collapse

Reklama


Autor Wątek: P1 - wystawianie e-skierowań nie działa albo działa bardzo wolno  (Przeczytany 2995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Wróciłem z urlopu i lekarz mnie poinformował, że w zeszłym tygodniu zauważył, że są momenty kiedy nie można wysłać e-skierowań. Po jakimś czasie wysyłają się prawidłowo. Podobnie jak czasami jest z wystawianiem eZLA. Inni lekarze z placówki nie zaobserwowali podobnych prawidłowości.
Czy ktoś z Was ma podobne zgłoszenia?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: P1 - wystawianie e-skierowań nie działa albo działa bardzo wolno
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 27, 2020, 09:50:59 am »
Jasne, że tak.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: P1 - wystawianie e-skierowań nie działa albo działa bardzo wolno
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 27, 2020, 10:03:35 am »
ok. dzięki za potwierdzenie. Mam nadzieję, że przy najbliższych problemach lekarz mi pokaże jak to wygląda. Przydałby się podobny mechanizm jak w przypadku problemów z wysłaniem e-recepty żeby lekarz mógł kliknąć w link i sprawdzić na stronie Kamsoftu czy nie ma problemu z P1.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: P1 - wystawianie e-skierowań nie działa albo działa bardzo wolno
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 27, 2020, 22:37:42 pm »
Ja na razie czekam w Somedach z wystawianiem eSkierowań - dziś wieczorem @MK wspomniał, że system będzie ewoluował trochę pod kątem typów eSkierowań, bo sama P1 dość jest uboga (podejrzewam, że Somed sam z siebie będzie modyfikował wizualnie nagłówek, natomiast do P1 pójdzie, co P1 chce), ja natomiast gdzieś zasłyszałem, że ma się pojawić opcja na grupę poradni, która się to grupa będzie wyświetlać lekarzowi (będzie widok zawężony i fajnie i np. wygenerujemy sobie grupę poradni/oddziałów w serwisie i tylko te dodamy do grupy i lekarz zobaczy czysty i pełny słownik tylko tego co potrzeba).
Nie wiem tylko do jednego jak podejść - przy posiadaniu poradni AOS wewnętrznych czy jak ustawię kierunek skierowania wewnętrzny, to czy pójdzie to do P1 czy nie. Czy skierowania wszystkie traktować jako zewnętrzne czy bawić się w wybór wewn./zewn.?
Trochę offtop - ale w temacie, dziś na wskroś dnia nie działało chyba wszystko po kolei, eWuś, KOLCe, i nawet system NFZ 09 do wczytywania I fazy pokazał wewnętrzny błąd serwera. Zeszły tydzień - było tak dokładnie jak usłyszałeś, i ZUS działał w kratkę i P1.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Bocor

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Pomógł? 6
  • Zwykły szary człowiek
Odp: P1 - wystawianie e-skierowań nie działa albo działa bardzo wolno
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 28, 2020, 07:00:41 am »
Ja na razie czekam w Somedach z wystawianiem eSkierowań - dziś wieczorem @MK wspomniał, że system będzie ewoluował trochę pod kątem typów eSkierowań, bo sama P1 dość jest uboga (podejrzewam, że Somed sam z siebie będzie modyfikował wizualnie nagłówek, natomiast do P1 pójdzie, co P1 chce), ja natomiast gdzieś zasłyszałem, że ma się pojawić opcja na grupę poradni, która się to grupa będzie wyświetlać lekarzowi (będzie widok zawężony i fajnie i np. wygenerujemy sobie grupę poradni/oddziałów w serwisie i tylko te dodamy do grupy i lekarz zobaczy czysty i pełny słownik tylko tego co potrzeba).
Nie wiem tylko do jednego jak podejść - przy posiadaniu poradni AOS wewnętrznych czy jak ustawię kierunek skierowania wewnętrzny, to czy pójdzie to do P1 czy nie. Czy skierowania wszystkie traktować jako zewnętrzne czy bawić się w wybór wewn./zewn.?
Trochę offtop - ale w temacie, dziś na wskroś dnia nie działało chyba wszystko po kolei, eWuś, KOLCe, i nawet system NFZ 09 do wczytywania I fazy pokazał wewnętrzny błąd serwera. Zeszły tydzień - było tak dokładnie jak usłyszałeś, i ZUS działał w kratkę i P1.

Na tą chwilę to chyba najbardziej brakuje tej grupy poradni. Zrobiłem sobie póki co 3 usługi związane z eSkierowaniami z podziałem na poradnie specjalistyczne, szpital i pracownię diagnostyczną i właśnie brakuje przypisanych grup do każdej z nich. Na tą chwilę mam wszystko w jednym worze (poradnie / oddziały / diagnostykę). I teraz lekarz traci czas na wyszukiwanie odpowiednich rzeczy. Ja również posiadam AOS i przy skierowaniach wewnętrznych nic nie idzie do P1, bo jak sama nazwa wskazuję jest to skierowanie, które może zrealizować tylko wewnątrz danej jednostki, więc nie ma potrzeby aby inna jednostka ściągała to z P1. U mnie np: jest wewnętrznie USG, ale się zastanawiam, czy nie wystawiać tego jako dokument zewnętrzny i rejestracja sobie będzie ściągać z P1 te skierowania, bo na razie nie mam komunikacji między aparatem do USG, a SOMED'em.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: P1 - wystawianie e-skierowań nie działa albo działa bardzo wolno
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 28, 2020, 19:49:30 pm »
Mam dokładnie takie samo podejście jak Ty. Pytałem o skierowania wewnętrzne z tego względu, że wydaje mi się, że jak jest ono wystawione, to powinno się dać jakoś wczytać (pomijam oczywiście P1, bo to wcześniej chyba powinno już tak zadziałać) i wtedy P1 nie będzie potrzebne.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 124
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]