collapse

Reklama


Autor Wątek: Eskierowanie  (Przeczytany 8306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 15, 2021, 18:25:16 pm »
Ok dzięki, jesli chodzi o eskierowanie w aplikacji gabinet.gov.pl  to nie wiem, wiec nie pomoge. ale generalnie musisz moze zobaczyc jak jest ustawiony podmiot wykonujacy, lub podmiot usługodawcy cos w tym stylu, tam powinny byc dane do ustawienia, ale gdzie i co tam jest nie wiem bo nie uzywam tej aplikacji
Pozdrawiam

Offline Andrzej64

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 15, 2021, 19:22:39 pm »
Natknąłem się na taki artykuł z 2017:
Cytuj
Problem kodów resortowych

Rzecz w tym, że tzw. kody resortowe nadawane są włącznie podmiotom leczniczym oraz jednostkom lub komórkom organizacyjnym ich zakładów leczniczych, co wynika wyraźnie z art. 105 ust. 4 ustawy o działalności leczniczej. Innymi słowy, praktyki lekarskie nie podlegają oznaczeniu kodami resortowymi, jest to pojęcie przypisane wyłącznie podmiotom leczniczym (czyli dawnym zakładom opieki zdrowotnej).

Na tym tle lekarze wystawiający skierowania w indywidulanych praktykach lekarskich zgłaszali problemy, donosząc o zwracaniu im przez Narodowy Fundusz Zdrowia skierowań nie wypełnionych w miejscach przewidzianych na kody resortowe. W celu wyjaśnienia tej kwestii Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku zwróciła się do Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, który poinformował, że w przypadku wystawienia skierowania przez świadczeniodawcę nie będącego podmiotem leczniczym w miejscach przewidzianych na kody resortowe: VII i VIII wpisać należy odpowiednio ?000? i ?0000? (por. pismo POW NFZ z dnia 13 lipca 2017r. znak 11 NFZ/WSOZ -S-AO/MKL/69992/2017).

Część I kodu resortowego to z kolei numer księgi rejestrowej RPWDL przypisanej danej praktyce lekarskiej, stąd też tą część kodu każdy lekarz prowadzący praktykę lekarską posiada i jest w stanie ustalić.

Podsumowanie

Lekarz wystawiający skierowanie w ramach prowadzonej przez siebie indywidulanej praktyki lekarskiej powinien więc wypełnić je kierując się następującymi zasadami:
? jako I część kodu resortowego wpisać numer księgi rejestrowej
? jako VII część kodu rejestrowego ? wpisać: 000
? jako VIII część kodu rejestrowego ? wpisać: 0000

Czy to jeszcze jest aktualnie obowiązujące? Na wydruku informacyjnym e-skierowania (ISPL) faktycznie jest numer księgi rejestrowej z RPWDL, nie ma natomiast VII ani VIII.
Pytanie też pojawia się na jakiej podstawie pracownik rejestracji realizatora domaga się tych właśnie kodów. Mamy gdzieś dostępny dokładny wykaz danych wymaganych w skierowaniu (e-skierowaniu)?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 15, 2021, 21:20:32 pm »
Właśnie walczę w indywidualnym Gabinecie Ginekologiczno-Położniczym aby móc wystawiać e-skierowanie. Tak się zastanawiam, czy jak do niej nie musi być e-skierowania to i ona nie musi wystawiać e-skierowań. Porobiłem sporo kombinacji i cały czas wyskakuje takie cudo. Czyli coś się różni z RPWDL. Obadam jeszcze co napisał Andrzej64.
Edward z Kętrzyna

Offline KATARZYNA13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? 2
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 17, 2021, 19:31:21 pm »
czy możemy przyjmować po 8 stycznia jeszcze skierowanie papierowe które jest wystawione np,10.01., z tego co pamiętam nie można ale zauważyliśmy że niektóre poradnie jeszcze tak wystawiają ( w rozporządzeniu jest, że możemy takie wystawić skierowanie jak jest awaria ) a wiem że dużo poradni jeszcze nie dostosowało się do e

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 17, 2021, 21:53:17 pm »
KATARZYNA13, nie Twoim zadaniem jest weryfikacja z jakiego powodu pacjent otrzymał papierowe skierowanie. Twoim obowiązkiem jest je przyjąć.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline WSPL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Pomógł? 3
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 18, 2021, 08:29:18 am »
Ale to jest po prostu wydrukowane E-Skierowanie ? czy wystawione zwykłe ? Bo wydaje mi się że powinno to być e-skierowanie ale pacjent po prostu poprosił o jego wydrukowanie.

Offline Andrzej64

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 20, 2021, 17:22:04 pm »
Ratujcie!!!
Jak mam rozmawiać z rejestracjami, które domagają się nieistniejących danych "bo się nie wczytuje" - głównie chodzi o kody VII i VIII.

W e-skierowaniu ich nie ma, bo praktyki zawodowe ich nie mają. Przecież jest to wyraźnie napisane w ROZPORZĄDZENIU
MINISTRA ZDROWIA1) z dnia 6 kwietnia 2020 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania, a konkretnie §9.2 i §10.1.
Wyraźnie z tego wynika, że praktyki zawodowe (czyli lekarz prowadzący np. indywidualną specjalistyczną praktykę lekarską w ramach indywidualnej działalności gospodarczej) nie mają VII i VIII. Z w/w wynika, że właściwie mają przekazać tylko nazwę i kod resortowy I czyli nr wpisu do rejestru praktyk. Koniec.

Mam wrażenie, że jak sobie wcześniej lekarz na skierowaniu pisał co chciał (papier wszystko przyjmie), to teraz chcą mieć w rejestracji takie same dane (trochę z rozpędu).
Tymczasem w e-skierowaniu (w komunikacie) zawarte są tylko wymagane i poprawne dane - i nagle przestało się podobać.
Moje doktorki (starsze) korzystają z gabinet.gov.pl bo darmowy i prosty. Piszą nawet już sprawnie recepty, teraz zaczęły e-skierowania, a tu masz  :(
Chyba jutro jeszcze zadzwonię do NFZ, najlepiej do prawników i poproszę o pomoc.

Może coś podpowiecie, bo już mi ręce opadają.
Pozdrawiam
Andrzej
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2021, 17:32:32 pm wysłana przez Andrzej64 »

Offline jones

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Pomógł? 5
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 22, 2021, 13:15:56 pm »
Trzeba poinformować jednostkę przyjmującą skierowanie, że Na karcie skierowania należy wybrać Typ świadczeniodawcy-Praktyka zawodowa i wtedy kody to same zera. Tak to od dawna działa.

Offline Andrzej64

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 22, 2021, 14:49:30 pm »
Tak, to już tłumaczę od jakiegoś czasu, ale nawet bezboleśnie to przechodzi.
Ciekawe jest to, że większość zastrzeżeń jest z pracowni diagnostycznych (MR i TK). Nie wiem czy to kwestia systemu czy ludzi tam pracujących?
Ostatnio zadzwoniłem do jednej z takich placówek (po kilku dniach przepychanek) i pani stwierdziła "tak tak, wasze skierowania będą przyjmowane, wiemy już, że nie musicie mieć tych kodów". Ale co zdrowia ubyło, to ubyło!

Już zacząłem rozważać drw, bo tam chyba pójdzie co się wpisze (mam rację?), tylko znowu przecież to pisanie nieprawdy.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 03, 2021, 09:47:42 am »
Może komuś się przyda. Udało mi się w końcu. Wystarczyło wstawić nr miejsca i e-skierowania śmigają :-)
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 90
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]