collapse

Reklama


Autor Wątek: błędy w raportach zwrotnych ZPO  (Przeczytany 10179 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline agnadm

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 21, 2020, 16:57:10 pm »
Poprawiłam ręcznie każdą pozycję, wpisując realizację i ilość na dany m-c (czyli w tym przypadku kwiecień ) i przeszło- raport wrócił bez błędów.

Offline medi16

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 21, 2020, 21:28:45 pm »
w Zachodniopomorskim mamy to samo, przyszły korekty za styczeń, luty i teraz za kwiecień. Nikt nie wie o co chodzi.
Błąd ten sam nie przekazano danych o ilości dla 47ZN bez różnicy czy był wpisywany ręcznie w styczniu czy lutym i importowany z pliku ezwm.

Dziwne że za marzec wszystko ok?

NFZ nie wie, Kamsoft nie wie, a korekty przysyłają na raporty które wcześniej nie miały błędów. :(

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 22, 2020, 10:39:48 am »
Odpowiedź Kamsoft:
"Proszę zaktualizować program do najnowszej wersji - w dniu dzisiejszym wyszła aktualizacja. Następnie proszę poprawić te świadczenia, utworzyć nowy raport i wysłać do funduszu."
Jest o tym w aktualizacji.

Edit: Po edycji odrzuconych i ponownej wysyłce, wszystko poszło bez błędu.
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2020, 14:43:23 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 08, 2020, 09:09:41 am »
U mnie program aktualny a i tak wraca "Nie przekazano danych o ilości wyrobu medycznego dla uprawnień 47DN lub 47ZN"

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 14, 2020, 21:47:08 pm »
Maj zrobiłem cały z importu i poszło bez problemu i zero błędów
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline bart86

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 8
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 14, 2020, 22:15:20 pm »
Zaimportowales cały maj z pliku csv z portalu? I jak to działa? Trzeba dopisywać ręcznie dużo rzeczy, czy importujesz tworzysz raport i wysyłasz? Dalej wypisuje wszystko ręcznie ale już mi czasu szkoda...wielce miał być pilotaż kamsoftu w maju odnośnie wprowadzania i rozliczania wszystkiego przez kapps i nic się nie dzieje....

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 15, 2020, 01:23:49 am »
Zaimportowałem cały maj z pliku realizacji eZWM, który generujemy na SZOI. Dopisałem sobie tylko Imię i nazwisko, których jeszcze nie miałem w bazie. Zero błędów :)
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline bart86

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 8
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 15, 2020, 08:22:17 am »
Zaimportowałem cały maj z pliku realizacji eZWM, który generujemy na SZOI. Dopisałem sobie tylko Imię i nazwisko, których jeszcze nie miałem w bazie. Zero błędów :)
Ok, super, a robiłeś to na raty czy czekałeś cały miesiąc i dopiero potem importowałeś, pytam bo mam juz wprowadzone około 30 zleceń i nie wiem czy jeśli np teraz zaimportuje plik  to się np zdublują i wyjdą jakieś czary ? czy lepiej to robić raz na zakończenie miesiąca czy można robić kilka razy...? dzięki za odp.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 15, 2020, 10:46:37 am »
Wrzuciłem cały. Nie wiem, czy się dublują. Ściągnij dziś jeden plik, jutro drugi. Zrób backup i wrzuć jutro oba po kolei i zobaczysz czy są duble. Ewentualnie przywrócisz kopię.
Zauważyłem, że te które wprowadzałem ręcznie (eZWM z poprzednich m-cy) i szoi je ciągle wywalał z jakichś bezsensownych powodów, po usunięciu i dodaniu importem, poszły bez błędów.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 15, 2020, 10:48:49 am »
Zdublują się gdyż za każdym razem generowany jest raport ze wszystkich wykonanych świadczeń.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 15, 2020, 10:57:17 am »
Zdublują się gdyż za każdym razem generowany jest raport ze wszystkich wykonanych świadczeń.
Zgadza się, są wszystkie od początku okresu. Tylko, czy nie ma jakiegoś indywidualnego identyfikatora, który odrzuci powtórkę ?
Można ewentualnie wyrzucić z pliku już zaimportowane świadczenia.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Valentina

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
  • DOLNOŚLĄSKI OW
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 10, 2020, 09:28:47 am »
Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi,  może spotkał się z podobnym komunikatem u siebie w raportach zwrotnych?? Mam odrzuconych 3 pacjentów (przedmioty ortopedyczne) z błędem o treści:
"Brak uprawnień do świadczeń dla pacjenta dla eZlecenia o id = 0-20-000....." Pacjenci mieli potwierdzone zlecenia, zrealizowane w terminie ich ważności, na dzień dzisiejszy kiedy sprawdzam ich sobie tak z ciekawości w Ewusiu mają praw do świadczeń.
   O co chodzi? ktoś wie?

Witam :)
Czy udało się rozwiązać powyższy problem? Borykam się z podobnym  błędem i niestety nie jestem sobie w stanie poradzić.
Pozdrawiam :)

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 10, 2020, 12:32:22 pm »
Miałem tak, jak klepałem z ręki. Jak usunąłem, zaimportowałem z pliku eZWM to poszło.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Valentina

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
  • DOLNOŚLĄSKI OW
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 10, 2020, 12:41:40 pm »
Rozumiem. A czy ma Pan jakiś moduł, dzięki któremu można rozliczyć te zlecenia z eZWM? Bo my u siebie wszystko klepiemy z ręki i pewnie dlatego wyskakują te błędy przy rozliczeniu. Chciałam jeszcze dopytać czy rozlicza Pan na SZOI czy może na Portalu Świadczeniodawcy? Bo z Portalu Świadczeniodawcy można w łatwy sposób wygenerować do pliku całe rozliczenie z danego miesiąca, ale jeśli chodzi o SZOI, to niestety nie wiem gdzie mogłabym wygenerować taki plik. Pomoże Pan?
Z góry ślicznie dziękuję :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2020, 12:48:43 pm wysłana przez Valentina »

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: błędy w raportach zwrotnych ZPO
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 10, 2020, 14:19:06 pm »
Mam moduł ZPO i import csv/xml, ale wystarczy tylko ten drugi. Jeżeli jest jedno miejsce udzielania to jest import za free (jeszcze).
Jeżeli umowa jest w portalu, to tylko tam należy generować raport realizacji eZWM.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 121
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]