collapse

Reklama


Autor Wątek: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów  (Przeczytany 4141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Hej,

K-P OW NFZ udostępnił nam na SZOI umowę do podpisu. Podpisaliśmy podpisem kwalifikowanym, więc już możemy się zabierać za szczepienia (jak szczepionki będą ;)).
Mam dwa pytania.

1. W umowie jest zapis:
Cytuj
Podmiot zobowiązany jest do:
1)  uzyskania  zgody  na  piśmie  osoby  uprawnionej,  u  której  zostało  wykonane
szczepienie  na  udostępnienie  przez  Podmiot  Narodowemu  Funduszowi  Zdrowia
i przetwarzanie  przez  ten  Fundusz  oraz  ministra  właściwego  do  spraw  zdrowia
informacji  o  osobie  uprawnionej,  w szczególności  danych,  o  których  mowa  w § 2 
ust. 3 pkt 1, oraz o wykonaniu szczepienia, w tym dokumentacji medycznej w tym
zakresie;

Czy gdzieś jest wzór takiego oświadczenia? Wzór oświadczenia dla farmaceutów i techników farmaceutycznych NFZ udostępnił na SZOI, a tych dotyczącej zgody nie.

2. W umowie jest zapis:

Cytuj
3.  Podmiot przekazuje do oddziału wojewódzkiego NFZ:
...
2)  dokument księgowy zawierający następujące dane:
Obciążany: Narodowy Fundusz Zdrowia z siedzibą w Warszawie, 
ul. Rakowiecka 26/30, 02-528 Warszawa 
NIP: 1070001057
Odbiorca i płatnik: Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu
Zdrowia z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Łomżyńska 33, 85-863 Bydgoszcz

Czy to oznacza rachunek wystawiany podobnie jak w przypadku rachunków "covidowych" na 3%?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #1 dnia: Września 15, 2020, 07:12:48 am »
Witam.

Michał czy sztampowo wysyłają wszystkim te umowy ?
Wczoraj zobaczyłem umowę u dermatologa ?
Każdy to musi podpisać i odesłać czy tylko zainteresowany ?

Offline Qba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Pomógł? 3
  • Wielkopolski OW
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #2 dnia: Września 15, 2020, 07:55:01 am »
chyba wszystkim wysyłają bo u mnie nawet do PSY wysłali
nie wiem czy trzeba to podpisywać też się zastanawiam

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #3 dnia: Września 15, 2020, 08:38:57 am »
Tylko jeśli jesteś zainteresowany, bynajmniej w Pomorskim OW. Był najpierw mejl z prośbą o wyrażenie zainteresowania lub nie, potem wzór umowy i pocztą właściwa umowa

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #4 dnia: Września 15, 2020, 20:21:03 pm »
Z tego co mi powiedziała Pani z działu umów jak chyba z 2 tygodnie temu prosiłem o taką umowę to chcą aby wszyscy podpisali, żeby wszędzie można się było zaszczepić. Oczywiście dobrowolnie. Jeżeli nie chcesz to nie musisz.
Problem polega na tym, że w hurtowni czy od przedstawicieli firm farmaceutycznych nie ma szans dostać szczepionek i trzeba "załatwiać po znajomości w aptekach aby zostawili po kilka sztuk jak dostaną z hurtowni".
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #5 dnia: Września 15, 2020, 21:55:38 pm »
ale wg Was te szczepienia trzeba robić samemu czy można odesłać pracownika gdzieś indziej i tylko "re-fakturować" te koszty? Bo ja wcześniej zrozumiałem, że można pracownika gdzieś na to szczepienie wysłać i tylko mu zwrócić środki (oczywiście dbając o stosowną dokumentację), ale z tej umowy mi to nie wynika.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #6 dnia: Września 15, 2020, 22:52:24 pm »
podpisujesz umowę, to sam szczepisz swoich pracowników + każdego farmaceutę i technika farmacji, który się zgłosi.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #7 dnia: Września 16, 2020, 07:26:59 am »
Z tego co mi powiedziała Pani z działu umów jak chyba z 2 tygodnie temu prosiłem o taką umowę to chcą aby wszyscy podpisali, żeby wszędzie można się było zaszczepić. Oczywiście dobrowolnie. Jeżeli nie chcesz to nie musisz.
Problem polega na tym, że w hurtowni czy od przedstawicieli firm farmaceutycznych nie ma szans dostać szczepionek i trzeba "załatwiać po znajomości w aptekach aby zostawili po kilka sztuk jak dostaną z hurtowni".

Z tego co słyszałem w obiegu ma być ok 2 mln szczepionek.  Stąd pewnie jak już jest to tylko po znajomości.

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #8 dnia: Września 16, 2020, 12:32:12 pm »
Z tego co mi powiedziała Pani z działu umów jak chyba z 2 tygodnie temu prosiłem o taką umowę to chcą aby wszyscy podpisali, żeby wszędzie można się było zaszczepić. Oczywiście dobrowolnie. Jeżeli nie chcesz to nie musisz.
Problem polega na tym, że w hurtowni czy od przedstawicieli firm farmaceutycznych nie ma szans dostać szczepionek i trzeba "załatwiać po znajomości w aptekach aby zostawili po kilka sztuk jak dostaną z hurtowni".

Z tego co słyszałem w obiegu ma być ok 2 mln szczepionek.  Stąd pewnie jak już jest to tylko po znajomości.

Z tego około 870 tys. w obiegu aptecznym, reszta w przetargach dla podmiotów leczniczych.
Mazowiecki OW

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #9 dnia: Września 17, 2020, 11:48:14 am »
Hej a ile beda zwracac za szczepienia, koszty szczepionki czy tez koszty całej procedury wraz z badaniem i szczepieniem.
Bo raz mam napisane kwotę 50,86 zł koszty całości wraz z badaniem a w drugim komunikacie wykonanie
szczepień ochronnych przeciw grypie z ceną 13,24 zł za punkt rozliczeniowy a nic nie piszą o całej procedurze

Offline mikeyello

  • Sponsorzy Forum
  • Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 191
  • Pomógł? 4
  • MOW NFZ
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #10 dnia: Września 17, 2020, 11:57:34 am »
50,86 zł gdy zakupisz szczepionkę
13,24 zł gdy szczepionkę otrzymasz za darmo - ciekawe od kogo.
Mazowiecki OW

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #11 dnia: Września 17, 2020, 13:14:41 pm »
Od pacjenta będącego pracownikiem, który kupił szczepionkę sam.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #12 dnia: Września 17, 2020, 13:28:44 pm »
Ok to niby od kogo można dostać szczepionkę za darmo?
Rozumiem ze firma/przychodnia kupuje szczepionki dla pracowników i jest to podkładką do rozliczeń i wtedy wraz z badaniem rozlicza koszty.
a jak sobie radzicie z zakupem szczepionek?
moze NFZ ułatwi taki zakup? bo jak na razie jesli sie kupuje kilkanaście sztuk jeśli firma jest niewielka to jest problem z zakupem

Offline Zbychu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 12
  • Mazowiecki OW
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmac
« Odpowiedź #13 dnia: Września 17, 2020, 14:23:43 pm »
Chyba wszystko już zostało wyjaśnione. Dostać szczepionkę możesz od np. farmaceuty(sam kupił szczepionkę w aptece), który zgłosi się do Ciebie żeby się zaszczepić bo podpisując umowę zgadzasz się na szczepienie każdego farmaceuty i technika farmacji, który się zgłosi i wtedy rozliczasz to za 13,24 zł. Również Twój pracownik może kupić sam szczepionkę i też rozliczasz go po tej stawce.
Możesz go też zaszczepić swoją szczepionką, którą zakupiłeś sam i wtedy rozliczasz za 50,86 zł.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Darmowe szczepienia p. grypie dla pracowników podmiotów medycznych i farmaceutów
« Odpowiedź #14 dnia: Września 17, 2020, 17:54:48 pm »
Chyba piszecie o teorii: to w której aptece są szczepionki o których piszecie?
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 119
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]