collapse

Reklama


Autor Wątek: Niezgodność wersji plików na końcówce  (Przeczytany 1999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michallo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
Niezgodność wersji plików na końcówce
« dnia: Lipca 01, 2020, 21:48:35 pm »
Od jakiegoś czasu dostaję komunikat na jednej z końcówek o różnych wersjach kilku plików od wymaganej. Sprawdzałem każdy plik ręcznie i wersje są takie same w folderze na serwerze z którego lecą aktualizacje. Klient na końcówce działa prawidłowo, ale komunikat jest irytujący. Jak się tego pozbyć?


Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Niezgodność wersji plików na końcówce
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 02, 2020, 00:29:50 am »
-Zmień nazwę katalogowi Somedu na końcówce
-Utwórz katalog o takiej samej nazwie jak zmieniona
-Wrzuć tam z skopiowane z katalogu aktualizacji pliki: borlndmm.dll, kspl.exe, kspl.ini (w tym borlndmm.dll może coś zgubiłem albo dodałem - nie można go nie zauważyć)
-Odpal Somed i poczekaj aż pobierze pliki
- zobacz czy się poprawiło.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline michallo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
Odp: Niezgodność wersji plików na końcówce
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 02, 2020, 18:20:46 pm »
Niestety nie pomogło, po odpaleniu KSPL.EXE pojawiły się tylko katalogi LOKALNE i RAPORTY i po kolei błędy:

Nie można odnaleźć określonego modułu -> OK
Splashscreen bez grafiki kamsoftu, pasek postępu na 50% z opisem Oczyszczanie plików tymczasowych i błędem: Nie można odnaleźć określonego modułu ->OK
Splashscreen znika i błąd: Błąd podczas ładowania modułu KSKonfig! ->OK

Podkopiowałem jeszcze  KSPLKONFIG.DLL, pod odpaleniu KSPL.EXE pojawia się splashscreen z grafiką kamsoftu, pasek postępu 100% z opisem Budowanie listy plików i błąd: Nie można odnaleźć określonego modułu -> OK

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Niezgodność wersji plików na końcówce
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 02, 2020, 20:48:07 pm »
a czy przypadkiem antywirus nie blokuje aktualizacji plików?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mmariom

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Pomógł? 2
Odp: Niezgodność wersji plików na końcówce
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 02, 2020, 22:50:33 pm »
A może kspl.fips (tu są zapisane wersje plików) jest stary i wtedy też będzie wyrzucał takie komunikaty. Tyle że pliki będą nowsze od tego co ma zapisane. Podmień go ręcznie i zobacz co się stanie. 

Offline michallo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Pomógł? 0
Odp: Niezgodność wersji plików na końcówce
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 03, 2020, 13:18:12 pm »
a czy przypadkiem antywirus nie blokuje aktualizacji plików?

Nie, nic nie blokował.

A może kspl.fips (tu są zapisane wersje plików) jest stary i wtedy też będzie wyrzucał takie komunikaty. Tyle że pliki będą nowsze od tego co ma zapisane. Podmień go ręcznie i zobacz co się stanie. 
Nie sprawdziłem tego bo wcześniej zrobiłem inny manewr i pomogło.

Od zawsze robiłem update serwera przez ftp, a później końcówki się aktualizowały z serwera przez udział.
Jakiś czas temu zmieniłem kierunek aktualizacji: z ftp aktualizowałem jedną końcówkę, z niej udziałem aktualizował się serwer i z serwera udziałem aktualizowała się druga końcówka. Po jakimś czasie pojawił się błąd niezgodności wersji plików. Teraz zmieniłem ścieżkę udziału na drugiej końcówce z serwera na pierwszą końcówkę i jest już ok.

Dziękuję za wszystkie wskazówki.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: Niezgodność wersji plików na końcówce
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 03, 2020, 13:44:30 pm »
Zagmatwane. Jak to powinno być zrobione.
Serwer daje swój katalog do pobierania danych. Ścieżka powinna być tak spreparowana, aby i na serwerze i na każdej końcówce była taka sama i i z serwera i z końcówki trafiała w to samo miejsce. Taką ścieżkę wpisujemy w ini. INI jest wspólny dla wszystkich końcówek oraz dla serwera inaczej cała zabawa nie ma najmniejszego sensu. Pobieramy aktualizację na końcówce i korzystając z CopyKSPL przepychamy ją na serwer!!! CopyKSPL widzi wpis z ini więc spokojnie wie, gdzie pchać. Tak, końcówka znów będzie chciała to z serwera pobrać do siebie, ale pliki są identyczne, więc nic się nie pobierze.  Każda inna końcówka pobierze dane z serwera, jeśli będą nowsze. Nawet jak odpalimy SOMED na serwerze to nim coś zacznie pobierać - z samego siebie - to sprawdzi czy ten katalogi nie wskazuje na swój katalog, z którego został uruchomiony (robi to mądrze, a nie porównując tekst ścieżki). Jeśli tak, nic nie będzie pobierał. Tylko w ten sposób, mając wspólne ini, używając CopyKSPL mamy porządnie generowany plik z sygnaturami instalacji i może być cała instalacja poprawnie aktualizowana. Jeśli kombinuje Pan wpisując na jednym stanowisku wskazanie na udział na drugim stanowisku, a oprócz tergo jeszcze ma Pan serwer , to prędzej czy później problem się pojawi znów. Teraz się Panu plik z sygnaturami pewnie uwspólnił, ale co która aktualizacja zacznie się znów rozjeżdżać. Proszę poszukać w biuletynach CopyKSPL pewnie gdzieś przy okazji będzie dokładnie opisane jak to powinno wyglądać.
 

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Niezgodność wersji plików na końcówce
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 03, 2020, 18:36:59 pm »
@MK a kiedy, aktualizacje z ZSIREP-a ?

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: Niezgodność wersji plików na końcówce
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 03, 2020, 18:46:10 pm »
@MK a kiedy, aktualizacje z ZSIREP-a ?
To znaczy? ZSIREP jest aktualizowany i jego instalka co rusz gościu w aktualizacji KS-SOMED. Nie ma oczywiście mechanizmów pobierania z zasobu, bo raczej ZSIREP to na jednym komputerze jest uruchomiony, a poza tym, to usługa. Natomiast sama instalka powinna się propagować. Więc wystarczy korzystając z instalki ZSIREPa zaktualizować.
Chyba, że pyta Pan o coś innego a ja nie załapałem.

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Niezgodność wersji plików na końcówce
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 04, 2020, 16:20:12 pm »
@MK "aktualizacje z ZSIREP-a" czyli pobieranie nowych plików z zasobów ZSIREP-a. Nowe pliki były by wrzucane do zasobów ZSIREP-a, i stamtąd pobierane  na końcówki. Chodzi o mechanizm pobierania nowych plików bez udziału sieciowego

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 141
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]