". W mailu z potwierdzeniem rejestracji: "Forma wizyty Zwykła".
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 89
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]