collapse

Reklama


Autor Wątek: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%  (Przeczytany 15248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpnia 13, 2020, 10:06:25 am »
karolweksler dobrze pyta, po co liczyć kombinować jak przy umowie na SZOI jest podane ile wstawić :-)
Edward z Kętrzyna

Offline marwi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 7
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #91 dnia: Września 07, 2020, 15:08:36 pm »
taka mała zmiana została "przemycona" w ostatnim zarządzeniu:

""W nawiązaniu do komunikatu z dnia 10.08.2020r.dot. rozliczania3% wartości świadczeń w związku z Zarządzeniem Nr 104/2020/DSOZ COVID-19, Lubuski OW NFZ informuje, że w dniu 02.09.2020r. zostało wydane Zarządzenie Nr 136/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.Niniejszym zarządzeniem doprecyzowano postanowienia dotyczące sposobu ustalania wartości produktu rozliczeniowego ?3%?. Rozliczeniu podlegają wyłącznie świadczenia udzielone po dniu 30 czerwca 2020 r. ujęte w złożonych rachunkach, za świadczenia udzielane na podstawie umów w poszczególnych rodzajach świadczeń podpisanych z Funduszem,dotyczących poszczególnych miesięcy rozliczeniowych począwszy od miesiąca lipca 2020 r."

Offline Ekert

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Pomógł? 0
  • NZOZ Poznan (POZ+AOS)
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #92 dnia: Września 08, 2020, 05:51:23 am »
Wystawiłem rachunek dokładnie wg danych, które pojawiły się na SZOI. Mam opis: "Sprawdzono, oczekiwanie na korektę". W szczegółach: "Przekroczono wartość 3%". Wpisałem dokładnie jak w SZOI, ale jak sobie przeliczyłem, to te kwoty mają normalne zaokrąglenia w górę. Czy dobrze myślę, że chodzi i 1 grosz? Muszę wystawić korektę - czy to sie da zrobić w KSPPS?
Pozdrawiam
Pozdrawiam wszystkich

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #93 dnia: Września 08, 2020, 09:20:31 am »
Może sobie sprawdź czy w poprzednim miesiącu nie zmieniła Ci się wartość, może chodzić o korektę za poprzedni miesiąc.

Z korektami to będzie zabawa bo praktycznie co miesiąc może zdarzyć się zmiana choćby o 1 gr. Czy w takim razie aby uniknąć wystawiania korekt, można wystawić rachunek za kolejny miesiąc pomniejszony o wartość korekty ? Sumaryczna wartość za dwa miesiące by się wtedy zgadzała ;)

Offline WSPL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 3
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #94 dnia: Września 08, 2020, 11:26:04 am »
U nas dzisiaj też wyskoczyła informacja o korekcie, ale okazało się, że rachunki z pacjentów unijnych (wliczanych do wartości f-ry na 3%)  nie zostały wcześniej zatwierdzone (wszystkie pozostałe rachunki przeszły , ale na unię trzeba było trochę dłużej poczekać). Miła pani z NFZ Opole powiedziała, żeby  nie robić korekty - trzymamy się tego i monitorujemy sytuację ;) mamy nauczkę i następnym razem rachunek na 3% zrobimy następnego dnia po wszystkich rozliczeniach :)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #95 dnia: Września 08, 2020, 18:48:09 pm »
Optymistycznie brzmi ten następny dzień po wszystkich rozliczeniach - ja bym poczekał przynajmniej do następnego dnia po zaksięgowaniu rachunków.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #96 dnia: Września 08, 2020, 20:54:15 pm »
Aż tak Wam się śpieszy?

Czy w takim razie aby uniknąć wystawiania korekt, można wystawić rachunek za kolejny miesiąc pomniejszony o wartość korekty ?
czekać na zaksięgowanie i wystawiać na taką wartość jaką podaje szoi/portal

Offline Daram

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 0
  • Mazowiecki NFZ
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #97 dnia: Września 09, 2020, 07:29:00 am »
Aż tak Wam się śpieszy?

Czy w takim razie aby uniknąć wystawiania korekt, można wystawić rachunek za kolejny miesiąc pomniejszony o wartość korekty ?
czekać na zaksięgowanie i wystawiać na taką wartość jaką podaje szoi/portal

Mi osobiście wogóle się nie śpieszy i zawsze czekam na zaksięgowanie. Nie mam żadnego problemu z rachunkami bieżącymi, ale w miesiącach poprzednich wartość będzie się zmieniała, już teraz widzę że za lipiec ubyło mi kilkanaście zł i co mam wystawić korektę do lipca ? Co miesiąc będzie taka sytuacja gdyż weryfikacja jest w zasadzie ciągła i do takiego lipca może być jeszcze kilka zmian kwoty choćby o grosz, jak ktoś ma jedną poradnię to być może nie będzie miał żadnych korekt.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #98 dnia: Września 09, 2020, 14:19:28 pm »
Po wystawieniu faktury za lipcowe świadczenia pojawiła się korekta do lipca. Wystawiłam korektę, (musiałam usunąć wizytę) ale tylko za świadczenia. Nie wystawiałam korekty do rachunku 3%  za lipiec, pomniejszyłam sierpniowy i przeszło bez problemu.
Monika

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #99 dnia: Września 09, 2020, 22:44:48 pm »
zabawa się zacznie jak już pojawią się korekty rachunków dla POZ, które wystawiały e-skierowania. Wtedy trzeba będzie też robić korekty do rachunków "covidowych" :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline saphrii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Pomógł? 0
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #100 dnia: Września 25, 2020, 23:24:23 pm »
Proszę o pomoc jak w ogóle wystawić ten rachunek, bo utknąłem.

Zaimportowałem z SZOI odpowiednią umowę, znam kwotę 3% refundacji.
W PPS > Kontrakty > Rachunki Refundacyjne > Dodaj > RUM - Do umowy

Wskazuję umowę 19/1, okres refundacji i pojawia mi się na liście pozycji rachunku pozycja "Dodatkowa Opłata Ryczałtowa Za Utrzymanie Stanu Gotowości Do Udzielania Świadczeń W Reżimie Sanitarnym Uwzględniającym Wprowadzenie Na Terytorium Rzeczypospolitej Polskiej Stanu Zagrożenia Epidemicznego, A Następnie Stanu Epidemii - Stm"
Limit 0, Opłata NFZ 1zł, Ilość 0, Opłata NFZ 0zł, Dopłata pacjenta, itd...

Gdzie ja mam wpisać tę kwotę?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #101 dnia: Września 25, 2020, 23:32:48 pm »
W ilość.

Offline marwi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 7
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #102 dnia: Października 06, 2020, 10:45:07 am »
Na portalu poprawiona została funkcjonalność "Weryfikacja kwot rachunków ? ryczałt 3%" - kwoty miesięczne są wyliczone już tylko ze świadczeń których data jest większa od 31.06.
Wprowadzili też kolumnę "kwota ryczałtu narastająco" i będzie można w końcu rozliczać się narastająco a nie miesięcznie.

Info z Podlaskiego OW:
"Informujemy, że od dnia 05.10.2020 r. faktury/rachunki z tytułu dodatkowej opłaty ryczałtowej za
utrzymanie stanu gotowości do udzielania świadczeń w reżimie sanitarnym (rachunki 3%) możecie Państwo wystawiać w systemie narastającym od miesiąca lipca 2020 r.
Celem dodania funkcjonalności jest zmniejszenie liczby dokumentów korygujących."

Czyli w końcu poszli po rozum do głowy :) 3 miesiące im to zajęło...

Offline jani69

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #103 dnia: Stycznia 22, 2021, 13:58:52 pm »
W ilość.


a jak zrobić korektę do umowy covid, bo nie mogę wpisać minusa przy ilości i cały czas pokazuje mi się na pls

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: Rachunek do nowej umowy na ryczałtowe 3%
« Odpowiedź #104 dnia: Stycznia 22, 2021, 18:37:45 pm »
Gdzie chcesz wpisywać - masz kolumny jest i winno być i tu wpisujesz właściwą kwotę a - sam ci wyjdzie. jaki program i czy na pewno właściwie robisz korektę

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 84
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]