Komunikaty i informacje > Narodowy Fundusz Zdrowia

Marchewka NFZ na upowszechnienie e-Skierowań

(1/6) > >>

Profesor Wilczur:
https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/projekty-zarzadzen/projekt-zarzadzenia-ambulatoryjna-opieka-specjalistyczna,6687.html


--- Cytat: NFZ ---Zmiany wprowadzone niniejszym zarządzeniem wdrożone zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia polegające na zwiększeniu poziomu finansowania określonych świadczeń AOS w sytuacji zwiększenia obsługi e-skierowań w miejsce dotychczasowych papierowych mają na celu przyśpieszenie informatyzacji systemu ochrony zdrowia.
Przepisy zarządzenia mają zastosowanie do świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych nie wcześniej niż od dnia 1 lipca 2020 r.

--- Koniec cytatu ---

Michał:
osobiście uważam, że to dobry pomysł. Podobnie był premiowany POZ za wystawianie e-recept kiedy nie były jeszcze obowiązkowe i przyrost wystawianych e-recept był wtedy znaczny. Świadczeniodawcy dostali wynagrodzenie za to że robią coś czego robić jeszcze nie trzeba było a dodatkowo na spokojnie mogli się wdrożyć do wystawiania e-recept. Jak pomocne były i są e-recepty w trakcie epidemii chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć.
Wg mnie powinni zrobić jeszcze podobne zarządzenie dla POZ bo przecież ktoś te e-skierowania musi wystawiać.

Bocor:
Chciałem e-skierowania wdrażać dopiero gdzieś we wrześniu, ale widzę że chyba moje plany się zmienią i proces zostanie przyśpieszony.
Pozwolę sobie tutaj zapytać przy okazji, czy sprawnie one funkcjonują w obecnej chwili? czy wymagają jeszcze mniejszych poprawek?

Profesor Wilczur:
Jak czas temu testowałem wysyłkę z someda, poszło ok. Realizacji nie sprawdzałem.
W KS-MEDIS temat na razie nie istnieje w żadnej opublikowanej wersji.

Michał:
Ja muszę poczytać instrukcję od KS-SOMED i biuletyny jak to ma wyglądać żeby powoli wdrażać lekarzy do tego. Tylko z doświadczenia wiem, że jak profitów z tego nie ma to "skoro nie ma obowiązku to jeszcze nie robimy", ale jak będzie dodatkowa kasa za to, to nagle można wszystko :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej