collapse

Reklama






Autor Wątek: Erecepta dla pacjenta z ekuz  (Przeczytany 288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 488
  • Pomógł? 4
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Erecepta dla pacjenta z ekuz
« dnia: Sierpień 31, 2020, 14:06:41 pm »
Witam, wystawiłam ereceptę i apteka odrzuca ją z powodu niezgodności identyfikatora usługobiorcy podanego w erecepcie i w dokumencie realizacji.
proszę o pomoc

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2555
  • Pomógł? 138
Odp: Erecepta dla pacjenta z ekuz
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2020, 14:59:55 pm »
Może się mylę, ale wydaje mi się, że dla pacjenta z EKUZ drukujemy zwykła receptę
Edward z Kętrzyna

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 488
  • Pomógł? 4
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Erecepta dla pacjenta z ekuz
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2020, 15:56:11 pm »
dzięki za info

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2015
  • Pomógł? 134
Odp: Erecepta dla pacjenta z ekuz
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2020, 20:35:57 pm »
Może się mylę, ale wydaje mi się, że dla pacjenta z EKUZ drukujemy zwykła receptę
Mylisz się.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2555
  • Pomógł? 138
Odp: Erecepta dla pacjenta z ekuz
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2020, 23:03:01 pm »
OK pisałem, że mogę się mylić i co dalej coś poradzisz, czy to już koniec Twojej porady
Edward z Kętrzyna

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2555
  • Pomógł? 138
Odp: Erecepta dla pacjenta z ekuz
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2020, 23:12:09 pm »
Znalazłem coś takiego może coś pomoże:
Mam pytanie odnoście recepty dla pacjenta z kartą EKUZ Tweet Udostępnij Udostępnij 20 lutego 2018 13:31 1) Mamy taką wątpliwość, na którą nie możemy znaleźć odpowiedzi ? mianowicie mamy receptę pacjenta europejskiego, legitymującego się kartą EKUZ, w polu ?Oddział NFZ? widnieje symbol DE ? natomiast w polu adres pacjenta jest adres zamieszkania w Polsce. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Czy taka recepta wówczas powinna być zrealizowana zniżkowo? Czy może adres pacjenta powinien być niemiecki? 2) Należy wpisać nr PESEL czy nr paszportu (lub innego dokumentu ze zdjęciem pacjenta) w polu PESEL pacjenta? (wiadomo, że do komputera wklepuje się np. nr EKUZ/nr poświadczenia NFZ po wybraniu uprzednio odpowiednich ustawień w programie aptecznym). 3) Czy w przypadku braku symbolu państwa członkowskiego UE (tutaj: DE) i numeru (tu: EKUZ) możemy te dane uzupełnić, analizując dokumentu pacjenta, na rewersie recepty i zaparafować, a następnie zrealizować receptę zniżkowo? 1. O ile §3 ust. 1 pkt 2b) rozporządzenia w sprawie recept lekarskich nakłada obowiązek wpisania przez lekarza adresu zamieszkania pacjenta (§ 3. 1. Recepta, na której co najmniej jeden z przepisanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobów medycznych, dla którego wydano decyzję o objęciu refundacją w rozumieniu przepisów ustawy o refundacji, ma być wydany za odpłatnością, o której mowa w art. 6 ust. 2 ustawy o refundacji, obejmuje: 2) dane dotyczące pacjenta: b) adres (nazwa miejscowości, ulica, numer domu, numer lokalu, jeżeli nadano): ? miejsca zamieszkania albo ? miejsca pełnienia służby wojskowej, jeżeli dotyczy, albo ? miejsca zamieszkania osoby uprawnionej albo siedziby urzędu gminy lub gminnego ośrodka pomocy społecznej ? w przypadku świadczeniobiorcy, wobec którego wydano decyzję, o której mowa w art. 54 ust. 1 ustawy, albo siedziby świadczeniodawcy, który udzielił świadczenia opieki zdrowotnej ? w przypadku osoby bezdomnej, o której mowa w art. 6 pkt 8 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013 r. poz. 182, ze zm.),), to §15 pkt 3) pozwala na realizację recepty, kiedy adres pacjenta nie jest zgodny z oddziałem funduszu. (§ 15. Osoba wydająca może zrealizować recepty zawierające dane, o których mowa w § 3, lub zamieszczone zgodnie z § 16, także w przypadku, gdy: 3) adres pacjenta nie jest zgodny z numerem oddziału wojewódzkiego Funduszu.) 2. Prawidłowy będzie numer poświadczenia lub numer dokumentu uprawniającego do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej (§3 ust.1 pkt 2e). (§ 3. 1. Recepta, na której co najmniej jeden z przepisanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobów medycznych, dla którego wydano decyzję o objęciu refundacją w rozumieniu przepisów ustawy o refundacji, ma być wydany za odpłatnością, o której mowa w art. 6 ust. 2 ustawy o refundacji, obejmuje: 2) dane dotyczące pacjenta: e) numer poświadczenia, o którym mowa w art. 52 ust. 2 pkt 9 ustawy ? w przypadku korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie przepisów o koordynacji, a w razie braku tego poświadczenia ? numer dokumentu uprawniającego do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie przepisów o koordynacji wystawionego przez właściwą instytucję zagraniczną,) Natomiast §16 ust.1 pkt 1e) pozwala opisać na rewersie recepty brak, nieczytelny lub błędny w/w numer (np. wpisany PESEL lub nr paszportu) i/lub symbol państwa . (§ 16. 1. Jeżeli na recepcie nie wpisano danych, wpisano je w sposób nieczytelny, błędny lub niezgodny z rozporządzeniem, osoba wydająca może ją zrealizować w następujących przypadkach: 1) jeżeli na recepcie nie wpisano, wpisano w sposób nieczytelny, błędny lub niezgodny z rozporządzeniem: e)numer poświadczenia, o którym mowa w art. 52 ust. 2 pkt 9 ustawy, albo numer dokumentu uprawniającego do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie przepisów o koordynacji oraz symbol państwa, w którym znajduje się zagraniczna instytucja właściwa dla osoby uprawnionej do świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie przepisów o koordynacji ? osoba wydająca ustala go na podstawie odpowiednich dokumentów dotyczących pacjenta przedstawionych przez osobę okazującą receptę; osoba wydająca zamieszcza numer tego poświadczenia lub dokumentu na rewersie recepty oraz składa swój podpis i zamieszcza ten numer w komunikacie elektronicznym przekazywanym do oddziału wojewódzkiego Funduszu, o którym mowa w art. 45 ust. 2 ustawy o refundacji,) 3. Zgodnie ze wspomnianym §16 ust.1 pkt 1e) brakujący lub błędny symbol państwa należy ustalić na podstawie odpowiednich dokumentów i opisać rewersie recepty.

Wszelkie prawa zastrzeżone farmacja.net sp. z o. o
Edward z Kętrzyna

 


* Kalendarz Świadczeniodawcy

Październik 2020
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
[25] 26 27 28 29 30 31

Nie znaleziono żadnych wydarzeń w kalendarzu.

* Szukaj


Reklama

* Shoutbox

Odśwież Historia
  • Nie ma jeszcze żadnych wiadomości!

* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 29
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

* Aktywni

Paweł Paweł
8428 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3146 Wiadomości
Michał Michał
2795 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2555 Wiadomości
09061303
2523 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2175 Wiadomości
karolweksler
2015 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1526 Wiadomości

Reklama

Reklama