collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED a RODO cz. 2  (Przeczytany 5605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 10, 2020, 10:25:56 am »
No cóż, na pytanie odpowiedzi nie uzyskałem to chociaż wyciągnę wniosek.
Jak programista mówi, że się czegoś "nie da się zrobić" tzn. że nie umie albo nie może mówić prawdy.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 10, 2020, 11:43:05 am »
Artem, przecież MK nie napisał nigdzie, że się czegoś nie da zrobić!
Twój wniosek jest zatem błędny.
KS-SOMED to nie jest jakiś  tam prywatny projekt prowadzony przez jednego programistę. To nie jest tak, że Pan MK dostanie od kogoś świetny pomysł i wdroży go od razu bo jest wg niego naprawdę warty wdrożenia.

Jest zapewne wiele osób decyzyjnych, które biorą pod uwagę wiele czynników. Ile to może kosztować roboczogodzin programistów, czy jest zgodne z przepisami, czy nie spowoduje to innych problemów. czy można na tym dodatkowo zarobić, czy można tym zachęcić potencjalnych klientów, czy to się opłaca, itd. itp.
Na podstawie analizy dają dyspozycję: nie robimy albo robimy (ale tak tak i tak żeby to się opłacało).
Jeżeli uważasz, że czegoś brakuje to zwróć się do Kamsoftu oficjalnymi kanałami i "walcz" o swoje. Ja tak staram się robić!
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 10, 2020, 15:29:47 pm »

Jeżeli uważasz, że czegoś brakuje to zwróć się do Kamsoftu oficjalnymi kanałami i "walcz" o swoje. Ja tak staram się robić!
I jak idzie? Średnio na 100 zgłoszeń ile jest zrealizowanych? I w jakim czasie?

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 10, 2020, 16:04:40 pm »
Dobrze rozumiem, że @MK musi być lojalny wobec KAMSOFT, ale dopiero teraz przyznał, że zamiast bronić na siłę firmy powinien pewne tematy przemilczeć.
SOMED to program napisany na kolanie przy użyciu historycznych narzędzi - masa niedoróbek i pokraczny interfejs - i nie da się tego merytorycznie obronić.
Akcją "maskowanie danych albo RODO" to może powinien zająć się UOKIK.

 

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 10, 2020, 18:39:55 pm »
@karolweksler nie robiłem takich statystyk bo nie mają sensu ze względu na to, że moje zgłoszenia są różnego typu: od prośby o zmianę zwrotu"nazwisko panieńskie" na "nazwisko rodowe" przez zgłoszenie, że nie nie jest wysyłane info o ilości opakowań pasków do glukometru po właśnie takie poważne jak tutaj przedstawiłem.
Czasami na taką błahostkę ze zmianą zwrotu czekam dwa tygodnie a czasami dzień, przy zgłoszeniu problemów z paskami po 35 minutach dostałem testową bibliotekę (aktualizacja KS-SOMED wyszła chyba jeszcze tego samego dnia) na zgłoszenia nowych funkcjonalności czasami dostaję odpowiedź, że nie bo: i tutaj pełne wyjaśnienie dlaczego nie można, albo że zrobią (i czasami czekam tydzień a czasami 3 miesiące a czasami pewnie i rok) albo że nie zrobią bo nie :)
W każdym razie statystyka tutaj nie ma sensu bez rozbicia na rodzaj i istotność zgłoszeń, ale ja nie zauważyłem żadnej prawidłowości.

@Artem w kolejnym wątku te same narzekania nie mające się nijak do tematu bo co do tego ma użycie takich czy innych narzędzi, taki a nie inny interfejs.
A zdania "Akcją "maskowanie danych albo RODO" to może powinien zająć się UOKIK." to ja już kompletnie nie rozumiem. Co ma do tego UOKiK?

Żeby była jasność. Ja osobiście również uważam, że RODO nie wymaga maskowania. Uważam, że w KS-SOMED brakuje wielu funkcjonalności w tym tej, o której napisałem w tutaj (kwestia udostępniania dokumentacji medycznej).

MK może się ze mną zgadzać lub nie ale ostatecznie to nie on (a przynajmniej nie on jeden) podejmuje decyzje o tym czy coś wdrażają czy nie i ja to rozumiem a mam wrażenie, że Ty nie.

Najfajniejsze jest to, że Kamsoft ma teraz swój oficjalny FanPage na Facebooku, więc nic nie stoi na przeszkodzie żebyś opisał na nim to wszystko co Ci się tak nie podoba w KS-SOMED czy ogólnie programach Kamsoftu to może ktoś z "decyzyjnych" stwierdzi, że masz rację i trzeba to zmienić :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 12, 2020, 10:35:34 am »
To nie są narzekania, raczej ostrzeżenie dla przyszłych nabywców.
Dlaczego UOKiK ? Bo to są wady ukryte a producent nie chce tych wad usunąć.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 12, 2020, 11:05:19 am »
co jest wadą ukrytą?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 12, 2020, 11:49:56 am »
Pan żartuje ?
Nieprawidłowo wyznaczony pierwszy termin, brak numeru zęba na karcie zlecenia
nie można definiować raportów zawierających dowolne zebrane dane
przy rejestracji internetowej nie wysyła smsów
export do excela bez nazw kolumn
"skaczące" wyniki wyszukiwania ( odświeżają się po edytowaniu pozycji z listy)
nie można sortować wyników wyszukiwania
nie można wyszukać opcji po opisie

tyle na szybko z mojej głowy

"Wadą ukrytą są wszelkie braki produktu, które istniały w chwili zwarcia umowy ale były niewidoczne."
oraz cytat z KC
"sprzedany produkt ?ma wadę zmniejszającą jego wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy?"

proszę jeszcze sprawdzić ten wątek
https://forumpps.pl/index.php?topic=12608.0
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2020, 11:52:55 am wysłana przez Artem »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 12, 2020, 12:41:30 pm »
i nie można tego było sprawdzić przed zakupem? Nie można było zainstalować wersji demo? Czy wady, które Pan przytacza pojawiły się dopiero po zakupie a wcześniej ich nie można było sprawdzić?

Nie rozumiem co ma ten wątek (w którym sam aktywnie uczestniczyłem) do wad ukrytych?

To oczywiście są wady, ale wg mnie nie są ukryte i co stoi na przeszkodzie aby zgłosił je Pan do UOKiK jeżeli wg Pana wady o których Pan mówi spełniają znamiona wad ukrytych?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 12, 2020, 17:21:48 pm »
zakup SOMED-a nastapił w wyniku przetargu nieograniczonego
dostawca zgodził sie spełnić warunki (SIWZ)
dostawca nie informował o wadach systemu

sugeruje pan, że to nabywca jest odpowiedzialny za wady produktu



Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 12, 2020, 19:56:02 pm »
Takie głupie pytanie: ale czy w SIWZ, w opisie produktu, umowie czy gdzie tam jeszcze te wymienione wady były wyszczególnione jako działające funkcjonalności?

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 14, 2020, 00:41:20 am »
Pan żartuje ?
Nieprawidłowo wyznaczony pierwszy termin, brak numeru zęba na karcie zlecenia
nie można definiować raportów zawierających dowolne zebrane dane
przy rejestracji internetowej nie wysyła smsów
export do excela bez nazw kolumn
"skaczące" wyniki wyszukiwania ( odświeżają się po edytowaniu pozycji z listy)
nie można sortować wyników wyszukiwania
nie można wyszukać opcji po opisie

tyle na szybko z mojej głowy

"Wadą ukrytą są wszelkie braki produktu, które istniały w chwili zwarcia umowy ale były niewidoczne."
oraz cytat z KC
"sprzedany produkt ?ma wadę zmniejszającą jego wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy?"

proszę jeszcze sprawdzić ten wątek
https://forumpps.pl/index.php?topic=12608.0

Nie wiem jak masz skonfigurowany program ale w wielu przychodniach są generowane kolejki i terminy są poprawnie wyznaczane.
W załączniku masz załącznik gdzie na karcie zlecenia można podać numer zęba, oczywiście należy zaznaczyć odpowiednią opcję.
Moduł zestawienia ma naprawdę duże możliwości i można definiować różne zestawienia nawet użytkownika także pod tym względem Somed przebija większość programów na rynku. 
SMS-y wystarczy wykupić pulę i nie ma z tym problemów.
Nazwy kolumn można wyeksportować do dbfa i otworzyć exelem, wtedy widać nazwy kolumn z bazy
skaczące wyniki nie bardzo wiem o co chodzi ale jak system pracuje to wyniki się zmieniają w zależności od wprowadzenia bądź modyfikacji danych
sortowanie to trochę za ogólne, bo zarówno w module zestawienia jak i zlecenia można sortować wyniki
wyszukiwanie opcji po opisie raczej nie ma szans, Somed ma rekordową ilość opcji , czasami szukam albo w instrukcji albo w biuletynach a najczęściej dzwonię do KS

Co do SIWZ to kupujący określa co chce od sprzedawcy i w tym dokumencie to podaje parametry systemu. Spotkałem się z tym że system miał specjalnie dodawane opcje dla klienta  ( pakiet C ) oczywiście jeżeli to zostało wcześniej opisane ale były takie sytuacje że po wdrożeniu nagle klient chciał opcji bądź wydruków o których wcześniej nic nie mówił. Dlatego Kamsoft przed wdrożeniem przeprowadza analizę przedwdrożeniową żeby uniknąć takich sytuacji ale widocznie i tak się wszystkich nie da.

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 15, 2020, 15:11:43 pm »
Takie głupie pytanie: ale czy w SIWZ, w opisie produktu, umowie czy gdzie tam jeszcze te wymienione wady były wyszczególnione jako działające funkcjonalności?

Jeżeli chodzi o funkcjonalności systemu to oczywiście są odpowiednie zapisy, natomiast "usterki" powinny być niezwłocznie usuwane.

@Sławek musiałbyś zapoznać się z treścią wątków gdzie szczegółowo opisałem co nie działa, ale w skrócie:

w raporcie PWT system wskazywał termin w którym poradnia nie pracuje

- numer zęba określony na wizycie stomatologicznej nie jest widoczny na karcie zlecenia
- zestawienia użytkownika - gdzie znajduje się specyfikacja bazy danych żeby móc takie zestawienia tworzyć ?
- SMS-y wykupione
- zestawienia finansowe - export jest tylko do .csv, brak nagłówków
- "skaczące" wyniki wyszukiwania - tu chyba jest poprawa, kursor zostaje na pozycji
- w module zlecenia nie ma sortowania
- jest okno do wyszukiwania opcji tylko zablokowano możliwość wyszukiwania po opisie


Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 15, 2020, 20:21:41 pm »
@Artem
1.Faktycznie nie pojawia się nr zęba na karcie w zleceniach. Do czego Ci do potrzebne, zgłosiłeś do Kamsoftu ? Co odpowiedzieli ? 

2.Aplikacje posiadasz z przetargu, wiec zakładam że masz swoje zapisy odnośnie terminów usuwania usterek. Zgłaszasz problem i liczysz czas ze swoją umową, jeśli nie to naliczasz kary zgodnie z umową przetargową.

3, SMS tez u mnie żyły swoim życiem. W odpowiedziach zawsze było tłumaczenie, że było NIE, a powinno być pogrubione NIE,a to na poradni, a to u lekarza. Zawsze zjadało pakiet smsów, nie tak jak uważaliśmy ...
---
A wracając do tematu, to też uważam, że powinny być zapisy czynności, bez maskowania itp. Morze uzgodnimy treść zgłoszenia, i każdy zrobi  zgłoszenie na MRK?  . Jak będzie 10,15 takich zgłoszeń to firma coś zmienni. Bo tak możemy pisać na forum, ale to do firmy oficjalnie nie dociera.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2020, 20:30:03 pm wysłana przez andy83 »

Offline Artem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: KS-SOMED a RODO cz. 2
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 24, 2020, 13:22:33 pm »
1. Nie wiem do czego to jest potrzebne, ale wieloletni pracownicy w statystyce są bardzo rozczarowani ta usterką i twierdzą, że utrudnia im to pracę.
2. To raczej problem audytorów i prawników. Wspomniałem o tym w dyskusji z @Michał bo z jego wypowiedzi wynikało, że jestem sam sobie winny bo wybrałem SOMED. 
3. ...

Na tym forum jest przedstawiciel KAMSOFT, w dodatku programista, także pisemne zgłoszenia niejako zostały zrobione.


 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 80
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]