collapse

Reklama


Autor Wątek: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów  (Przeczytany 4187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cocolinko

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 16
  • Mazowiecki OW
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #15 dnia: Września 17, 2020, 19:15:49 pm »
Szczepionki będą dopiero w połowie października i to w ilości 1,4 mln zamiast 2 mln

Offline MalGaw34

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #16 dnia: Października 01, 2020, 08:24:46 am »
Witam,
czy ktoś może ma już informację jak powinna wygladać ta zgoda?

"Podmiot zobowiązany jest do:
1)  uzyskania  zgody  na  piśmie  osoby  uprawnionej,  u  której  zostało  wykonane
szczepienie  na  udostępnienie  przez  Podmiot  Narodowemu  Funduszowi  Zdrowia
i przetwarzanie  przez  ten  Fundusz  oraz  ministra  właściwego  do  spraw  zdrowia
informacji  o  osobie  uprawnionej,  w szczególności  danych,  o  których  mowa  w § 2
ust. 3 pkt 1, oraz o wykonaniu szczepienia, w tym dokumentacji medycznej w tym
zakresie;


Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #17 dnia: Października 13, 2020, 09:35:23 am »
co do oświadczenia zgody to samemy trzeba pewnie sobie stworzyć....a ja mam inne pytanie jak rozliczacie te szczepienia w kspps, bo niestety przez moduł rozliczenia nie da rady, a przecież piszą ze trzeba wysłać raport statystyczny .

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #18 dnia: Października 13, 2020, 09:57:10 am »
Żaden raport. Wystawisz rachunek i dodajesz do niego zestawienie w excelu.

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #19 dnia: Października 13, 2020, 10:05:17 am »
dzięki... chyba jakieś zaćmienie mnie opanowało ;D

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 09, 2020, 13:24:45 pm »
A jak rozliczyć pacjentow ktorzy mieli własne szczepionki i skorzystali tylko z kwalifikacji do szczepienie i samego szczepienia.Jak wprowadzić rachunek ręcznie skoro umowa jest na 50,86zł za pełny pakiet

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 09, 2020, 13:45:27 pm »
A jak rozliczyć pacjentow ktorzy mieli własne szczepionki i skorzystali tylko z kwalifikacji do szczepienie i samego szczepienia.Jak wprowadzić rachunek ręcznie skoro umowa jest na 50,86zł za pełny pakiet
Powinien być produkt
19.1903.002.02 WYKONANIE SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH PRZECIW GRYPIE (SZCZEPIONKA PRZEKAZANA NIEODPŁATNIE) 13,24 złJak nie masz, to męcz OW.

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 09, 2020, 14:06:41 pm »
no niestety nie mam......męczę NFZ ....dzięki

Offline KATARZYNA13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 24, 2020, 18:12:41 pm »
Czy ktoś z was już rozliczył te szczepionki ? Dostaliście je z NFZ ? My nie dostaliśmy ale zakupiliśmy sami i chce to rozliczyć tylko pytanie bo już się pogubiłam mogę sprawozdawać cały personel medyczny , pielęgniarki lekarzy i pracowników administracyjnych, rejestracje czy tylko pielęgniarki i lekarzy ?

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 24, 2020, 21:17:09 pm »
Każdą osobę, która uczestniczy w udzielaniu świadczeń i ma kontakt z pacjentem.

Offline Rilup

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 2
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 03, 2020, 09:18:50 am »
Jakby ktoś szukał oświadczenia / zgody:
https://prostetorodo.pl/wp-content/uploads/2020/10/Wyrazenie-zgody-szczepienia-grypa-NFZ.docx

a ja szukam tabeli w excelu osób zaszczepionych, co trzeba załączyć... ma ktoś?

Offline KATARZYNA13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 08, 2020, 13:48:19 pm »
Czy ktoś może mi wytłumaczyć czy rozliczyć możemy każdego pracownika, który pracuje w poradni , nawet nie medycznego np. sprzątaczkę i rejestrację ? czy tylko lekarzy i pielęgniarki ?

Offline rbogdaniuk

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Pomógł? 0
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 09, 2020, 14:56:29 pm »
Dzień dobry
 ja tez szukam tabeli jest jakiś wzór dostałem zamówione szczepionki z Agencji Rezerw i jak mam to rozliczyć  w PPS? jak podłączyć załącznik i jaki
mam tylko STM nie mam POZ
Pozdrawiam

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 09, 2020, 15:55:35 pm »
Samemu można sobie zrobić. Wystarczy zrobić tabelkę w excelu: imię, nazwisko, nr prawa (jeżeli jest nadany) i data szczepienia.

Offline Rilup

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 2
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 09, 2020, 16:15:30 pm »
Dobra znalazłem. Zielona Góra ma na stronie. Jak zwykle Łódzki w tyle...
https://www.nfz-zielonagora.pl/PL/82/7352/Finansowanie_szczepien_ochronnych_przeciw_grypie_w_podmiotach_udzielajacych_swiadczen_opieki_zdrowotnej/

Co do szczepienia "niemedycznych" to u nas w oddziale powiedzieli, że przepisy nie stanowią jednoznacznie czyli teoretycznie można...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 128
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 11
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9304 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]