collapse

Reklama


Autor Wątek: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20  (Przeczytany 5885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cezaryK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 2
  • mazowiecki OW
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 05, 2020, 11:10:28 am »
Obce w mazowieckim też wywala z błędami. Z tym też walczą.
Jaki masz OW w kartotece pacjenta i w zleceniu ?
Bardzo pomaga w rozmowie wpisanie swojego oddziału NFZ w profilu.

W kartotece i zleceniu jest 05 ŁÓDZKI - przy raporcie standardowo to zaznaczyłem i łódzki nie przyjął jak pisałem wyżej. Mazowiecki też nie przyjął tego raportu. Co jednak ciekawe mazowiecki przyjął raport z dolnośląskiego gdzie kod w kartotece i zleceniu był 01 DOLNOŚLĄSKI.
Nie wiem czy może mieć znaczenie to, że do łódzkiego miałem już identyfikator i dostęp do ich portalu a do wrocławskiego jeszcze nie.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 05, 2020, 11:12:23 am »
Na tą chwilę oni sami nie wiedzą co powoduje błędy  :(
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline cezaryK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 2
  • mazowiecki OW
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 05, 2020, 11:17:40 am »
Na tą chwilę oni sami nie wiedzą co powoduje błędy  :(

Ale myślisz, że powinienem rejestrować się w dolnośląskim żeby uzyskać dostęp do ich SZOI i móc rozliczyć ich zlecenie czy nie będzie już takiej konieczności jak mazowiecki rozwiąże problemy?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 05, 2020, 11:34:14 am »
Rozmawiałem z delegaturą i też czekają na wytyczne. Trudno w takiej sytuacji coś zgadywać.
Nie wiadomo też, czy nie przełączą się na nowy kod ministerialny 18 od lipca. Wiele niewiadomych. Synchronizacja eZWM-SZOI kuleje. Widzę tylko w csv-ce 1/3 pozycji. Chyba ich to przerosło. Obce przechodzą w mazowieckim wybiórczo i nie ma żadnej sensownej reguły.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline bart86

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Pomógł? 8
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 05, 2020, 12:31:49 pm »
Ja ściągnąłem csv za lipiec i każdy pacjent miał wpisany oddział śląski nawet jak był z innego oddziału (ze śląskim mam podpisaną umowę), mam najnowszą wersję ks-pps. Ks-pps wygenerował mi jeden szablon do śląskiego (mam pacjentów ze śląska i małopolski). Wysłane i już rozliczone bez błędów tylko ze ja mam Portal a nie szoi.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 05, 2020, 12:56:23 pm »
No właśnie, chyba PŚ bardziej jest do tych zmian przystosowany, bo nawet zlecenie się ściągają bez problemu i w komplecie.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 05, 2020, 13:03:39 pm »
Portal działa bez zarzutu. Tylko SZOI ma problemy.
Jak z ręki nie zmienisz OW pacjentowi to przy nowych zleceniach zawsze wrzuci ci ten w którym masz umowę. PPS przy eZWM nie rozpoznaje OW, nie ma oznaczenia w numerze zlecenia jak wcześniej.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 05, 2020, 13:19:06 pm »
To co teraz najlepiej zrobić w przypadku rozliczenia z OW, gdzie jest SZOI?
Przy wprowadzaniu danych zlecenie (unikatowy numer zlecenia) uzupełniać OW NFZ wystawiający, czyli np. mam umowę z mazowiecki OW, ale wystawiający jest obcy NFZ. Zgodnie z aktualnymi zasadami może lepiej tego nie uzupełniać i niech sobie leci po nowemu, czyli rozliczam stricte z tym OW, z którym mam umowę.
Ale wcześniej wspominaliście, że wracają na błędach, że niby nie ten płatnik. Czekać na razie na rozwój wydarzeń?
Ehhh... nie dość, że nie wszystkie zlecenia są generowane z SZOI, to jeszcze problem z samym rozliczeniem.

Offline cezaryK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 2
  • mazowiecki OW
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 05, 2020, 13:56:53 pm »
To co teraz najlepiej zrobić w przypadku rozliczenia z OW, gdzie jest SZOI?
Przy wprowadzaniu danych zlecenie (unikatowy numer zlecenia) uzupełniać OW NFZ wystawiający, czyli np. mam umowę z mazowiecki OW, ale wystawiający jest obcy NFZ. Zgodnie z aktualnymi zasadami może lepiej tego nie uzupełniać i niech sobie leci po nowemu, czyli rozliczam stricte z tym OW, z którym mam umowę.
Ale wcześniej wspominaliście, że wracają na błędach, że niby nie ten płatnik. Czekać na razie na rozwój wydarzeń?
Ehhh... nie dość, że nie wszystkie zlecenia są generowane z SZOI, to jeszcze problem z samym rozliczeniem.

ja czekam na wynik weryfikacji raportu MOW zawierającego zlecenia z mazowieckiego i obcych bo łódzki odrzucił swój wniosek...

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 05, 2020, 14:06:00 pm »
To co teraz najlepiej zrobić w przypadku rozliczenia z OW, gdzie jest SZOI?
Przy wprowadzaniu danych zlecenie (unikatowy numer zlecenia) uzupełniać OW NFZ wystawiający, czyli np. mam umowę z mazowiecki OW, ale wystawiający jest obcy NFZ. Zgodnie z aktualnymi zasadami może lepiej tego nie uzupełniać i niech sobie leci po nowemu, czyli rozliczam stricte z tym OW, z którym mam umowę.
Ale wcześniej wspominaliście, że wracają na błędach, że niby nie ten płatnik. Czekać na razie na rozwój wydarzeń?
Ehhh... nie dość, że nie wszystkie zlecenia są generowane z SZOI, to jeszcze problem z samym rozliczeniem.

ja czekam na wynik weryfikacji raportu MOW zawierającego zlecenia z mazowieckiego i obcych bo łódzki odrzucił swój wniosek...


Rozumiem, że umowę masz z mazowieckim OW, a niektórych pacjentów masz, gdzie płatnikiem jest łódzki (po staremu)? Pewnie dlatego łódzki odrzucił, bo weryfikuje na nowych zasadach, czyli rozliczasz wszystko- również z "obcymi" z OW, z którym masz umowę.

Offline cezaryK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 2
  • mazowiecki OW
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 05, 2020, 14:12:12 pm »
To co teraz najlepiej zrobić w przypadku rozliczenia z OW, gdzie jest SZOI?
Przy wprowadzaniu danych zlecenie (unikatowy numer zlecenia) uzupełniać OW NFZ wystawiający, czyli np. mam umowę z mazowiecki OW, ale wystawiający jest obcy NFZ. Zgodnie z aktualnymi zasadami może lepiej tego nie uzupełniać i niech sobie leci po nowemu, czyli rozliczam stricte z tym OW, z którym mam umowę.
Ale wcześniej wspominaliście, że wracają na błędach, że niby nie ten płatnik. Czekać na razie na rozwój wydarzeń?
Ehhh... nie dość, że nie wszystkie zlecenia są generowane z SZOI, to jeszcze problem z samym rozliczeniem.

ja czekam na wynik weryfikacji raportu MOW zawierającego zlecenia z mazowieckiego i obcych bo łódzki odrzucił swój wniosek...


Rozumiem, że umowę masz z mazowieckim OW, a niektórych pacjentów masz, gdzie płatnikiem jest łódzki (po staremu)? Pewnie dlatego łódzki odrzucił, bo weryfikuje na nowych zasadach, czyli rozliczasz wszystko- również z "obcymi" z OW, z którym masz umowę.

tak, umowę mam z mazowieckim OW. i dosłownie po jednym pacjencie ze zleceniami z 01 Wrocław i 05 Łódź.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 05, 2020, 14:13:41 pm »
Zlecenie z OW 14 wysłane do OW 07 z wpisanym oddziałem wystawiającym 14 wywala z błędem, że nie ten płatnik.
Proponują, żeby spróbować wpisać OW wystawiający 07 i sprawdzić.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline cezaryK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 2
  • mazowiecki OW
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 05, 2020, 14:23:21 pm »
Zlecenie z OW 14 wysłane do OW 07 z wpisanym oddziałem wystawiającym 14 wywala z błędem, że nie ten płatnik.
Proponują, żeby spróbować wpisać OW wystawiający 07 i sprawdzić.

ja w zleceniu z łódzkiego zmieniłem z 05 na 07 i wysłałem do MOW i przyjął - czekam na wynik weryfikacji.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 05, 2020, 14:31:06 pm »
Wydaję mi się, że powinno być ok, ale wszystko jest możliwe... szczególnie, że akurat Fundusze z SZOI mają problemy techniczne ;-)

Offline cezaryK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 2
  • mazowiecki OW
Odp: Zarządzenie Prezesa NFZ z dnia 6.07.20
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 10, 2020, 10:59:47 am »
Wydaję mi się, że powinno być ok, ale wszystko jest możliwe... szczególnie, że akurat Fundusze z SZOI mają problemy techniczne ;-)

Przeszły w mazowieckim wszystkie zlecenia - z łódzkiego i dolnośląskiego również ale w polu OW NFZ WYSTAWIAJĄCY miałem wpisane MAZOWIECKI  8)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 107
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]