collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED a RODO cz. 2  (Przeczytany 5612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 24, 2020, 13:34:41 pm »
Forum to forum, tu wymieniamy się doświadczeniami.
Zgłoszenie robisz zgodnie z zapisami w umowie.

Offline WSPL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 3
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 24, 2020, 14:18:04 pm »
@Artem Co do widoczności zęba to faktycznie na liście zleceń jak wprowadzi stomatolog to nr zęba jest widoczny ale jak wejdziesz na zlecenie to go nie widać chyba że sam wprowadzisz w informacjach dodatkowych wtedy już będziesz cały czas go widział. U nas jest tak samo.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 24, 2020, 14:58:04 pm »
@wspl
Dlaczego tak jest...
Zlecenia to jest element służący zazwyczaj, bo nie, że zawsze, do rozliczeń z NFZ. Tak się składa, że na przestrzenie kilkunastu lat, możliwe do przekazania dane odnoście numeru zęba co najmniej kilkakrotnie uległy zmianie. 
Numer zęba natomiast generowany na podstawie diagramu uzębienia niekoniecznie musi się na 100% zgadzać z tym, co w danej chwili akceptuje NFZ. Być może gabinety stomatologiczne nie mają z tym problemów, mamy jednak wdrożenia w klinikach stomatologicznych, w których zdarzają się takie przypadki, że algorytm po prostu nie daje rady przełożyć diagramu na słownik NFZ.
Dlatego na liście zleceń pokazujemy naszą "interpretację" numeru zęba z modułu stomatologicznego. I można zweryfikować, czy jest ona poprawna z punktu widzenia tego co zarejestrowaliśmy a tego co wyszły przy przekształceniu na słownik NFZ. Jeśli jest OK, zostawiamy, takie coś do raportów pójdzie. Jeśli jednak widzimy, że tu nie do końca jest poprawna wartość mamy możliwość uzupełnienia numeru zęba na karcie zlecenia tak, by odpowiadał temu co powinno iść do raportu. Zwykle, nie trzeba tego robić, o ile oczywiście używamy modułu stomatolog, to jest dla konkretnych jednostkowych przypadków. Właśnie na postawie tego, czy pole w zleceniach jest, czy nie jest uzupełnione system wie, czy posłużyć się numerem generowanym na podstawie diagramu, czy numerem wpisanym w zleceniach.  Oczywiście piszę "numer" ale to nie koniecznie jest sam numer (choć nie wiem, jak na dziś i co przyjmuje NFZ - nie jestem specjalistą od rozliczeń), mamy ćwiartki, połówki, powierzchnie. To wszystko idzie z diagramu. I być może teraz napiszę jakąś bzdurę, ale jak wspomniałem, ani ze mnie fachowiec od rozliczeń, ani stomatolog, ale jeśli mamy zabieg na piątce, to mamy go raportować jako piątką, czy jako ćwiartka bo pacjentowi brak szóstki, siódemki i ósemki.  Normalnie, będzie to piątka. Ale są procedury, gdzie raportujemy ćwiartkami. I o ile mamy to samo w tym samym czasie na wszystkich zębach to można domyśleć się, że powinno to być ćwiartką wskazywane, ale jeśli mamy tylko jedne ząb oznaczony, to pewnie jako tern jeden ząb. No ale tu znów trudno oznaczyć na całej ćwiartce, skoro tych zębów nie ma. Dla takich właśnie sytuacji jest możliwość, możliwość, nie wymóg, uzupełnienia numeru na zleceniu.

Offline WSPL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 3
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 25, 2020, 07:39:21 am »
Tak dokładnie my nie uzupełniamy tego za każdym razem, jeśli ząb czy wykonanie na liście się zgadza to tego nie ruszamy w ogóle.

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 08, 2020, 15:15:43 pm »
Forum to forum, tu wymieniamy się doświadczeniami.

Dokładnie tak, również negatywnymi.

Dlaczego tak jest...

Na karcie zlecenia w SOMED jest wiele zbędnych informacji (kilkanaście zakładek i setki pól) a tej najistotniejszej dla sprawozdawczości STM niestety nie ma.

mamy jednak wdrożenia w klinikach stomatologicznych

"KS-SOMED ZINTEGROWANY SYSTEM INFORMATYCZNY OBSŁUGI PRZYCHODNI"
współczuję personelowi tych klinik

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 08, 2020, 17:36:14 pm »
@Artem doświadczenia negatywne, pozytywne, neutralne, ale nie zgłaszanie problemów. Do tego masz inny kanał komunikacji z dostawcą oprogramowania. Masz błąd zgłaszasz zgodnie z umową. Czekasz, jak nie ma w ustalony terminie, kara zgodnie z umową.
A tak piszesz na forum i nic z tego nie masz.

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 20, 2020, 15:26:22 pm »
Witam
Zgłaszałem dostawcy oprogramowania np. "brak numeru zęba na karcie zlecenia"- ewidentnie negatywne doświadczenie dla pracowników statystyki i rozliczeń a z punktu widzenia administratora systemu to jest błąd/wada programu. Odpowiedź dostałem: "nie da się bo producentem jest KAMSOFT z Katowic". Napisałem na forum w sumie z dwóch powodów
1. żeby przy pomocy innych użytkowników/administratorów rozwiązać problem
2. żeby sprawdzić czy u innych tez ten problem występuje
Ma pan rację, że nic z tego nie mam, bo odpowiedzi typu "po co ci sortowanie kolumn?", "raport możesz sam poprawić" czy na końcu "sam jesteś sobie winien bo kupiłeś SOMED" nie pomogły.

Nie mamy w umowie "kar umownych" także wyegzekwowanie usunięcia wad nie będzie proste.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 20, 2020, 20:48:44 pm »
A dlaczego kupujesz przez pośredników a nie bezpośrednio?
Zgłaszasz to w MRK?
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2020, 23:02:38 pm wysłana przez karolweksler »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 118
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]