collapse

Reklama


Autor Wątek: Rachunek do 1/12 limitu  (Przeczytany 2252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Rachunek do 1/12 limitu
« dnia: Września 11, 2020, 17:40:27 pm »
Jak w temacie- Czy wystawialiście rachunek do 1/12 limitu za miesiąc sierpień? Jeżeli tak to kiedy generowaliście wniosek , czy była jakaś określona data do kiedy można składać taki wniosek  w związku z nowym Rozporządzeniem Prezesa NFZ . Do tej pory taki wniosek składałam jak już rozliczyłam miesiąc bo wtedy dopiero wiedziałam czy trzeba a w tym miesiącu odrzucili bo .. no właśnie bo od 5 września nie obowiązuje takie rozliczenie. Tyle w uzasadnieniu a telefonicznie dowiedziałam się ,że dlatego ,że złożyłam 7.09 a termin był do 4.09.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rachunek do 1/12 limitu
« Odpowiedź #1 dnia: Września 11, 2020, 19:38:20 pm »
Był u nas przecież komunikat, że maksymalnie do 4 września.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Rachunek do 1/12 limitu
« Odpowiedź #2 dnia: Września 11, 2020, 23:29:12 pm »
Zgadza się u nas było to:
KOMUNIKAT DO ŚWIADCZENIODAWCÓW
W SPRAWIE ZASAD ROZLICZANIA
ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ


Od dnia 5 września 2020 r rozliczeniu, na podstawie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z Narodowym Funduszem Zdrowia, będą podlegały wyłącznie udzielonei prawidłowo sprawozdane świadczenia opieki zdrowotnej.

Oznacza to zaprzestanie wypłacania kwoty odpowiadającej miesięcznej wartości kwoty zobowiązania określonej w umowie, niezależnie od liczby zrealizowanych świadczeń. Powyższa zasada wynikała z przejściowych, tj. obowiązujących do dnia 4 września 2020 r. przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 15 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 696).

Przywrócenie reguł rozliczania umów o udzielanie świadczeń do stanu sprzed pandemii jest jednym z elementów działań na rzecz uzyskania pełnej dostępności
do świadczeń dla pacjentów.
Oczekiwanym efektem jest, poprzez zwiększenie liczby udzielanych świadczeń, stopniowe zmniejszanie się liczby osób oczekujących na świadczenie oraz skrócenie czasu oczekiwania na jego realizację.
Edward z Kętrzyna

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rachunek do 1/12 limitu
« Odpowiedź #3 dnia: Września 13, 2020, 21:00:16 pm »
Taki komunikat i ja dostałam, ale zrozumiałam ,że dotyczy świadczeń wrześniowych a konkretnie od 5 września. Świadczenia udzielone w sierpniu jeszcze podlegają dofinansowaniu. Tylko nigdzie nie było komunikatu o tym ,że wniosek trzeba generować do 4 września ( Portal Świadczeniodawcy - lubuskie ) .A na SZOI było ?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rachunek do 1/12 limitu
« Odpowiedź #5 dnia: Września 14, 2020, 09:52:53 am »
Taki komunikat był ale nie wynika z niego ,że wnioski do świadczeń sierpniowych nie będą rozliczane . No chyba ,że wnioski składało się na miesiąc naprzód a nie za miniony . Bo w moim przypadku ja rozliczałam i korygowałam miniony miesiąc i potem dopiero składałam wniosek jak zabrakło świadczeń do limitu. Mam w takim razie inne pytanie, czy ktoś w jakimś OW składał wniosek po 4 września i został on zaakceptowany?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Rachunek do 1/12 limitu
« Odpowiedź #6 dnia: Września 14, 2020, 10:11:13 am »
Na pewno nie został i nie zostanie zaakceptowany bo przepisy na to nie pozwalają.

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Odp: Rachunek do 1/12 limitu
« Odpowiedź #7 dnia: Października 22, 2020, 15:48:54 pm »
Rozliczanie 1/12 wraca:

Przypominamy Państwu powrocie możliwość rozliczania z NFZ na zasadzie ryczałtu, czyli otrzymania co miesiąc 1/12 kontraktu, w przypadku ograniczenia albo zaprzestania udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w skutek:
? wydania decyzji na podstawie specustawy zobowiązującej do realizacji świadczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
? wydania decyzji przez Państwową inspekcję sanitarną,
? wprowadzenia ograniczenia prowadzenia działalności leczniczej w związku ze stanem epidemii.
Możliwość skorzystania z mechanizmu 1/12 dotyczy świadczeń rozliczanych na podstawie ceny jednostkowej jednostki rozliczeniowej - czyli w zasadzie wszystkich świadczeń poza POZ i świadczeniami szpitalnymi już rozliczanymi ryczałtem oraz poza świadczeniami finansowanymi z opłaty ryczałtowej za utrzymanie stanu gotowości do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej.
Na wniosek świadczeniodawcy możliwe będzie za okres od 1 października do 31 grudnia 2020. Mechanizm 1/12 przysługuje na wniosek złożony do OW NFZ w terminie do 10 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Rachunek do 1/12 limitu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 08, 2020, 11:50:15 am »
Jak się składa ten wniosek?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Rachunek do 1/12 limitu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 08, 2020, 12:26:00 pm »
Jak się składa ten wniosek?
Na SZOI - Umowy - Wnioski o wcześniejsze rozliczenie.

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Rachunek do 1/12 limitu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 08, 2020, 15:21:45 pm »
Dziękuję bardzo za pomoc, robiłam to wcześniej, ale zapomniałam.
Złożyłam wniosek , czy najpierw zatwierdza się czy dodaje załącznik i potem zatwierdza?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Rachunek do 1/12 limitu
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 08, 2020, 15:43:21 pm »
Najpierw zatwierdzasz. Potem drukujesz. Załączasz skan. Wysyłasz.

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Rachunek do 1/12 limitu
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 08, 2020, 15:55:55 pm »
Bardzo,bardzo dziękuję

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]