Problemy z aplikacjami > KS-SOMED

KS-SOMED - gdzie można zobaczyć usunięte e-recepty

(1/2) > >>

Michał:
Mam lekarza, który "lubi" usuwać e-recepty. Przy usuwaniu taka e-recepta jest anulowana w P1. Czasami już po anulowaniu pojawia się komunikat o tym, że e-recepta została już zrealizowana (pytałem KS i nie ma możliwości technicznych aby ta informacja pojawiała się przy próbie anulowania - tak aby można było zrezygnować przed usunięciem/anulowaniem).
Czy jest jakieś miejsce, w którym można zobaczyć w KS-SOMED takie usunięte e-recepty - fajnie by było gdyby było też to info o tym, że została już zrealizowana.

09061303:
Nie znam takiego miejsca, ale powstaje pytanie czemu csioz pozwala na takie coś. Ogólnie ok, w aplikacji gabinetowej może i powinna być możliwość odpięcia recepty od wizyty, ale niekoniecznie jej usunięcia całkowitego. CSIOZ raczej nie powinien za to pozwalać usunąć recepty zrealizowanej przynajmniej w zwykłym trybie. Trochę to bez sensu.

Michał:
Czyli nie tylko ja uważam, że to jest nie tak :)
No cóż. Dostałem już w lutym taką odpowiedź:


--- Cytuj ---Nie ma takiej technicznej możliwości. Dlaczego? Ponieważ najpierw receptę usuwamy, a dopiero jak ją w SOMED usuniemy, jest wysyłany fakt anulowania do P1.
Podczas anulowania erecepty użytkownik musi dodatkowo podać powód anulowania.
Podobnie było z receptę papierową którą ktoś zrealizował pacjent w aptece. Użytkownik mógł ją usunąć w SOMED i nawet komunikatu żadnego nie było.
Po konsultacji z Dyrektorem ds. produkcji żadnej zmiany nie planujemy.
--- Koniec cytatu ---

09061303:
KS ustosunkował się do strony samej aplikacji gabinetowej i nie można zarzucić temu podejściu nic oprócz tego, że porównanie eRecepty z papierową nie do końca powinno być 1:1. eRecepta jednak to jest jakaś komunikacja online i można więcej wiedzieć dzięki temu niż o recepcie papierowej, np. o statusie realizacji. Jednak jeśli csioz czy P1 pozwala usuwać receptę zrealizowaną, to nie dziwię się producentowi, że nie robi z tego problemu. Tylko synchronizacja danych raczej jest pogubiona - apteka ma zrealizowane coś czego teoretycznie nie było.

andy83:
Wydaje mi się że CSIOZ nie usuwa recept, tylko zwraca informacje/błąd, że nie można usunąć recepty bo jest zrealizowana.
W KS najpierw usuwają  receptę w systemie, a później wysyłają do CSIOZ, jak by zmienili kolejność to by było OK ...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej