collapse

Reklama


Autor Wątek: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury  (Przeczytany 4278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oberschlesien

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« dnia: Sierpnia 04, 2020, 10:10:54 am »
Czytając Zarządzenie 32/2020/DSOZ po uwzględnieniu już Zarządzenia 104/2020/DSOZ naszły mnie wątpliwości co do raportowania tych wydatków oraz samego przeznaczenia ich.

Paragraf 3 ust. 1 Zarządzenia 32/2020/DSOZ mówi o tym, że "W celu rozliczenia świadczeń, o których mowa w par. 1, podmiot wpisany do wykazu określonego w art. 7 ust. ustawy, przekazuje do właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu, do 10. dnia miesiąca następującego po miesiącu ich udzielenia, sprawozdanie i rachunek z tytułu udzielenia tych świadczeń, z zastrzeżeniem ust. 1 a."

Czyli rozumiem, że wydatki pochodzące z tych dodatkowych środków muszą być dokładnie ewidencjonowane i raportowane do 10. dnia miesiąca po miesiącu ich udzielenia? Ich udzielenia czyli rozumiem udzielenia świadczeń opieki zdrowotnej? Czyli jak obecnie wystawiłem bieżące faktury za lipiec i chcę na ich podstawie obliczyć kwotę 3% i wystawić te dodatkowe faktury to rozumiem, że miesiącem udzielenia świadczeń był lipiec czyli to sprawozdanie powinienem przesłać do NFZ do 10 sierpnia, tak? No tylko jak ja dopiero za kilka dni wystawię te faktury i środki otrzymamy po jakimś tygodniu czyli powiedzmy w okolicach połowy sierpnia to jak mam do 10 sierpnia sprawozdać sposób ich wydania.

I kolejna kwestia. pkt 7 w par. 1 mówi, że ta opłata ryczałtowa jest przeznaczona na: "utrzymanie stanu gotowości do udzielania świadczeń w reżimie sanitarnym". A artykuły zawężają to do środków ochrony osobistej pacjentów, lekarzy czy pomieszczeń. Jak dla mnie z tego przepisy wynika, że chodzi po prostu o zdolność rozumianą samą przez się do przyjmowania pacjentów i tyle.

Będę wdzięczny za Wasze przemyślenia.




 Mowa jest o dniu udzielenia

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 04, 2020, 10:24:01 am »
[...] "W celu rozliczenia świadczeń, o których mowa w par. 1, podmiot wpisany do wykazu określonego w art. 7 ust. ustawy, przekazuje do właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu, do 10. dnia miesiąca następującego po miesiącu ich udzielenia, sprawozdanie i rachunek z tytułu udzielenia tych świadczeń, z zastrzeżeniem ust. 1 a."

Czyli rozumiem, że wydatki pochodzące z tych dodatkowych środków muszą być dokładnie ewidencjonowane i raportowane do 10. dnia miesiąca po miesiącu ich udzielenia? Ich udzielenia czyli rozumiem udzielenia świadczeń opieki zdrowotnej? [...]
Tutaj mowa o świadczeniach przeciwcovidowych. Te trzeba wykazywać na odpowiednich załącznikach do rachunku.

Offline Oberschlesien

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 5
  • Pomógł? 0
Odp: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 06, 2020, 09:15:05 am »
Czyli do faktury trzeba dołączyć w formie załączników konkretne faktury zakupowe poświadczające wydatek na te świadczenia, czyli np. zakup środków dezynfekcyjnych?

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 06, 2020, 09:19:13 am »
Nie.

Offline iwona.krzepkowska

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 12
  • Pomógł? 0
Odp: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 06, 2020, 10:03:46 am »
Witam
Mam troche inne pytanie dotyczace faktury za środki na zapobieganie (3%)
Podczas próby eksportu faktury  otrzymuje komunikat z kspps
gdzie i co nalezy uzupełnic w programie KSPPS
Będże wdzięczan za wskazówki

treść komunikatu:
Pozycja nr 1: [EDK-027] Dla usługi 19.0019.014.08 jednostka miary musi wystąpić i nie może przekroczyć 10 znaków.

wpisałam w BUM w polu jednostka miary "świadczenie" przy pozycji:
 19.0019.014.08   Dodatkowa Opłata Ryczałtowa Za Utrzymanie Stanu Gotowości Do Udzielania Świadczeń W Reżimie Sanitarnym Uwzględniającym Wprowadzenie Na Terytorium Rzeczypospolitej Polskiej Stanu Zagrożenia Epidemicznego, A Następnie Stanu Epidemii - Spo   

lecz komunikat jest nadal nie mogę wyeksportować pliku z efakturą
Iwona

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 821
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 06, 2020, 10:25:17 am »
wpisałaś 11 znaków. Dlatego nie puszcza.
U nas każą pisać "ryczałt".

Offline Slawek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 1
  • ŚOW NFZ
Odp: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 08, 2020, 00:08:42 am »
Nie.

Czyli co mamy sprawozdać do 10 następnego miesiąca?
Coś czuję, że moi lekarze każą to wyrzucić do kosza...

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 08, 2020, 04:29:01 am »
Sprawozdawać wykonanie świadczeń (raport *.SWX). Faktura to inna sprawa - rozliczenie finansowe. Gdyby NFZ stosował terminy jakie ma maksymalnie na sprawdzenie raportów, wystawiane szablonów , zatwierdzenia rachunków (liczone w dniach roboczych) to z założenia nie zamykało by się to do 10 dnia miesiąca następnego.

Offline Slawek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 1
  • ŚOW NFZ
Odp: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 08, 2020, 08:35:29 am »
My sprawozdajemy praktycznie wszystko jako teleporady - też przejdzie?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 08, 2020, 19:28:37 pm »
My sprawozdajemy praktycznie wszystko jako teleporady - też przejdzie?
najlepiej zapytaj na piśmie nfz bo w komunikatach było napisane o takim funkcjonowaniu jak przed epidemią, a teleporady niekoniecznie się w to wpisują (sprawa dyskusyjna), więc lepiej mieć podkładkę na papierze.

Offline AnnaWoj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Odp: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« Odpowiedź #10 dnia: Października 02, 2020, 12:20:52 pm »
witam, nie potrafię wystawić faktury na te 3%. We wrześniu robiłam pierwsze rozliczenie na podstawie sprawozdawczości i na tej podstawie wystawiłam rachunek. Nie wiem jak przejść dalej etap który mi wyświetla tak jak p. Iwonie Krzepkowskiej.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« Odpowiedź #11 dnia: Października 02, 2020, 14:33:52 pm »
Zobacz na SZOI przy umowie na 3% na ile wystawić. Potem w PPS wystawiasz fakturę wybierasz do umowy tej na trzy procent, miesiąc, daty, nr, wstawiasz ilość spisaną z SZOI i już
Edward z Kętrzyna

Offline AnnaWoj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Odp: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« Odpowiedź #12 dnia: Października 05, 2020, 08:54:00 am »
tak do tego etapu wiem jak to zrobić tylko po sprawdzeniu rachunku i przy próbie eksportu krzyczy mi że przekroczono limit i czy kontynuować-klikam tak :))), dalej komunikat-ostrzeżenie "należy uzupełnić jednostkę miary dla punktu umowy 19.0019.007.08 w celu wykonania eksportu" o co kaman? jestem blondynka...

Offline AnnaWoj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 0
Odp: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« Odpowiedź #13 dnia: Października 05, 2020, 09:15:45 am »
Czy mam raport do tej umowy wysłać? Nie bardzo wiem co robię źle. Na SZOI pokazuje mi faktyczne wykonanie liczbę jednostek i wartość w tej kolumnie, takie liczby wpisuję w odpowiednie rubryki przy wystawianiu rachunku.
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2020, 09:20:26 am wysłana przez AnnaWoj »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Dodatkowe środki 3% - co po wystawieniu faktury
« Odpowiedź #14 dnia: Października 05, 2020, 09:33:31 am »
Tam będzie przycisk uzupełnij. Wpisujesz "ryczałt" i po sprawie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 124
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]