collapse

Reklama


Autor Wątek: KS-SOMED - gdzie można zobaczyć usunięte e-recepty  (Przeczytany 2647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
KS-SOMED - gdzie można zobaczyć usunięte e-recepty
« dnia: Maja 25, 2020, 18:33:33 pm »
Mam lekarza, który "lubi" usuwać e-recepty. Przy usuwaniu taka e-recepta jest anulowana w P1. Czasami już po anulowaniu pojawia się komunikat o tym, że e-recepta została już zrealizowana (pytałem KS i nie ma możliwości technicznych aby ta informacja pojawiała się przy próbie anulowania - tak aby można było zrezygnować przed usunięciem/anulowaniem).
Czy jest jakieś miejsce, w którym można zobaczyć w KS-SOMED takie usunięte e-recepty - fajnie by było gdyby było też to info o tym, że została już zrealizowana.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - gdzie można zobaczyć usunięte e-recepty
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 25, 2020, 20:49:15 pm »
Nie znam takiego miejsca, ale powstaje pytanie czemu csioz pozwala na takie coś. Ogólnie ok, w aplikacji gabinetowej może i powinna być możliwość odpięcia recepty od wizyty, ale niekoniecznie jej usunięcia całkowitego. CSIOZ raczej nie powinien za to pozwalać usunąć recepty zrealizowanej przynajmniej w zwykłym trybie. Trochę to bez sensu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - gdzie można zobaczyć usunięte e-recepty
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 25, 2020, 21:53:14 pm »
Czyli nie tylko ja uważam, że to jest nie tak :)
No cóż. Dostałem już w lutym taką odpowiedź:

Cytuj
Nie ma takiej technicznej możliwości. Dlaczego? Ponieważ najpierw receptę usuwamy, a dopiero jak ją w SOMED usuniemy, jest wysyłany fakt anulowania do P1.
Podczas anulowania erecepty użytkownik musi dodatkowo podać powód anulowania.
Podobnie było z receptę papierową którą ktoś zrealizował pacjent w aptece. Użytkownik mógł ją usunąć w SOMED i nawet komunikatu żadnego nie było.
Po konsultacji z Dyrektorem ds. produkcji żadnej zmiany nie planujemy.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - gdzie można zobaczyć usunięte e-recepty
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 25, 2020, 23:27:11 pm »
KS ustosunkował się do strony samej aplikacji gabinetowej i nie można zarzucić temu podejściu nic oprócz tego, że porównanie eRecepty z papierową nie do końca powinno być 1:1. eRecepta jednak to jest jakaś komunikacja online i można więcej wiedzieć dzięki temu niż o recepcie papierowej, np. o statusie realizacji. Jednak jeśli csioz czy P1 pozwala usuwać receptę zrealizowaną, to nie dziwię się producentowi, że nie robi z tego problemu. Tylko synchronizacja danych raczej jest pogubiona - apteka ma zrealizowane coś czego teoretycznie nie było.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: KS-SOMED - gdzie można zobaczyć usunięte e-recepty
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 26, 2020, 07:16:22 am »
Wydaje mi się że CSIOZ nie usuwa recept, tylko zwraca informacje/błąd, że nie można usunąć recepty bo jest zrealizowana.
W KS najpierw usuwają  receptę w systemie, a później wysyłają do CSIOZ, jak by zmienili kolejność to by było OK ...

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: KS-SOMED - gdzie można zobaczyć usunięte e-recepty
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 26, 2020, 09:02:52 am »
Jednak jeśli csioz czy P1 pozwala usuwać receptę zrealizowaną, to nie dziwię się producentowi, że nie robi z tego problemu
Wg mnie w CSIOZ/P1 nie ma usuwania e-recept. Jest tylko anulowanie. Zawsze zostaje ślad - również widoczny po stronie IKP.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KS-SOMED - gdzie można zobaczyć usunięte e-recepty
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 26, 2020, 23:09:51 pm »
@andy83 rzeczywiście możesz mieć rację.
@karolweksler też tak myślę, tylko w tym temacie czasem myślę anulowanie, a napiszę usuwanie, a to różnica (jak w Somed klikasz usuń, a ukrywasz).

@Michał
Jeśli KS poszedł schematycznie, bo tak było wcześniej i było ok (gdybamy), to może jeszcze by dopytać można czy:
- po wysłaniu usuwania/anulowania recepty Somed system P1 (czy cokolwiek gdzie polecenie idzie) wysyła jakieś info zwrotne
- jak tak, to czy Somed to przechwytuje i zapisuje czy w ogóle nie słucha (oj podrążyć by komunikację z KOLCami wypadało, bo jak kolce szwankują, a wystarczy nawet zwalniają, to już jest bida - zarzut tu jest pewnie do obu stron, producenci oprogramowania jak i csioz może by poszli na piwo i parę tematów przegadali, bo z lekarzami zawsze trudno było, a zamykanie wizyt z skreślaniem z kolców w przypadku opóźnień nie pomaga, a włączenie opcji "leć w somedzie dalej mimo, że kolce Cię olały" {jak coś, mogę wrzucić screena, która to opcja} w tym przypadku odpada, bo nikt kolców później ogarniał nie będzie). Sorry za offtop, ale to jest mocno wkurzające.
- jak tak, to gdzie to sprawdzić; jak nie, to czemu nie słucha, bo jednak to jest ważne w celu utrzymania wszystkich systemów jednak zsynchronizowanych. Może schemat warto byłoby zmienić jeśli się da.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: KS-SOMED - gdzie można zobaczyć usunięte e-recepty
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 27, 2020, 10:05:27 am »
Cytuj
Jeżeli użytkownik usuwa ereceptę musi podać powód usunięcia. W przypadku wybrania przycisku 'Anuluj' erecepta nie zostanie usunięta, w związku z tym użytkownik ma jeszcze możliwość się wycofać.
Dodatkowo jest uprawnienie, które całkowicie zabroni użytkownikowi usuwanie erecept.

dodatkowo dostałem info, że nie ma KS-SOMED miejsca gdzie można zobaczyć usunięte e-recepty.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 118
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]