collapse

Reklama


Autor Wątek: Przeniesienie końcówki KSPL na nowy komputer (wymiana sprzętu) - baza ORACLE  (Przeczytany 1173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sebanek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Witam,
jestem w trakcie zmiany sprzętu komputerowego w przychodni a co za tym idzie, przeniesienia końcówek KSPL na nowe komputery.
Co zrobiłem co zauważyłem..

Na nowych komputerach zainstalowałem OracleXE, po czym zwyczajnie skopiowałem katalog c:/KS/KS-PLW ze starego komputera na nowy.
No i niby działa ale....porównując do starych komputerów działa zdecydowanie wolniej, samo uruchamianie "porównywanie plików" przed uruchomieniem programu i logowanie trwa dłużej, sama praca w gabinetach też wyraźnie zwolniła, a nie to było celem wymiany komputerów..miało usprawnić pracę.

Czy popełniłem jakiś błąd, który spowodował takie spowolnienie ?
czy brak instalacji, tylko skopiowanie katalogu KS może mieć takie wpływ ?
z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam!


Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Przeniesienie końcówki KSPL na nowy komputer (wymiana sprzętu) - baza ORACLE
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 07, 2020, 08:17:02 am »
Skopiowanie w ten sposób nie powinno rodzić problemów. Używana przez nas metoda masowej instalacji polega na założeniu katalogu, wgraniu tam kilku plików i puszczenie na żywioł, system sam resztę pociągnie. Szczegóły pewnie da się znaleźć w instrukcji lub biuletynie.  Ja bym się przyjrzał sieci. Nie chodzi mi o samą fizyczną budowę, ale czy np te nowe komputery nie lecą przez jakieś dodatkowe serwisy, urządzenia sieciowe itp itd które sumarycznie wprowadzają takie opóźnienia. Czy np definicja zasobu sieciowego z którego pobierane są dane nie wymaga każdorazowo dodatkowych czynności, aby rozwiązać nazwę itp. itd. Często jest tak, ę te nowe komputery są  w nowszej ekosferze ale ona nie do końca jest dobrze postawiona (np starszy segment sieci działa normalnie, a owe leci przez sambę) Pewnie gadam bzdury, bo ja stary programista i siecią zajmowałem się 30 lat temu na studiach, ale sugeruję gdzie bym szukał. Mieliśmy już kilkakrotnie podobne sytuacje, oczywiście za każdym razem było to coś innego, ale zwykle właśnie wszystko rozbijało się o nowsze rozwiązania, które nie do końca były poprawnie wdrożone/użyte.

Offline sebanek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Przeniesienie końcówki KSPL na nowy komputer (wymiana sprzętu) - baza ORACLE
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 07, 2020, 08:33:05 am »
Dzięki z odpowiedź.
Czyli kopiowanie katalogu KS jest metodą poprawną jak rozumiem ?...
To jeszcze zapytam inaczej...ile teoretycznie powinien ważyć katalog ks-plw ? powiem że nigdy nie używałem cleanera i jest to kilka GB u mnie...
Czy po użyciu somedowskiego cleanera na stanowisku serwerowym nie będzie żadnej wpadki ? czy jest jakieś ryzyko ?
Co prawda skoro działało wcześniej OK to nie jest bezpośrednim powodem wolniejszej pracy ale...może warto też zrobić oczyszczanie.
Jeśli chodzi o strukturę sieci to nic się nie zmieniło, końcówki podłączone tak jak wcześniej.
Zmienił się natomiast system z WIn 7 na WIndows 10 Prof...w którym np. domyślnie był wyłączony protokół klient SAMBA ver1, który musiałem aktywować ręcznie...być może jeszcze jakiś protokół jest domyślnie wyłączony, zastąpiony nowszym, który trzeba ręcznie aktywować lub dezaktywować...
Być może ktoś się kiedyś z tym spotkał...będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
Pozdrawiam !

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Przeniesienie końcówki KSPL na nowy komputer (wymiana sprzętu) - baza ORACLE
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 07, 2020, 09:28:16 am »
Nie powiem ile powinien katalog zajmować, bo takiej wartości po prostu nie da się zapewne uzyskać. Każda przeze mnie podana, będzie znacząco inna  a i ja sam nie mam z czego wyliczyć. Ja mam cały katalog z "świeżą instalką" czyli po prostu zainstalowany na potrzeby testów instalki i wazy 1,5 GB. Ale... w środku jest baza FB. Natomiast KSPLInstal jest w pełni bezpieczny. Powstał po to, by nikt samodzielnie nie grzebał w plikach. Jedyny skutek uboczny, ale zastosowanie tego jest tylko tuż po wgraniu aktualizacji, to znikną też, jeśli to zaznaczymy, kopie plików podmienianych przez kolejne aktualizacje. Ale umówmy się, wykorzystanie kopii to max dwa dni po wgraniu aktualizacji, potem i tak to nie ma sensu. A to właśnie te kopie robią ten tłum.

Offline sebanek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Przeniesienie końcówki KSPL na nowy komputer (wymiana sprzętu) - baza ORACLE
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 07, 2020, 09:42:15 am »
KSPLInstal, rozumiem że chodziło KSPLcleaner ? ...o który pytałem.
i czy go należy użyć na serwerze ? czy na serwerze i każdej końcówce z osobna ?
Pozdrawiam!

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 556
  • Pomógł? 49
Odp: Przeniesienie końcówki KSPL na nowy komputer (wymiana sprzętu) - baza ORACLE
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 07, 2020, 11:43:40 am »
Tak. KSPLCleanup Przepraszam. O ma serwerze i na końcówce. Warto. Czasem pozbywamy się np przestarzałych bibliotek. już nie używanych i je też warto usunąć. Pobieranie z serwera oczywiście dołoży nam nowe biblioteki, ale nie usuwa już starych. Dlatego warto, od czasu do czasu, i na końcówkach puścić cleanupa.

Offline sebanek

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Pomógł? 0
Odp: Przeniesienie końcówki KSPL na nowy komputer (wymiana sprzętu) - baza ORACLE
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 07, 2020, 12:04:01 pm »
Dziękuję!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 80
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]