collapse

Reklama


Autor Wątek: Przyjmowanie e-Skierowań  (Przeczytany 3082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Przyjmowanie e-Skierowań
« dnia: Sierpnia 19, 2020, 11:38:23 am »
Czy też macie tak, że SOMED wybiera jako poradnię i jednostkę kierującą losowy podmiot "zewnętrzny", byle tylko pasowały VII/VIII kody?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Przyjmowanie e-Skierowań
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 20, 2020, 00:33:25 am »
Mam różnie - Somed wybiera jednostkę jak piszesz albo wybiera z kodem VII poprawnym a VIII nijak nie pasującym albo jak nie spasuje żadnej to zakłada nową, tylko z VII kodem resortowym. Ogólnie poezja.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2020, 11:04:34 am wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Przyjmowanie e-Skierowań
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 20, 2020, 08:03:14 am »
To pięknie. I mają czelność chwalić się wszem i wobec, że jako najpierwsi mają wszystko w eSkierowaniach obcykane. >:(

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: Przyjmowanie e-Skierowań
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 20, 2020, 08:51:26 am »
Mam różnie - Somed wybiera jednostkę jak piszesz albo wybiera z kodem VII poprawnym a VII nijak nie pasującym albo jak nie spasuje żadnej to zakłada nową, tylko z VII kodem resortowym. Ogólnie poezja.
Chyba jednak się pewne zakłamanie wdarło.
"kodem VII poprawnym a VII nijak nie pasującym." Na pewno to chciał Pan napisać? Myślę, że jednak gdzieś jednej kreseczki brakuje
SOMED wybiera poradnię po VIII części kodu resortowego. o ile w eskieorwaniu jest, a prozę mi wierząc, niektóre eskieorwania są, delikatnie mówiąc niezbyt poprawne. i wówczas zaczynają się problemy. Następnie z całej tej listy wybiera poradnię pasującą do wcześniej wybranego podmiotu. Jeśli nie znajdzie, próbuje taką, która nie ma podmiotu i ma pustą VII część kodu. To wszystko niestety szlag trafia, gdy przychodzą nam skierowania, nie wymiennie programu, które z ustawieniami kodów resorowych mają mały bałagan. Niestety, P1 to przyjmuje. Proszę pamiętać, widzimy podgląd\la, ale system czyta odpowiednie atrybuty xml. A że są one wielokrotnie zdublowane to czasem to co wdać nie do końca jest tym co można przeczytać. Problemem są też podmioty. Z całej tej skomplikowanej struktury musimy wybrać właściwy a tu też zaczynają się schody bo raz mamy 14 znakowy regon, raz 9 i nie zawsze się uda dopasować. A jeśli się tu dopasuje źle to i poradnia jest źle podpinana. Cały czas próbujemy dostrajać system.
Co do zakładania to tak, jeśli nie ma, dodajemy na razie poradnie bez VII części kodu, by można ja wykorzystać do innych skierowań. Ale to też może się zmieni, zobaczymy. 

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Przyjmowanie e-Skierowań
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 20, 2020, 09:11:25 am »
[...] To wszystko niestety szlag trafia, gdy przychodzą nam skierowania, nie wymiennie programu, które z ustawieniami kodów resorowych mają mały bałagan. Niestety, P1 to przyjmuje. Proszę pamiętać, widzimy podgląd\la, ale system czyta odpowiednie atrybuty xml. A że są one wielokrotnie zdublowane to czasem to co wdać nie do końca jest tym co można przeczytać. Problemem są też podmioty. Z całej tej skomplikowanej struktury musimy wybrać właściwy a tu też zaczynają się schody bo raz mamy 14 znakowy regon, raz 9 i nie zawsze się uda dopasować. A jeśli się tu dopasuje źle to i poradnia jest źle podpinana. Cały czas próbujemy dostrajać system. [...]
Obce programy obcymi programami, u mnie są totalne bzdury przy wczytywaniu do SOMED eSkierowań wystawionych w KS-MEDIS.
Mam eSkierowanie z lokalnego oddziału szpitalnego do lokalnej poradni aos, a SOMED wybiera sobie obcą jednostkę i poradnię od czapy, byle kody mu pasowały. To chyba nie jest ok?

Finalnie, jeżeli już teoretycznie SOMED wybierze sobie poprawną jednostkę/poradnię kierującą, to i tak nie ustawi VII kodu i/lub typu jednostki.

Moim zdaniem błędem było "doklepanie" nowego mechanizmu eSkierowań do starego, z lokalną bazą jednostek/poradni kierujących. Sensowniej by było zapisywać dane z konkretnego eSkierowania (PWZ, VII/VIII/typ jednostki) w nowej tabeli i dopiero to łączyć z danym zleceniem. Nie trzeba by wtedy zakładać tych pseudojednostek z pseudoporadniami. Obecnie wygląda to tak, że jest gorszy bałagan niż przed uruchomieniem eSkierowań.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2020, 09:23:01 am wysłana przez Profesor Wilczur »

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: Przyjmowanie e-Skierowań
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 20, 2020, 09:41:03 am »
[...] To wszystko niestety szlag trafia, gdy przychodzą nam skierowania, nie wymiennie programu, które z ustawieniami kodów resorowych mają mały bałagan. Niestety, P1 to przyjmuje. Proszę pamiętać, widzimy podgląd\la, ale system czyta odpowiednie atrybuty xml. A że są one wielokrotnie zdublowane to czasem to co wdać nie do końca jest tym co można przeczytać. Problemem są też podmioty. Z całej tej skomplikowanej struktury musimy wybrać właściwy a tu też zaczynają się schody bo raz mamy 14 znakowy regon, raz 9 i nie zawsze się uda dopasować. A jeśli się tu dopasuje źle to i poradnia jest źle podpinana. Cały czas próbujemy dostrajać system. [...]
Obce programy obcymi programami, u mnie są totalne bzdury przy wczytywaniu do SOMED eSkierowań wystawionych w KS-MEDIS.
Mam eSkierowanie z lokalnego oddziału szpitalnego do lokalnej poradni aos, a SOMED wybiera sobie obcą jednostkę i poradnię od czapy, byle kody mu pasowały. To chyba nie jest ok?

Finalnie, jeżeli już teoretycznie SOMED wybierze sobie poprawną jednostkę/poradnię kierującą, to i tak nie ustawi VII kodu i/lub typu jednostki.

Moim zdaniem błędem było "doklepanie" nowego mechanizmu eSkierowań do starego, z lokalną bazą jednostek/poradni kierujących. Sensowniej by było zapisywać dane z konkretnego eSkierowania (PWZ, VII/VIII/typ jednostki) w nowej tabeli i dopiero to łączyć z danym zleceniem. Nie trzeba by wtedy zakładać tych pseudojednostek z pseudoporadniami. Obecnie wygląda to tak, że jest gorszy bałagan niż przed uruchomieniem eSkierowań.

Do tematu eskieorwań zapewne wrócimy, jak się uporamy z nowym słownikiem kodów specjalnego rozliczenia.  Nie wiem, czy ktoś z państwa oglądał, ale jest już tam około 1000 kodów a było tak lekko ponad 100.  To naprawdę jest wyzwanie a my też jesteśmy tylko ludźmi.

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Przyjmowanie e-Skierowań
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 20, 2020, 09:52:35 am »
Ha, do tematu wrócimy jak już będzie totalny burdel w poradniach, i nikt już tego nie ogarnie ... 

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: Przyjmowanie e-Skierowań
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 20, 2020, 10:35:59 am »
NFZ nie ułatwia nam życia. Widział Pan ten słownik? Chciałby się Pan rozliczyć z nowymi kodami? Myślę, że wielu klientów mimo wszystko tak. Żeby to ogarnąć rezygnujemy nawet z urlopów. Ale mimo wszystko, jesteśmy ludźmi.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Przyjmowanie e-Skierowań
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 20, 2020, 11:28:00 am »
@MK
Ma pan rację, jednej kreski brakło, już poprawiłem.
Ja i pewnie koledzy rozumieją oczywiście jak wyglądają realia NFZtowe, jednak Pan też musi nas zrozumieć, użytkowników, którzy dostają info, że coś działa i w tej wierze zaczynają tego używać. U siebie mam zgłoszony temat jako błąd, jednak pośrednio, od osoby odpowiedzialnej u Was słyszę, że nie ma możliwości, żeby to tak działało. Tylko, że pobieram skierowanie i to właśnie tak działa. Nie wiem jak to wygląda w xmlu, bo musiałbym go przechwycić, ale w moim przypadku na wizualizacji eSkierowania VIII część kodu jest, ale do założonej automatem poradni nie trafiła.
Z tego, co Pan napisał, co mi się podoba, to to, że system powinien szukać poradni z tylko VIII częśćią kodu, bez VII i bez powiązania z podmiotem. Umożliwi to wykorzystanie poradni założonych w module serwis i pozwoli mieć słownik poradni mocno "dziewiczy" (tak, są jednostki, które mają w poradniach tylko jednostki generowane z serwisu i nie dodały ani jednej z palca). Nie wiem czy dobrze zinterpretowałem, to co Pan napisał, ale mam nadzieję, że tak to będzie działać.

Ważny aspekt zauważył też @Profesor Wilczur z zmianą podejścia do skierowań i ich przechowywania. Wiem, że eSkierowanie nie zmienia podejścia do samych skierowań, bo jedynie zmienia się źródło pochodzenia danych, więc wymagałoby to przemodelowania całości tematu skierowań. Profesorze - eskierowanie jako dokument już się zapisuje osobno w bazie i jest nieedytowalne spod aplikacji, bo tak powinno być.

Trzeba też zauważyć, że jak ktoś ma Kamsoftowe systemy w większej ilości niż Somed (część szara, biała), to to co napisał @andy83 ma duże znaczenie. Poradnie to raz, ale podmioty dublowane wg 9 czy 14znakowego regonu dla fki mają znaczenie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Przyjmowanie e-Skierowań
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 20, 2020, 14:32:19 pm »
@MK a wie Pan ile podmioty muszą zrobić, aby zapłacić za aktualizacje na system ? Ludzie też rezygnują z urlopów itp.
2 lata czyściłem bazę z dubli,błędów itp poradni,podmiotów, a teraz od nowa robi się bałagan.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2020, 14:36:13 pm wysłana przez andy83 »

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: Przyjmowanie e-Skierowań
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 20, 2020, 14:40:32 pm »
@MK a wie Pan ile podmioty muszą zrobić, aby zapłacić za aktualizacje na system ? Ludzie też rezygnują z urlopów itp.
Wiemy, dlatego teraz pracujemy nad funkcjonalnością, żebyście Państwo mogli skorzystać z "bonusów" NFZ. Temu służy mechanizm raportowania ilości wystawionych skierowań oraz wspomniane kody specjalnego rozliczenia. Przepraszam za szczerość, ale nawet jeśli się Panu inaczej podepnie poradnia podczas importu eskieorwania zawsze może Pan to poprawi ręcznie. Ale ręcznie nie wyśle Pan informacji o procencie wystawionych skierowań i eskierowań ani bez zaimplementowanego słownika nie rozliczy Pan dodatek za to, ze wystawia Pan eskierowania. Po prostu musimy wybierać, co w danej chwili jest ważniejsze do zaimplementowania.

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Przyjmowanie e-Skierowań
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 20, 2020, 20:16:06 pm »
@MK, Dziękuje że pracujecie nad funkcjonalnością, żebyśmy mogli skorzystać z "bonusów" NFZ ;)

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: Przyjmowanie e-Skierowań
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 21, 2020, 08:24:33 am »
@MK, Dziękuje że pracujecie nad funkcjonalnością, żebyśmy mogli skorzystać z "bonusów" NFZ ;)
Żadna tam zasługa robimy, bo tak jest :). Wspominam tylko o dlaczego takie a nie inne priorytety. Pozdrawiam.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Przyjmowanie e-Skierowań
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 28, 2020, 22:10:09 pm »
Panie @MK prośba tylko - jak będziecie poprawiać poradnie, to nie poprawiajcie jednostek w zakresie wyszukania w bazie i podpięcia jednostki o 9 znakowym regonie. Na chwilę obecną chyba się poprawnie wczytują, tzn. na sprawdzeniu wczytanych skierowań w ostatnim czasie podpinało wszystkie poprawnie. Można poprawić dodawanie jednostek jak nie znajdzie w bazie, aby dodawało jednostkę o kodzie 9 znakowym a nie 14sto ;-)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 141
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]