collapse

Reklama


Autor Wątek: Eskierowanie  (Przeczytany 8148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 30, 2020, 19:55:01 pm »
1. A nie było tak, że dla ePuapu jednostka musiała dostać specjalne certyfikaty i, jak ktoś pisał na forum niespecjalnie każdemu się należały?
2. Przynajmniej w Somedzie, wymagana jest zmiana konfiguracji w pliku ini (odpalane z serwisu) i nie wiem jak to by działało jakby jeden operator chciał podpis kwal/zus, a inny ePuap, to nie wiem czy to zadziała (powinno, ale nie testowałem, patrz punkt 1.; nie wiem czy ktoś na forum nie pisał, że razem z Kamsoftem próbował coś ogarnąć i chyba nie było sukcesu, może bo punkt 1.)
3. Konfiguracja do PPsa była opisana albo w aktualizacjach albo w plikach zmian rocznych (katalog z dużą ilością pdfów w PPSie)
4. Jaki typ pracownika ma podpisywać te dokumenty - lekarz, pielęgniarka?

Co do komórki wybieranej do skierowania to widziałem gdzieś komunikat MZ czy CEZ, że liczy się komórka wg słownika VIII cz k res. (tak jak piszecie) i jednostka docelowa nie ma prawa odmówić. Jak lekarz chce, to w uwagach może dopisać co tam chce, ale jak wpisze to co tam chce w polu na komórkę (słownikową) i nie będzie to miało VIII cz k res, to skierowanie będzie źle wystawione. "Po łapach" powinny dostać podmioty, do których skierowanie jest poprawnie wystawione, a odsyłają pacjentów (np. oddział ortopedii zarejestrowany jako oddział ortopedii wg VIII cz k res, ale pod nazwą Klinika ortpedii - przypadek życia, pacjent odesłany, a lekarz kierujący mówi, że chyba będzie pisał skierowania papierowo, bo pacjentów odsyłają --> bezsens).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2020, 20:02:21 pm wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 30, 2020, 20:51:24 pm »
Specjalista terapeuta leczenie od alkoholizmu :-)
Edward z Kętrzyna

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 30, 2020, 22:41:52 pm »
Znalazłem takie coś, ustawiłem ale nie przechodzi do podpisania przez ePUAP dalej wyskakuje certyfikat:
Zmiana: 2019.02.9.2 z dnia 2019-10-15
Uwaga: NIE MOŻNA WYKONAĆ W CZASIE PRACY SYSTEMU
- Wizyta
Dodano możliwość konfiguracji automatycznego wydruku informacji dla lekarza kierującego/POZ po zatwierdzeniu wizyty. Dotyczy tylko nowej karty realizacji wizyty.
- WSZYSTKIE
Dodano możliwość podpisania e-Recept i e-Skierowania Profilem Zaufanym (ePUAPem). W konfiguracji wizyty należy ustawić:
Używaj e-Receptę z autoryzacją ePUAP
Używaj e-Skierowanie z autoryzacją ePUAP
Edward z Kętrzyna

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 30, 2020, 23:20:38 pm »
A masz certyfikat od ministra cyfryzacji dla placówki medycznej?

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 04, 2021, 10:29:22 am »
Co do komórki wybieranej do skierowania to widziałem gdzieś komunikat MZ czy CEZ, że liczy się komórka wg słownika VIII cz k res. (tak jak piszecie)
Cały ten system z wybieraniem kodu miejsca realizatora jest realizacją debilnego założenia. Powinno być tylko wymagane, by podać typ skierowania (do szpitala, do poradni, na badanie etc.). Realizator przyjmuje takie skierowanie i od niego jest wymagane, by miał odpowiednie kody podane w swoich systemach. Tak byłoby prosto, a jest tragiczny syf.

Offline Zbychu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 12
  • Mazowiecki OW
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 04, 2021, 11:23:40 am »
Odnośnie ustawienia podpisu to wchodzisz w EDM -> lewy górny róg taka zielona książeczka i tam jest Konfiguracja wizyty. Na karcie na dole zmieniasz czym podpisywać.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2021, 11:25:12 am wysłana przez Zbychu »

Offline Andrzej64

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 14, 2021, 16:02:57 pm »
Podbijam. Może ktoś chociaż coś :-)
Dotyczy KS-PPS.
Przy próbie pobrania e-skierowania (poza EDM, licencja jest) mam błąd o treści "The signature or decryption was invalid". W żaden sposób nie jestem w stanie doprowadzić do działania.
W innej, bardzo podobnej instalacji wszystko ok. Dodam, że wcześniej były przenosiny z Visty na Win10.
Będę wdzięczny za sugestie co do dalszego działania.
Pozdrawiam
Andrzej
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2021, 09:21:30 am wysłana przez Andrzej64 »

Offline jm89

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 1
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 14, 2021, 23:32:25 pm »
Czy rejestracja nadal może przyjmować skierowania papierowe?

Czy z obowiązkiem wystawiania e skierowań jest tak samo jak z receptami, że za wystawianie czy przyjmowanie papierowych nie ma żadnych kar dla lekarzy? Chodzi oczywiście o podmiot bez rozwiązań informatycznych...



Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 15, 2021, 06:15:53 am »
Moim zdaniem można, ale jak ktoś poda tylko KOD i PESEL
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 15, 2021, 08:52:32 am »
Tutaj info
https://www.gov.pl/web/zdrowie/obowiazek-wystawiania-skierowan-w-postaci-elektronicznej-e-skierowan-w-systemie-e-zdrowie

I trochę tutaj
https://cez.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/e-skierowanie-juz-obowiazuje/

Uważam jednak, że skierowanie wystawione w formie elektronicznej powinno być zaczytane w formie elektronicznej, a określenie podmiot bez rozwiązań informatycznych odchodzi już do lamusa. Czas pandemii minie, a podmioty bez rozwiązań informatycznych dalej będą bez rozwiązań informatycznych.

Ogólnie kto może być ścigany za niewystawianie skierowań (oczywiście formą może być także monit czy upomnienie z NFZ - spotkałem się z takimi w przypadku recept i zleceń na zaopatrzenie dla wystawiających):
- lekarze/podmioty wystawiaiające za nie wystawione określonych skierowań jako e-.
- podmioty realizujące za nie przyjmowanie skierowań e w formie elektronicznej z ściągnięciem z P1
Nie będzie na pewno ścigania jeśli realizator realizator przyjmie skierowanie papierowe, bo takowe pacjent dostarczył.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 15, 2021, 09:49:59 am »
Hej witam, proszę mi powiedzieć jaką opcję trzeba wykupić w KSPPS aby moc zaczytywać e-skierowania?
Ja rozliczam w KS_PPS, ale dokumentacja pacjenta i E-skierowania są przyjmowane elektronicznie w innym programie tak wiec w sumie nie mam możliwości wczytania automatycznie E-skierowania i podpięcia do rozliczeń tylko musze to wpisać ponownie ręcznie, albo jakoś poprzez import-eksport.
Z tego co widzę NFZ podaje dane o realizacji e-skierowań tylko poprzez ten program w którym wysyła sie dane
Dowiadywałem sie w Kamsofcie, ale oni powiedzieli ze nie ma modułu tylko do samych e-skierowań, tylko jest całość jako EDM a to kosztuje wiec bez sensu jest to zakupywać, zwłaszcza jeśli lekarze pracują na innym i do tego darmowym programie.
Pozdrawiam

Offline Andrzej64

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 15, 2021, 10:44:32 am »
Licencja na obsługę dokumentów elektronicznych poza modułem EDM. 131,61 brutto/rok.

No tak, ale teraz doczytałem, że Ty potrzebujesz wczytać e-skierowanie do dwóch miejsc jednocześnie, to tak się chyba nie da.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2021, 10:47:51 am wysłana przez Andrzej64 »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 15, 2021, 12:22:43 pm »
Jak pobierasz w innym programie eSkierowanie, to ono jest automatem oznaczane jako pobrane co uniemożliwia jego ponowne pobranie, także raczej żadna licencja po stronie PPSa Ci nie pomoże.
Nie słyszałem o możliwości przenoszenia eSkierowania po pobraniu między systemami lokalnymi.
Teoretycznie możesz po prostu wpisać dane z pobranego eSkierowania jako zwykłe skierowanie, problem jest jedynie w tym, że w raporcie statystycznym nie będziesz wysyłał informacji o skierowaniu. Moim zdaniem praca w ten sposób jest bez sensu, bo NFZ nie będzie dostawał kompletnych informacji.
Nie wiem jak działają aplikacje, które wykorzystują eksport do PPSa przez plik - pewnie to ogarniają i moim zdaniem zostaje Ci tylko coś takiego jak ten eksport, który powinien nieść pełne info o eSkierowaniu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 15, 2021, 12:50:25 pm »
Mi powiedziano ze kosztuje to ok 450 zł wiec jak na sciąganie i rozliczanie tylko e-skierowań to dużo.
No teoretycznie można inaczej zrobić, wycofać e-skierowanie z jednego systemu i ponownie wczytać do drugiego.
Mi się wydaje ze to możliwe bo wtedy wraca e-skierowanie do systemu jako wycofane i za chwilkę je ściągam do PPSA, wiem ze to sporo zamieszania, ale to dlatego ze już w ub roku były e-skierowania a nie było decyzji z jakiego systemu będziemy korzystali, a ze w tym drugim było darmowe to dlatego tak ściągaliśmy..
Ale czy na pewno jesteś pewny ze jak kupie E-skierowania to będę mógł później wczytać do rozliczenia wizyty? i do jej zakodowania? w sumie 130 zl to nie aż taki duży koszt
Rozumiem ze chodzi Ci o moduł,
39724  KS-PPS - GABINET LEKARZA Z TWORZ. I PODPISYWANIEM HZICH PODPISEM ELEKTRON. (EDM) - LICENCJA NA STAN.
Ja mimo poprawnego skonfigurowania mam komunikat brak wolnych stanowisk lub brak licencji na obsługę dokumentów medycznych poza modułem EDM, Jak dzwonillem do Kamsoftu to mi nie podali tego modułu do wykupienia a całkiem inny
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2021, 13:10:16 pm wysłana przez mlutek »

Offline Andrzej64

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Eskierowanie
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 15, 2021, 14:24:36 pm »
U mnie specjalistyka.

2153PI02.00   KS-PPS - Współpraca z PUE w zakresie wystawiania eZLA oraz podpisywanie podpisem elektronicznym (eRecepta, eZLA, eSkierowanie) oraz pobieranie eDeklaracji z P1 - Licencja na stanowisko

Rejestracja->Zlecenia->Pobierz e-Skierowanie
Jest pobrane ze statusem "W realizacji".
Przy wpisywaniu świadczenia wybierasz to skierowanie i zatwierdzasz i dostaje status "Zrealizowane".
I tyle. Jeszcze nie wysyłałem takich świadczeń, bo zmieniły się punkty JGP, więc nie wiem czy SZOI jest już gotowy na nowe. Poczekam jeszcze z tydzień.


Mam inny problem, może pomożecie. Właściwie to dwa.
1. Opisany 3 posty wyżej błąd przy próbie pobrania e-skierowania.
2. Lekarz korzysta z aplikacji gabinet.gov.pl do wystawiania e-skierowań. Dziś były telefony, że brakuje VII i VIII i nazwy poradni :-( Tylko, że nie wiem gdzie to ustawić w tej aplikacji. Czy to jest zaciągane z RPWDL?
Pomóżcie proszę.
Pozdrowienia!

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]