collapse

Reklama


Autor Wątek: Skierowanie do poradni  (Przeczytany 2036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marta_Bonia

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Skierowanie do poradni
« dnia: Sierpnia 24, 2020, 16:16:37 pm »
Cześć

Otrzymaliśmy od Pacjenta skierowanie na kapsulotomię do Poradni Specjalistycznej z Oddziału Okulistycznego z SOR.
Lekarzem kierującym jest lekarz bez specjalizacji - informacji o tym lekarzu jest zawarta w treści skierowania.
Natomiast pieczątkę z podpisem złożył lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Czy takie skierowanie jest prawidłowe?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Skierowanie do poradni
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 15, 2022, 13:02:57 pm »
Nie znam odpowiedzi, ale chcę tu zapytać o skierowania z POZ do AOS, czy w tym roku 2022 papierowe już nie funkcjonują,
bo SZOI odrzuca błędem: "Typ Personelu Zlecającego Nie Jest Uprawniony Do Wystawiania Zlecenia Na Świadczenie
Edward z Kętrzyna

Offline mufi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Pomógł? 2
Odp: Skierowanie do poradni
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 15, 2022, 14:00:15 pm »
Wielkopolska AOS. Po wysłaniu do SZOI wszystkie wróciły z błędem "Typ Personelu Zlecającego Nie Jest Uprawniony Do Wystawiania Zlecenia Na Świadczenie" nawet te które do tej pory funkcjonowały bez błędów. Prawdopodobnie coś się pokręciło w SZOI NFZ.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Skierowanie do poradni
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 15, 2022, 16:26:33 pm »
Właśnie, chyba nawet te wystawione na koniec roku 2021. Może będą jeszcze jakieś aktualizacje. Ciekawe teraz czy lekarz AOS ma przyjmować, czy nie z papierowym skierowaniem.
Edward z Kętrzyna

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Skierowanie do poradni
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 15, 2022, 21:02:17 pm »
Cześć

Otrzymaliśmy od Pacjenta skierowanie na kapsulotomię do Poradni Specjalistycznej z Oddziału Okulistycznego z SOR.
Lekarzem kierującym jest lekarz bez specjalizacji - informacji o tym lekarzu jest zawarta w treści skierowania.
Natomiast pieczątkę z podpisem złożył lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Czy takie skierowanie jest prawidłowe?

Skierowanie jest papierowe?
Mnie zastanawia inna rzecz. Dlaczego na konkretne badanie wystawia się skierowanie do poradni. Skoro chcesz aby wykonano to badanie to wystaw skierowanie i zapłać za nie. Poradnia nie wykonuje badań tylko pracownia.

Nie znam odpowiedzi, ale chcę tu zapytać o skierowania z POZ do AOS, czy w tym roku 2022 papierowe już nie funkcjonują,
bo SZOI odrzuca błędem: "Typ Personelu Zlecającego Nie Jest Uprawniony Do Wystawiania Zlecenia Na Świadczenie

U mnie jest dokładnie to samo i dlatego nie mogę wystawić faktur za ryczałt bo nie mam mam przynajmniej jednego świadczenia poprawnego... Chyba w poniedziałek się przedzwonię i jak zwykle się dowiem, że to tajemnicza centrala czegoś tam nie tak albo i się dowiedzą i zgłoszą... Tajemnicza centrala stała się stałym dupochronem funduszowym.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2022, 21:04:34 pm wysłana przez Paweł »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Skierowanie do poradni
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 16, 2022, 12:51:43 pm »
Ja już jestem po rozmowie. Błąd systemowy. Czekać na poprawkę/ponowną weryfikację raportów.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Skierowanie do poradni
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 17, 2022, 10:39:21 am »
U mnie jest dokładnie to samo i dlatego nie mogę wystawić faktur za ryczałt bo nie mam mam przynajmniej jednego świadczenia poprawnego... Chyba w poniedziałek się przedzwonię i jak zwykle się dowiem, że to tajemnicza centrala czegoś tam nie tak albo i się dowiedzą i zgłoszą... Tajemnicza centrala stała się stałym dupochronem funduszowym.

Ja to zgłaszałem 10 czy 11.01 do mojego Małopolskiego OW NFZ. Odpowiedzieli, że nie dostali jeszcze aktualnej macierzy weryfikacji na rok 2022 i mieliśmy czekać kilka dni.
Dla wysyłek od 15 już wraca bez błędów (ale to Małopolska, każdy oddział może mieć inaczej).

Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9304
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Skierowanie do poradni
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 17, 2022, 11:22:12 am »
Sprawdzone, naprawili.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 126
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9304 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]